CNN Prima News Hořovice

Hořovice

Výpis příspěvků ke štítku „Hořovice“

Nemohoucí seniorku osvobozovali z plamenů hasiči, dům začal hořet od cigarety

Požár v rodinném domě v Hořovicích na Berounsku v neděli uvěznil v pokoji nepohyblivou seniorku, zachraňovali ji hasiči. Oheň, který se rozšířil od cigarety, způsobil škodu za milion korun. Hasiči ženu vynesli ven a předali ji záchranářům. Kromě důchodkyně potřebovala ošetření také její dcera, která se nadýchala zplodin a pořezala o sklo, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Testování po česku? Lidé čekající na mrazu, vyčerpané sestřičky a výpadky systému

Lidé čekající hodiny na mrazu, vyčerpané sestřičky, výpadky systému s výsledky i popření jakékoliv ochrany osobních údajů. I to je realita, jak v Česku probíhá antigenní testování. Právě to mělo být podle premiéra Andreje Babiše (ANO) před Vánoci hlavní zbraní vlády v boji proti koronaviru. I přesto, že nemocniční personál dělá, co může, nereálné sliby vlády může dodržet jen stěží. V reportáži přinášíme vlastní zkušenost s průběhem testování z večera 21. prosince v Nemocnici Hořovice u Berouna.

Podle učitelů se distanční výuka od jara výrazně zlepšila. Souhlasí i rodiče?

V porovnání s minulým školním rokem probíhá on-line výuka na základních školách daleko lépe. Ředitelé si pochvalují přípravu a zapálenost učitelů, kantoři jsou zase rádi, že se do vyučování zapojuje více dětí. Všichni samozřejmě využili zkušenosti z jara, kdy vázla především komunikace a s tím spojené plnění zadaných úkolů. Lepší pocity ohledně distanční výuky sdílejí se zástupci škol také rodiče a někteří žáci.

Hrdinové dnešních dnů. Už jsme unavení, nejvíc nás trápí mladí pacienti, říká primářka

Kritická situace s pandemií koronaviru v Česku si vybírá daň na zdravotnících. Jedním z mnoha zařízení, kde tomu tak je, je Nemocnice Hořovice ve Středočeském kraji. Místní personál je už unavený a problémem je také šíření nákazy. Zdravotníky navíc negativně zasahuje i to, že se zde starají i o mladé pacienty, kteří jinak zdravotní problémy neměli.

Extremisté v Německu napodruhé vztyčili sochu Lenina. Zpívali Internacionálu

Aktualizováno

Zatímco jinde ve světě sochy kontroverzních vůdců padají k zemi, v německém Gelsenkirchernu v sobotu vztyčili skulpturu Vladimira Iljiče Lenina. Akce se zúčastnilo pár stovek lidí, kteří zpívali Internacionálu. Za iniciativou stáli členové Krajně levicové Marxisticko-leninské strany Německa (MLPD). Sochu chtěli před stranické sídlo nainstalovat už v dubnu, tehdy jejich plány zhatil koronavirus.