Svět se zbláznil, chybíte. Přeživší pádu Kellnerova vrtulníku vzpomíná zvláštní kresbou

Objasnění průběhu Kellnerovy nehody (zdroj: CNN Prima NEWS)

Na smutné výročí tragické nehody, při níž zemřel miliardář a zakladatel společnosti PPF Petr Kellner, nezapomněl šampion ve snowboardu David Horváth. Na sociálních sítích sdílel kresbu, ve které na své přátele vzpomíná. Sportovec je jediným přeživším pádu vrtulníku na Aljašce. Spolu s Kellnerem zemřeli při nehodě čtyři lidé.

„Celý svět se zbláznil. Ztratit kamarády je vždy hrozné. Už je to rok. Chybíte mi, odpočívejte v pokoji,“ napsal Horváth na sociální síti. V den, kdy uplynul rok od tragické nehody, pak sdílel i kresbu. Na té jsou dva sportovci tlačící nákupní košík.

V něm si snowboardista a lyžař vezou hory, prkno, lyže a další předměty s cenovkami. „Shopping in Alaska,“ dopsal ke kresbě autor. Dílo odkazuje na zesnulého miliardáře Petra Kellnera. Kdo ze zesnulých je na kresbě přesně znázorněn však není jasné.

Při nehodě kromě šestapadesátiletého českého podnikatele zahynuli i další čtyři lidé – dvaapadesátiletý Gregory Harms z Colorada, padesátiletý Benjamin Larochaix rovněž z České republiky a dva muži z Aljašky, osmatřicetiletý Sean McMannany a třiatřicetiletý pilot Zachary Russel.

Horváth však nevyvázl lehce. Po pádu se trup helikoptéry na ledovci Knik kutálel 270 metrů dlouhým svahem a ve vraku pak téměř šest hodin čekal na záchranu. V nemocnici strávil Horváth sedm dní v umělém spánku. Dlouhé hodiny v mrazu mu způsobily silné omrzliny a musel podstoupit několik závažných operací.

Tagy: