reklama

Hospodské nezatěžujme kontrolami testů a wifi na zahrádkách pusťme, navrhuje Babiš

Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia.cz

Hospodští by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) neměli být zatěžováni tím, že budou kontrolovat testy příchozích hostů. Zároveň by se podle něj měla v pátek odpoledne vláda zabývat i zrušením zákazu wifi na zahrádkách. On sám by byl pro, aby připojení před restauracemi bylo. Situaci je podle něj už lepší. Řekl to v pátek na tiskové konferenci.

reklama

„Měli bychom najít nějaký způsob, aby si byli návštěvníci povinnosti vědomí, ale na druhou stranu bychom tím neměli zatěžovat provozovatele, protože nejsou na to, aby to kontrolovali. Na to máme jiné instituce, aby to kontrolovali,“ prohlásil premiér Andrej Babiš na pátečním brífinku.

Odpoledne se bude řešením zabývat vláda. Ta zároveň bude podle Babiše hlasovat i o zrušení zákazu wifi na zahrádkách.

„Myslím, že ty časy, když se to zavedlo, aby tam klienti zbytečně nezůstávali dlouho, už nejsou v rámci epidemické situace potřeba. Ale to je na hygieně a ministerstvu zdravotnictví, kter s tím dnes přijde na vládu a ta rozhodne hlasováním,“ dodal Babiš.

Zahrádky se otevírají v pondělí a většina Čechů už se na ně moc těší. Dosud právě platil zákaz užívání wifi. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergra i šéfa resortu průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (oba za ANO) bylo důvodem to, aby se lidé na zahrádkách příliš dlouho nezdržovali.

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Soudy

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel

Prezident Miloš Zeman ve středu při svědecké výpovědi u soudu hájil prodej státního podílu v Mostecké uhelné společnosti (MUS), který v roce 1999 schválila jeho vláda. MUS podle něj nebyla strategickou společností a vláda byla ráda, že se menšinového podílu zbaví. Obžaloba tvrdí, že manažeři MUS stát při prodeji podvedli, protože Zemanův kabinet nevěděl, že skutečným nabyvatelem akcií firmy budou právě oni.

Historie

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní

Hvězda filmového plátna, která se stala jedním z idolů své doby. Zahrála si v dnes již kultovních filmech jako Kristián, Přítelkyně pana ministra nebo Hotel Modrá hvězda. Ač se to zdá neuvěřitelné, herečka Adina Mandlová zemřela už před 30 lety. O její filmové kariéře a milencích v době nacistického Německa a emigraci toho bylo napsáno mnoho. Jaké ale měla dětství? A co všechno předcházelo její herecké kariéře?

Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Další články
reklama
reklama