CNN Prima News kontrola

kontrola

Výpis příspěvků ke štítku „kontrola“

To mi hlava nebere, zuří Nekula kvůli cenám cukru. Od supermarketů chce vysvětlení

30. ledna 2023 21:44

To mi hlava nebere. Prohlásil kvůli zdražení cukru v supermarketech ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Výši marže považuje za nemorální a chce po obchodnících vysvětlení. Jejich zástupci se ale brání a obviňují ministra ze spolčení s agrobarony. Ekonomky Ilona Švihlíková a Jana Matesová se ale shodly, že stát by měl marže supermarketů kontrolovat. Problematiku komentovaly ve vysílání CNN Prima NEWS.

Kontrola na Mendelově univerzitě stále probíhá. U některých rektorů našla Nerudová zastání

20. prosince 2022 13:32

Údajná kritická zjištění na Mendelově univerzitě, o kterých s odkazem na dosud neveřejné dokumenty v pondělí informoval Deník N, nevnímá vedení školy jako definitivní výsledek kontroly Národního akreditačního úřadu (NAÚ). Kontrola podle úterního prohlášení stále pokračuje, její výstupy projedná rada úřadu až 19. ledna. Některé výtky škola rozporuje, uplatnila k nim připomínky, zatím ale vedení nechce jednotlivé body komentovat.

Strašák kandidátů na prezidenta. O tisíce podpisů přišel i Zeman, jak probíhá celá kontrola?

27. října 2022 07:54

Necelé dva týdny. Tolik času zbývá uchazečům o Pražský hrad, aby shromáždili dostatečný počet podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Ani po odevzdání vyplněných petičních archů ovšem nemají zcela vyhráno – z účasti v prezidentských volbách je totiž může vyřadit ministerstvo vnitra. Každý kandidát totiž musí projít kontrolním procesem, a pokud resort zjistí pochybnosti, můžou zájemci o post hlavy státu přijít i o desetitisíce podpisů.

Sledujte Hlavní zprávy: Kontroly na hranicích startují. Co o nich soudí místní?

28. září 2022 18:11

Kontroly na česko-slovenských hranicích kvůli narůstajícímu počtu nelegálních migrantů začnou od středeční půlnoci. K policii na stanovištích se přesouvají posily i z jiných krajů. Starostové i obyvatelé příhraničních obcí kontroly vítají, měly ale podle nich přijít mnohem dřív. Více se dozvíte v Hlavních zprávách, které můžete od 18:55 sledovat na CNN Prima NEWS nebo na Primě.

Tvrdá slova slovenského premiéra k hraničním kontrolám: Česko selhalo, takto se to nedělá

28. září 2022 14:38
Aktualizováno

Slovenský premiér Eduard Heger ve středu kritizoval Českou republiku za její rozhodnutí obnovit v souvislosti s rostoucí migrací hraniční kontroly se Slovenskem. Naznačil, že problém je v zajištění ochrany vnějších hranic schengenského prostoru volného pohybu osob v Maďarsku. Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec chce jednat se sousedními zeměmi; pro případ nedohody na opatřeních Slovensko podle něj zavede kontroly na hranicích s Maďarskem. Český ministr vnitra Vít Rakušan krok Česka hájí s tím, že situace na hranicích se Slovenskem začala být v posledních dnech neúnosná.