CNN Prima News kontrola

kontrola

Výpis příspěvků ke štítku „kontrola“

Pravidelné revize PŘEHLEDNĚ: Jaké jsou v domě či bytě povinné a proč se vám vyplatí?

Vlastnit nebo pronajímat dům či byt s sebou přináší kromě radostí také mnoho povinností, které se rozhodně nevyplatí ignorovat. Jednou z nich jsou i povinné revize. Na co všechno se vztahují a jak často je musíte provádět? Jak se liší od kontroly? A proč byste na ně měli myslet i v případě, že je zákon výslovně nevyžaduje? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Kontroly na hranicích se Slovenskem nekončí, oznámil Rakušan. Vláda je o měsíc prodloužila

Česká republika prodlouží namátkové kontroly podél hranice se Slovenskem o dalších 30 dní, tj. do 2. února. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Důvod je stále stejný – zabránění nelegální migraci na české území a boj s převaděči. V souvislosti s tím už policisté zadrželi desítky lidí, více než tisícovce neumožnili vstup do ČR. Kontroly fungují už od loňského podzimu. Podle posledního rozhodnutí měly trvat do středeční půlnoci.

Postup policie při střelbě na škole prověří i vnitřní kontrola. Výsledky budou v lednu

Úřad vnitřní kontroly policejního prezidia se zabývá postupem policie minulý čtvrtek během zásahu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a před ním. Deníku N to potvrdil mluvčí prezidia Ondřej Moravčík. V závažných případech jde podle něj o běžný postup, výsledky kontroly by měly být do poloviny ledna. Během střelby v budově fakulty v centru Prahy přišlo o život 14 lidí z řad studentů a pedagogů, po útoku spáchal sebevraždu i pachatel, který byl podle policie studentem fakulty.

Německo prodlužuje hraniční kontroly s Českem. Budou platit dalších 20 dní

Německo prodlouží hraniční kontroly s Českem, Polskem a Švýcarskem o dalších 20 dní, tedy do 4. prosince. Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová, která kontroly dočasně obnovila 16. října ve snaze omezit nelegální migraci, o prodloužení informovala Evropskou komisi. Německo rovněž provádí hraniční kontroly na hranicích s Rakouskem, kde ovšem toto opatření zavedlo již v roce 2015.

Polsko zavádí na hranicích se Slovenskem kontroly. Kvůli pašerákům se zaměří na auta

Polsko zavede kontroly vozidel na hraničních přechodech se Slovenskem kvůli nárůstu nelegální migrace, uvedl to podle polských médií premiér Mateusz Morawiecki. Podobná opatření může Varšava zavést do budoucna také na hranicích s Německem, uvedla stanice Polsat News s odkazem na mluvčího polské vlády. Varšava a Berlín už dříve uvedly, že hodlají ohledně situace na hranicích brzy jednat.