reklama
CNN Prima News kontrola

kontrola

Výpis příspěvků ke štítku „kontrola“

Ministryně Maláčová v roli kontrolorky podráždila poslance ANO. Podal na ni stížnost

Kontrolní akce Férová práce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) podráždila poslance vládního hnutí ANO a 37. nejbohatšího Čecha Pavla Juříčka. Ten na ni podal stížnost kvůli tomu, jakým způsobem proběhla kontrola v jeho firmě Brano, v níž podle inspekce úřad narazil na několik pochybení, informuje deník Právo. Maláčová se proti stížnosti ohradila, podle ní vše proběhlo v pořádku a Juříčkova firma nereagovala na výzvu k námitkám.

Jednou ve funkci a do důchodu, hotovo dvacet. Šándor má o budoucnosti šéfa BIS jasno

Mediální přestřelka prezidenta a premiéra České republiky ohledně budoucnosti šéfa BIS je nešťastná. Těmito slovy zhodnotil aktuální dění bezpečnostní poradce Andor Šándor. V pořadu CNN Prima NEWS 360° dále upozornil, že je nepřípustné, aby ve funkci někdo zůstával více než jedno období. Z hlediska bezpečnosti bychom se podle něj měli učit od jiných zemí.

Dovolená v Chorvatsku jako před pandemií. Opatření ani certifikáty nikoho nezajímají

Že Češi nemají moře? Na chorvatských plážích to v letních měsících vypadá jinak. Čeští dovolenkáři během pandemie koronaviru doslova obsadili pobřeží v jejich oblíbených destinacích u Jadranu. Někteří zkrátka proto, že tam jezdí každý rok, pro mnoho z nich je ale cesta do Chorvatska nejjednodušší. Opatření, certifikáty či roušky tam totiž téměř nikoho nezajímají. A tak si turisté mohou užít dovolenou, jak byli zvyklí.

Četníci se stopkami a neomezená rychlost za Husáka aneb Z dějin měření rychlosti

Řidiči mají potřebu vést závod s časem už více než sto let, zatímco bezpečnostní orgány se jim v tom stejně dlouho pokouší bránit. Celý tento týden měřily rychlost tisíce policistů v rámci mimořádné prázdninové akce, jak se ale hlídala rychlost před vynálezem radaru? A proč se čeští šoféři osobních vozů mohli v sedmdesátých letech valit neomezenou rychlostí i po okreskách?

Od lidí mám tisíce podnětů na kontroly firem. Budu pokračovat, říká Maláčová po kritice

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve firmách. Podle ní její přítomnost při inspekčních akcích zvyšuje zájem o téma pracovních podmínek. Řekla to ve čtvrtek novinářům. Uvedla, že její poradce Matěj Stropnický má pracovní agendu na starosti a přesvědčuje se o situaci v praxi. Kritiku přítomnosti ministryně při kontrole ve čtvrtek předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček označil za hysterii, podle něj se Maláčová zastává zaměstnanců.

Překročit slovenské hranice je problém i pro očkované. Vyzkoušeli jsme to v Beskydech

Na Slovensko mohou od pondělí cestovat výhradně osoby s plným očkováním. Ostatní musí do karantény. „Dobrý den, pane řidiči, ukažte nám doklad o očkování,“ žádá nás slovenský policista asi 500 metrů za česko-slovenskou hranicí v Beskydech na Bílé. Vyžaduje digitální certifikát EU COVID, ten ale nemáme. A s národním certifikátem je problém.

Proticovidový zátah na pražské kluby skončil pokutami. Nechyběli ani agresivní opilci

Od pátku po celém Česku probíhá avizovaná víkendová akce kontrol nočních podniků. Hygienici za asistence policistů zjišťují, zda lidé dodržují nařízená opatření. V Praze se kontroly neobešly bez agresivních opilců či udělování pokut. Naopak v Brně, kde kontroloři prověřili zhruba deset podniků, měli všichni návštěvníci platné testy proti koronaviru nebo byli očkovaní. Akce se tak obešla bez pokut.

Zákaz tance? Z parketu lidi tahat násilně za ruku nebudeme, říká majitel klubu

Od pátku začíná víkendové organizované kontrolování nočních klubů po celé České republice. Více než sto policistů s hygieniky bude zjišťovat, zda návštěvníci i personál nočních podniků dodržují nastavená protikoronavirová opatření. Majitel hudebního klubu v pražských Dejvicích, Tomáš Weigl uvedl, že se opatření snaží dodržovat, ale nebude lidi z parketu násilně tahat za ruku.

reklama