reklama
CNN Prima News kontrola

kontrola

Výpis příspěvků ke štítku „kontrola“

Jsem král světa a odpálím bombu na Hradě, hrozil anonym. Policie už ho dopadla

5. ledna 2022 14:30

Policisté museli v úterý vpodvečer předčasně uzavřít pro návštěvníky Pražský hrad kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem. Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého z vyhrožování podezírají. Informovali o tom na Twitteru. Za šíření poplašné zprávy zadrženému muži hrozí až tři roky vězení.

Hrad je vysoce rizikový. Bezpečnostní kontroly jsou potřeba, potvrdila policie

4. ledna 2022 18:59

Policie České republiky potvrdila tvrzení Pražského hradu ohledně potřeby bezpečnostních kontrol. Opatření na Hradě podle policistů odpovídají prvnímu stupni ohrožení terorismem, sídlo hlavy státu je vyhodnoceno jako vysoce rizikové. A je jedno, zda se v něm prezident nachází, nebo ne. Znovu se policisté na potřebu kontrol na Hradě zaměří v únoru. Policie i Hrad tak reagují na výzvy senátorů ohledně zrušení kontrol.

Psi umí vyčenichat covid. Na pražském letišti pomáhají celníkům hledat nakažené

19. prosince 2021 09:30

Už půl roku pomáhají celníkům na pražském letišti speciálně vycvičení psi, kteří dokážou u cestujících rozpoznat onemocnění covid. Psí pomocníci kontrolují cestující, kteří do Česka přilétají z rizikových oblastí. Štáb CNN Prima NEWS mohl jako první přímo na letišti natočit, jak takové testování – očichávání – vypadá.

Zrušení hromadných akcí? Vojtěch naznačil další zpřísnění a doporučuje respirátory i venku

17. listopadu 2021 17:19

Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek vládě navrhne, aby se od pondělí 22. listopadu dál nepoužívaly jako covidový certifikát negativní testy, ani metodou PCR, ani antigenní. Výjimku budou mít děti od 12 do 18 let, které se budou moci tam, kde jsou potvrzení vyžadována, prokázat PCR testem, mladší děti žádné potvrzení nadále mít nemusí. Novinářům to ve středu řekli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Naznačili i, co dalšího by se mohlo omezit, pokud by se situace nezlepšila. Ministr také apeluje na lidi, aby nosili respirátory i na venkovních akcích.

Hamáček hrozí častými kontrolami v hospodách. Pro Německo bude Česko opět rizikové, tvrdí

1. listopadu 2021 15:51

Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl po pondělním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ministr také upozornil, že policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly.

Stovky restaurací odmítají kontrolovat hosty. Byla by to diskriminace, tvrdí

1. listopadu 2021 13:24

Zhruba 400 restaurací nebude dodržovat kontroly bezinfekčnosti hostů. Byla by to diskriminace zákazníků na základě zdravotního stavu, uvedli v pondělí na tiskové konferenci zástupci iniciativy Chcípl PES, která se později změnila na politické hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu. Samotné vládní nařízení je podle nich nezákonné. Kvůli omezování svobod svolává hnutí demonstraci na 17. listopadu od 15:00 na pražské Staroměstské náměstí.

reklama