reklama

Hospodu v osm večer nezavřeme. Vláda je neschopná, vzkazuje pivovar

I když vláda rozhodla, že hospody a restaurace od středy budou muset zavřít v osm večer, ne každý podnik to bude dodržovat. Restaurační pivovar Malý Janek už avizoval, že nařízení dodržovat nebude. Zavírat ve 20 hodin je stejné jako zavřít úplně, a tudíž budou pivo rozlévat až do deseti večer. Vláda je podle majitele Jiřího Janečka neschopná situaci ohledně koronaviru řešit.

reklama

Majitel zveřejnil vysvětlení na webových stránkách pivovaru a restaurace Malý Janek v Jincích ve Středočeském kraji. „My, zaměstnanci pivovaru Malý Janek z Jinec, zásadně nesouhlasíme s nařízením vlády. Uzavření restaurací a pivovarů ve 20:00 hodin v předvánoční době je stejné, jako je uzavřít úplně,“ konstatoval Janeček.

„Jsme opravdu zoufalí lidé. A zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Na jaře jsme opatření vlády striktně dodržovali. Teď už vládě nevěříme, proto jsme se domluvili k tomuto občanskému protestu,“ řekl Janeček CNN Prima NEWS. Dodal, že restaurace nebyla po otevření vůbec zaplněná.

K tématu

„Tato vláda je dlouhodobě neschopná řešit danou situaci. Proto si, jako komunisté v roce 1948 vybrala obětního beránka. Vše shodila na restaurace a pivovary,“ uvedl Janeček.

Pozastavil se nad tím, že obchody a městská hromadná doprava jsou narvané k prasknutí, děti jsou ve školách, ale restaurace s desítkami zákazníků vládě vadí. Podle Janečka navíc v Německu a Rakousku podporuje vláda své podnikatele mnohem lépe.

„Česká vláda jen lže o podporách. Ve skutečnosti žádné nejsou. Tato vláda nebojuje za nás ale za sebe. Proto se musíme už ozvat. Ve středu nezavřeme náš pivovar a restauraci ve 20:00 a na protest vyvěsíme českou vlajku. Věříme, že se k nám přidají ostatní kolegové, kteří jsou psychicky, fyzicky i finančně zcela na pokraji svých sil jako my,“ vzkazuje podnik.

Kvůli zavřeným hospodám a restauracím se bouří i Slováci. Podniky musí mít zavřeno, ale některé už avizovaly, že navzdory zákazům otevřou. Vidí to jako jedinou možnost, jak se udržet.

K tématu

Tagy: Slovensko restaurace pivovar otevírací doba vláda koronavirus Jiří Janeček

Další hlavní zprávy

Počasí

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Sníh v Česku komplikuje dopravu. Oteplení přijde nejdříve o víkendu

Po uplynulém teplém víkendu do Česka opět proniká studený vzduch. Očekává se výrazné ochlazení a déšť, jenž bude od středních poloh přecházet ve sněžení. V noci na úterý už zasypal vyšší polohy sníh, až do pátku se pak mohou sněhové srážky vyskytnout i v nížinách. Oteplení by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo přijít až o víkendu.

Zdraví

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?

Ztráta čichu a chuti bývá velmi častým příznakem onemocnění COVID-19. Některým pacientům se chuť i čich vrátí během několika dnů, jiní ani po několika týdnech nic necítí a nedokážou si vychutnat jídlo tak jako dříve. Podle lékařky z ORL Azity Gebauerové dojde k úpravě těchto smyslových vjemů u většiny z nich spontánně. Pokud se tak ale nestane do tří týdnů, je na místě navštívit ordinaci ORL.

Nové informace k brazilské mutaci v Česku: Na Děčínsku odhalili méně agresivní variantu
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama