reklama

Hospodu v osm večer nezavřeme. Vláda je neschopná, vzkazuje pivovar

I když vláda rozhodla, že hospody a restaurace od středy budou muset zavřít v osm večer, ne každý podnik to bude dodržovat. Restaurační pivovar Malý Janek už avizoval, že nařízení dodržovat nebude. Zavírat ve 20 hodin je stejné jako zavřít úplně, a tudíž budou pivo rozlévat až do deseti večer. Vláda je podle majitele Jiřího Janečka neschopná situaci ohledně koronaviru řešit.

reklama

Majitel zveřejnil vysvětlení na webových stránkách pivovaru a restaurace Malý Janek v Jincích ve Středočeském kraji. „My, zaměstnanci pivovaru Malý Janek z Jinec, zásadně nesouhlasíme s nařízením vlády. Uzavření restaurací a pivovarů ve 20:00 hodin v předvánoční době je stejné, jako je uzavřít úplně,“ konstatoval Janeček.

„Jsme opravdu zoufalí lidé. A zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Na jaře jsme opatření vlády striktně dodržovali. Teď už vládě nevěříme, proto jsme se domluvili k tomuto občanskému protestu,“ řekl Janeček CNN Prima NEWS. Dodal, že restaurace nebyla po otevření vůbec zaplněná.

K tématu

„Tato vláda je dlouhodobě neschopná řešit danou situaci. Proto si, jako komunisté v roce 1948 vybrala obětního beránka. Vše shodila na restaurace a pivovary,“ uvedl Janeček.

Pozastavil se nad tím, že obchody a městská hromadná doprava jsou narvané k prasknutí, děti jsou ve školách, ale restaurace s desítkami zákazníků vládě vadí. Podle Janečka navíc v Německu a Rakousku podporuje vláda své podnikatele mnohem lépe.

„Česká vláda jen lže o podporách. Ve skutečnosti žádné nejsou. Tato vláda nebojuje za nás ale za sebe. Proto se musíme už ozvat. Ve středu nezavřeme náš pivovar a restauraci ve 20:00 a na protest vyvěsíme českou vlajku. Věříme, že se k nám přidají ostatní kolegové, kteří jsou psychicky, fyzicky i finančně zcela na pokraji svých sil jako my,“ vzkazuje podnik.

Kvůli zavřeným hospodám a restauracím se bouří i Slováci. Podniky musí mít zavřeno, ale některé už avizovaly, že navzdory zákazům otevřou. Vidí to jako jedinou možnost, jak se udržet.

K tématu

Tagy: Slovensko restaurace pivovar otevírací doba vláda koronavirus Jiří Janeček

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Další články
reklama
reklama