reklama

Nechápu odpor lidí k očkování. Vakcinace je triumf medicíny, tvrdí vědec Hostomský

Vakcinace je triumfem medicíny, který zachraňoval životy. Během vysílání Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS to sdělil ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd Zdeněk Hostomský. Dodal, že nechápe odpor řady lidí k očkování, jelikož vakcinace nabízí řadu výhod.

reklama

„Považuji vakcinaci za triumf medicíny,“ prohlásil během vysílání CNN Prima NEWS Hostomský a připomněl řadu případů, kdy očkování zachránilo životy. Zmínil například očkování proti dětské obrně či záškrtu.

Známý vědec ovšem zároveň nechápe důvody odpůrců očkování. „Na jedné straně lockdown a nesmírné omezování našich svobod, a pak máte možnost se vakcínou tomu ubránit. Tak se sám divím, proč je těch lidí tolik,“ řekl Hostomský.

Ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV dále řekl, že českou připravenost na očkování ukáže čas. Přestože například v Německu jsou již postavena očkovací centra, česká vláda stále vede jednání s nemocnicemi o zřízení míst pro vakcinaci. „Češi jsou mistři improvizace, takže předpokládám, že to dopadne dobře,“ dodal vědec.

Američané a Němci mají podle Hostomského dobře připravenou operaci pro očkování z důvodu, že se toho ujala armáda. Například v USA celé akci velí generál. „A Němci vojenskou doktrínu také respektují, takže to mají připravené dokonale,“ řekl Hostomský.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal jen doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal jen doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama