reklama

Nechápu odpor lidí k očkování. Vakcinace je triumf medicíny, tvrdí vědec Hostomský

Vakcinace je triumfem medicíny, který zachraňoval životy. Během vysílání Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS to sdělil ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd Zdeněk Hostomský. Dodal, že nechápe odpor řady lidí k očkování, jelikož vakcinace nabízí řadu výhod.

reklama

„Považuji vakcinaci za triumf medicíny,“ prohlásil během vysílání CNN Prima NEWS Hostomský a připomněl řadu případů, kdy očkování zachránilo životy. Zmínil například očkování proti dětské obrně či záškrtu.

Známý vědec ovšem zároveň nechápe důvody odpůrců očkování. „Na jedné straně lockdown a nesmírné omezování našich svobod, a pak máte možnost se vakcínou tomu ubránit. Tak se sám divím, proč je těch lidí tolik,“ řekl Hostomský.

Ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV dále řekl, že českou připravenost na očkování ukáže čas. Přestože například v Německu jsou již postavena očkovací centra, česká vláda stále vede jednání s nemocnicemi o zřízení míst pro vakcinaci. „Češi jsou mistři improvizace, takže předpokládám, že to dopadne dobře,“ dodal vědec.

Američané a Němci mají podle Hostomského dobře připravenou operaci pro očkování z důvodu, že se toho ujala armáda. Například v USA celé akci velí generál. „A Němci vojenskou doktrínu také respektují, takže to mají připravené dokonale,“ řekl Hostomský.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jihomoravský kraj

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího

Policisté pokračují v pátrání po nezvěstném patnáctiletém Tomášovi Pospíšilovi z Brna, který beze stopy zmizel minulý týden ve středu. Policie svou pozornost soustředí v posledních hodinách hlavně na řeku Svratku a její okolí, kde zřejmě zachytila poslední stopu školáka. Několikrát koryto prohledávali potápěči, ale marně. Ve středu dopoledne bude snížena vodní hladina o jeden metr, což by mělo usnadnit policii pátrací akci.

ON-LINE: Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Další trest pro pražského imáma: Za pomoc k teroristickému útoku dostal 14,5 roku
Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka
Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách
reklama
reklama
Babiš: Ruští agenti tu operaci zpackali. Nešlo o státní terorismus, ale útok na zboží

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem
Majitel domu promluvil o střelbě na zloděje. Odsouzený vrah před ním stál se sekyrou
Další články
reklama
reklama