Hostouň se stále vzpamatovává z útoku na fakultu. Dům střelce už policie nehlídá

Aktuální situace v Hostouni

Policisté už nehlídají dům v Hostouni ve středních Čechách, kde bydlel masový vrah z filozofické fakulty. Hlídka ho střežila poté, co se do něj chtěl někdo dvakrát vloupat. Obcí ale stále namátkově projíždějí policejní hlídky, které tam dohlížejí na bezpečnost. Místní se snaží na tragédii hlavně zapomenout.

Rodinný dům v Hostouni, kde žil střelec z filozofické fakulty, vypadá jako prázdný. Stojí před ním zaparkované auto a na brance je stále stejný věnec, který zde visel už před koncem roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Chci vidět tvář toho, kdo odvolal policii od fakulty, říká truchlící matka. Není sama

Loni 21. prosince byl dům v obležení policistů, kteří tu našli mrtvého muže. Šlo o otce střelce, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil 14 lidí a dalších 25 zranil. V domě byl objeven i nástražný výbušný systém. Po několika dnech začali dům policisté střežit kvůli zvýšené majetkové trestné činnosti.

Cedule na domě informovaly, že je prostor monitorován policií. Už jsou ale pryč, stejně jako hlídka, která stála před domem. Policie však z obce nezmizela zcela. „Policisté v nepravidelných intervalech provádějí namátkovou a kontrolní hlídkovou činnost související se zajištěním bezpečnosti v obci,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Místní se o celé události nechtějí na kameru bavit. Mimo ni ale říkají, že je to hlavně z úcty k pozůstalým, aby případná diskuze nad tragédií nejitřila jejich emoce. Život v obci se ale nezastavil. „Měli jsme normálně plesy podle plánu. Společenský život normálně funguje,“ sdělil místostarosta Hostouně Lukáš Morávek.

Tagy:
policie Středočeský kraj krimi Filozofická fakulta Univerzity Karlovy Hostouň střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy