hra

Výpis příspěvků ke štítku „hra“

Legendární videohra Mafia oslavila 20 let. Vývojáři potvrdili práci na dalším pokračování

30. srpna 2022 16:13

Zatímco od vydání legendární videohry Mafia: The City of Lost Heaven uběhlo 20 let, vývojáři ze studia Hangar 13 oficiálně potvrdili práci na novém dílu. V této chvíli není jasné, kdy si hráči další pokračování kultovní série s českými kořeny budou moci zahrát. Generální ředitel studia Roman Hladík odhaduje, že vývoj hry bude trvat několik let. Předchozí zprávy hovoří o tom, že by mělo jít o prequel zasazený do začátků 20. století na Sicílii.

Proměnit vodu ve víno či házet oheň na Satana. Nová videohra bude simulovat život Ježíše

13. srpna 2022 07:37

V oblasti videoher se těší velké pozornosti polský titul I Am Jesus Christ. Vývojáři hráčům slibují originální simulátor, v němž si zahrají na Ježíše Krista. Projdou si tak cestou, která zahrnuje Ježíšovo narození, ukřižování i vzkříšení. Poněkud netypická VR (virtuální realita) hra by měla vyjít o letošních Vánocích.

Legendární Mafia oslaví 20 let. Proč se český herní klenot stále těší velké popularitě?

9. července 2022 22:12

Na konci letošního srpna uběhne přesně 20 let od doby, kdy vyšla legendární videohra Mafia: The City of Lost Heaven. Celosvětově uznávaný český klenot si od té doby vysloužil dvě pokračování, desítky originálních modů či remake sebe sama v novém sympatickém kabátku. I po dvou dekádách se však hráči k nesmrtelnému originálu často vrací. V čem kult mafiánské hry zasazené do 30. let minulého století vlastně spočívá? Kromě propracovaného příběhu či obstojné hratelnosti i v ikonickém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

Hrou si připomenou, proti komu bojují. Ukrajinci si vyrobili karty s ruskými zločinci

14. května 2022 16:09

Ukrajina se inspirovala krokem USA starým dvacet let. Ozbrojené síly Ukrajiny ve spolupráci s dobrovolníky z mezinárodní zpravodajské komunity InformNapalm připravily balíčky hracích karet, které rozdávají obráncům země. Při hře si Ukrajinci a dobrovolníci z celého světa budou moci připomenout, proti komu stojí. Na kartách jsou totiž vyobrazeni ruští váleční zločinci, politici a propagandisté.

Ze hry FIFA 22 mám stále smíšené pocity, mohla by být arkádovější, říká expert

29. října 2021 07:27

Fotbalem se v dnešní době už dávno neživí jen hráči na hřišti a trenéři. Pražská Sparta je týmem, který má své zástupce také na virtuálním trávníku. Jedním z nich je i Jan „Emerickson“ Krupička, jeden z nejlepších domácích hráčů fotbalového simulátoru FIFA. V rozhovoru mimo jiné prozradil, co si o novém ročníku videohry myslí.

Z pár kamínků si postavíte domino, jaké jste ještě neviděli

12. srpna 2021 12:00

Rodinné dovolené a výlety během krásných letních měsíců využíváme k tomu, abychom spolu trávili co nejvíce času. A to nejenom při společných toulkách přírodou, ale třeba také během deštivého odpoledne, kdy rádi sáhneme po oblíbené společenské hře. My vám ukážeme, jak si vyrobit jednu vlastní. Stačí k tomu hezké kamínky, sběratelské nadšení a trochu umělecké fantazie.

Co nás čeká v GTA VI? Spekulace kolem nové hry se množí

10. února 2021 08:20

Anonymní úniky z čínského fóra přinesly mnoho zajímavých spekulací o hře GTA 6. I když pokračování slavné herní série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games ještě ani nebylo oficiálně potvrzeno, všechno nasvědčuje tomu, že se ho dočkáme. Nové spekulace hovoří například o identitě hlavní postavy, velikosti mapy či délce příběhu.