hra

Výpis příspěvků ke štítku „hra“

KVÍZ: Kultovní Mafia slaví narozeniny. Jak dobře znáte legendární českou videohru?

Legendární videohra Mafia slaví již 21. narozeniny. Celosvětově uznávaný český klenot si od svého vydání vysloužil dvě pokračování, desítky modů či oficiální remake sebe sama. I po 21 letech se mnoho hráčů k nesmrtelnému originálu často vrací. A co vy? Kdy jste si hru prošli naposledy? A kolik toho o mafiánském kultu a jeho příběhu zasazeném do 30. let minulého století vlastně víte? Vyzkoušejte si speciální výroční kvíz od CNN Prima NEWS.

Google stáhl z nabídky otrokářskou hru. Nabízí málo možností mučení, napsal jeden z uživatelů

Americká internetová společnost Google stáhla z nabídky herní aplikaci nazvanou Simulátor otroctví, jejímž prostřednictvím si mohli lidé hrát na obchodníky s otroky, dokonce je i mučit. Informoval o tom server BBC. Google hru v portugalském jazyce stáhl, když se rozhořela v Brazílii široká kritika kvůli rasistickým urážkám brazilského fotbalisty Vinícia Júniora, který hraje ve španělském klubu Real Madrid.

Hra, které investoři nevěřili. Kingdom Come: Deliverance chystá pro české gamery změnu

Úspěšnému hernímu projektu Kingdom Come: Deliverance, oceněnému například Křišťálovou Lupou, se stále daří udržet v povědomí komunity. Studio Warhorse, které za projektem stojí, letos ohlásilo, že je hra i po téměř pěti letech stále výdělečná. Během prvního roku ztrojnásobila náklady na vývoj a dobře se jí dařilo i v dalších letech. I přes velký úspěch strategii stále chybí český dabing. To by se mohlo v nejbližší době změnit.

Legendární videohra Mafia oslavila 20 let. Vývojáři potvrdili práci na dalším pokračování

Zatímco od vydání legendární videohry Mafia: The City of Lost Heaven uběhlo 20 let, vývojáři ze studia Hangar 13 oficiálně potvrdili práci na novém dílu. V této chvíli není jasné, kdy si hráči další pokračování kultovní série s českými kořeny budou moci zahrát. Generální ředitel studia Roman Hladík odhaduje, že vývoj hry bude trvat několik let. Předchozí zprávy hovoří o tom, že by mělo jít o prequel zasazený do začátků 20. století na Sicílii.

Legendární Mafia oslaví 20 let. Proč se český herní klenot stále těší velké popularitě?

Na konci letošního srpna uběhne přesně 20 let od doby, kdy vyšla legendární videohra Mafia: The City of Lost Heaven. Celosvětově uznávaný český klenot si od té doby vysloužil dvě pokračování, desítky originálních modů či remake sebe sama v novém sympatickém kabátku. I po dvou dekádách se však hráči k nesmrtelnému originálu často vrací. V čem kult mafiánské hry zasazené do 30. let minulého století vlastně spočívá? Kromě propracovaného příběhu či obstojné hratelnosti i v ikonickém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

Hrou si připomenou, proti komu bojují. Ukrajinci si vyrobili karty s ruskými zločinci

Ukrajina se inspirovala krokem USA starým dvacet let. Ozbrojené síly Ukrajiny ve spolupráci s dobrovolníky z mezinárodní zpravodajské komunity InformNapalm připravily balíčky hracích karet, které rozdávají obráncům země. Při hře si Ukrajinci a dobrovolníci z celého světa budou moci připomenout, proti komu stojí. Na kartách jsou totiž vyobrazeni ruští váleční zločinci, politici a propagandisté.