Hrdinka ukončila masakr v Sydney. Lidé velebí policistku, která zastřelila vraha šesti lidí

Útok v nákupním centru v Sydney (13. 4. 2024)

Hrdinka. Australský premiér Anthony Albanese ocenil policistku, která v sobotu bez váhání a čekání na posily zastřelila útočníka s nožem, jehož řádění v obchodním domě v Sydney nepřežilo nejméně šest lidí. Píše o tom web Sky News. Chválou vyzdvihující statečnost uniformované ženy se plní rovněž sociální sítě.

„Není pochyb o tom, že svým činem zachránila životy,“ konstatoval australský ministerský předseda. Podle něj jde o připomínku statečnosti uniformovaných spoluobčanů: „Jsou to lidé, kteří spěchají vstříc nebezpečí, nikoliv od něj. A já každému z nich děkuji za jejich dosavadní činy,“ citoval Albaneseho zpravodajský portál Sky News.

ČTĚTE TAKÉ: Hrůzný útok v Sydney nepřežilo pět lidí. Mezi pobodanými je i matka s malým dítětem

Kriminalistům je nyní podle premiéra potřeba umožnit vyšetřování. „Zdá se, že útočící osoba jednala sama. Motivy zatím nejsou známy. Spekulovat o nich by mohlo způsobit více škod než užitku,“ prohlásil podle americké CNN.

Na sociálních sítích mezi tím přibývá hlasů, které provolávají statečné policistce slávu. „Dejte jí Řád Austrálie,“ píše jeden z diskutujících. „Odvaha je jediná ctnost, kterou nelze předstírat,“ uvedl další.

Australská policie zahájila operaci v nákupním centru Westfield Bondi Junction poté, co obdržela zprávy o útoku nožem. Záchranné služby na místě evakuovaly stovky lidí. Web News.com.au uvedl, že po rušném obchodním domě poblíž pláže Bondi Beach pobíhal muž ozbrojený nožem a pobodal několik lidí, než ho policie zastřelila.

Policie později potvrdila šest mrtvých. „V obchodním centru začal útočit nožem jeden člověk, který napadl devět lidí, než ho zastřelila policistka,“ řekl novinářům zástupce policejního komisaře Anthony Cooke. Dodal, že podezřelý jednal sám a „nehrozí žádné další nebezpečí“. Úřady podle něj zatím neví, kdo byl pachatelem. „Je to dost syrové,“ sdělil.

Tagy: