CNN Prima News hromosvod

hromosvod

Výpis příspěvků ke štítku „hromosvod“

Pravidelné revize PŘEHLEDNĚ: Jaké jsou v domě či bytě povinné a proč se vám vyplatí?

Vlastnit nebo pronajímat dům či byt s sebou přináší kromě radostí také mnoho povinností, které se rozhodně nevyplatí ignorovat. Jednou z nich jsou i povinné revize. Na co všechno se vztahují a jak často je musíte provádět? Jak se liší od kontroly? A proč byste na ně měli myslet i v případě, že je zákon výslovně nevyžaduje? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Pro skvělý záběr ze sebe dělají bleskosvod. Ostatní se ukrývají, lovci bouřek vyrážejí do akce

Valící se mračna, předzvěst blížící se bouřky. V takové chvíli většina lidí přemýšlí, jestli raději neuklidit květináče z balkonu. Jiří Kouřil z Hodkovic nad Mohelkou bývá také rozrušený. Na rozdíl od ostatních se však těší na to, co přijde. Patří k takzvaným lovcům bouřek, ve svém počítači má tisíce fotografií mraků a blesků. Na jednu ze svých výprav bere štáb Prima Česko s sebou.

Tisíce obětí bouřek v Čechách: Blesky zabíjely v kostele, pod stromy a nešetřily ani četníky

O víkendu mají Českou republiku opět ozářit blesky. Přírodní elektrické výboje ve světě každoročně usmrtí asi 24 tisíc lidí, v tuzemsku blesky zabijí jednu až dvě osoby. Počet obětí v českých zemích se v posledních sto letech neustále snižuje, v roce 1925 jich bylo 73. „Blesk sjel po řetízcích hodin do hlavy majitele domu, kterého rázem zabil,“ uvedly Lidové noviny 20. května 1925.