Každý den se vloupával do stejného bytu, vykradl i sousedy. Procházelo mu to měsíc

V Mostě kuriózně dopadli zloděje.

Kuriózní dopadení zloděje v Mostě

Kuriózní dopadení zloděje mají za sebou strážníci v Mostě. Muž jim totiž skočil skoro až k nohám. A to ve chvíli, kdy prchal z bytu, do kterého se vloupal po hromosvodu. Jak se později ukázalo, nebyla to jeho první nevítaná návštěva v tomto bytě. Zní to skoro až neuvěřitelně, ale zloděj se do něj vloupával pravidelně – každý den, a to celý měsíc.

Zloděje, který do bytu leze po hromosvodu, si všimla sousedka, která bydlí naproti. Muže přitom viděla lézt do toho samého bytu už tři týdny předtím. „Poprvé jsem tomu, že tam někdo leze, nevěnovala pozornost. To bylo tak tři týdny předtím. Říkala jsem si, že si asi zapomněl klíče,“ uvedla sousedka.

Tentokrát už jí to ale přišlo zvláštní, a tak zavolala strážníky. „Dobrý den, teď koukám z okna a ve spodním věžáku do prvního patra, do přízemku vlastně, vlezl někdo oknem,“ informovala strážníky žena. Muž měl k domu přijít směrem od hospody. „Tady se rozhlédl, nikoho neviděl, a tak po hromosvodu vylezl,“ pokračovala ohlašovatelka.

Skočil strážníkům k nohám

Operační středisko strážníků proto na místo vyslalo pro jistotu hned dvě hlídky. „Jedna hlídka se vydala k bytu, kde zabouchala na dveře a slyšela zvuky, avšak nikdo neotevíral. Druhá hlídka čekala pod okny,“ přiblížil ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol. Podle sousedky zloděj hlídku z okna neviděl.

„Následně strážníci viděli, jak se otevírá okno a před ně vyskočil muž,“ dodal ředitel. Strážníkům tak muž skončil u nohou a ti s jeho zadržením neměli prakticky žádnou práci. Podle informací CNN Prima NEWS měl muž v bytě asi měsíc nelegálně bydlet. A protože neměl od bytu klíče, lezl dovnitř právě přes tento balkón.

Hromosvod promazali

V bytě nejen bydlel, ale během svého nelegálního pobytu ho i vykrádal. Když už nebylo co krást, podíval se dokonce i k sousedům o patro výš. K nim měl vlézt v noci také po hromosvodu a vykradl je, když spali. „Probudila jsem se a koukám: půl páté a manžel měl jít do práce. Běžně vstával ve čtyři, tentokrát ale spal. Ptala jsem se ho, proč si nenastavil budík. Tvrdil, že si ho na telefonu zapínal, ale mobil nikde nebyl,“ vysvětlila okradená žena.

K mobilu prý navíc přidal i oblečení, které měl její manžel připravené do práce. „Mohl nás zabít, kdybychom se probudili,“ přemítala šokovaná žena. Aby zde podobným krádežím předcházeli, namazali pro jistotu všechny hromosvody vazelínou. 30letý zloděj se sem nejspíš ale i tak delší dobu nepodívá. Jeho novým domovem se teď na nějakou dobu stane vězeňská cela.

Tagy: