CNN Prima News hrozba

hrozba

Výpis příspěvků ke štítku „hrozba“

Putin šokoval Macrona výroky o Hirošimě. Popsal, jak může jaderný útok ukončit válku

6. listopadu 2022 21:05

Nejmenované diplomatické zdroje měly sdělit pro britský list Daily Mail, že se Vladimir Putin při hovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem zmínil o jaderném útoku na japonská města Hirošima a Nagasaki. Podle šéfa Moskvy americký nukleární nálet prý ukázal, že fatální útok nemusí směřovat na hlavní město, a přesto může způsobit konec války.

Válka ve vesmíru? Rusko vyhrožuje, že sestřelí americké satelity včetně těch Muskových

5. listopadu 2022 17:13

Rusko se směrem k OSN rozčílilo nad tím, že se komerční vesmírné satelity využívají při vojenských operacích. Moskva pohrozila, že pokud americké družice prokazatelně pomohou Ukrajině, může na ně cílit odvetný útok. Rusko tím s největší pravděpodobností naráželo na satelity Starlink, které patří americké společnosti SpaceX Elona Muska a díky kterým mají ukrajinští vojáci přístup k internetu i v problematických oblastech.

Jaderné našlapování jako za studené války. Co ukázal rozhovor Bidena pro CNN?

12. října 2022 18:59

Americký prezident Joe Biden poskytl ojedinělý rozhovor pro CNN, ve kterém reagoval na stupňující se jaderné napětí ve světě. Podle analytiků se šéf Bílého domu snažil pečlivě vážit každé slovo, aby nezpůsobil eskalaci konfliktu s Ruskem. Biden v rozhovoru dokonce nechtěl ani říci, jak přesně by USA na případný jaderný útok reagovaly.

Nebudeme mít slitování, vzkázal ruský propagandista NATO. Přidal hrozbu jadernou válkou

19. srpna 2022 16:46

Jeden z předních ruských propagandistů Vladimir Solovjov se před kamerami opět lidově řečeno utrhl ze řetězu. Moderátor hrozil bombardováním USA, jadernou válkou i vysláním Severokorejců na Ukrajinu. Reagoval na vyjádření představitelů pobaltských států z posledních týdnů. Solovjova rozlítilo možné omezení ruštiny na pracovištích v Lotyšsku, kde žije početná ruská menšina.

Čínské výhrůžky ji nezastrašily. Šéfka americké sněmovny Pelosiová je na Tchaj-wanu

2. srpna 2022 16:53

Letadlo s předsedkyní americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou v úterý odpoledne středoevropského času přistálo na Tchaj-wanu. Americká politička se na ostrov v jihočínském moři, který je už dekády trnem v oku pevninské Číně, vydala i přes hrozby Pekingu. Její letoun doprovázely americké i tchajwanské stíhačky. Naopak Čína na svém pobřeží u Tchaj-wanu rozmístila velké množství vojenské techniky a v reakci na cestu zahájila námořní a letecké cvičení kolem ostrovní země.