reklama
CNN Prima News hrozba

hrozba

Výpis příspěvků ke štítku „hrozba“

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

1. prosince 2021 12:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Přijdou stovky milionů migrantů, pokud nebudeme bránit hranice EU, varuje polský premiér

18. listopadu 2021 10:49

Polsko na pomezí s Běloruskem brání hranice celé Evropské unie, pokud by důrazně nezakročilo a pokud by EU selhala, mohly by se pokusit do Evropy přijít až stovky milionů migrantů. V rozhovoru s německým bulvárním deníkem Bild to prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. Řekl také, že uprchlická politika dosluhující kancléřky Angely Merkelové byla chybou a že žádné rozhodnutí o situaci na hranicích s Běloruskem nemůže padnout bez vědomí Varšavy.

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

KLDR podle Soulu odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Střela dopadla do moře

28. září 2021 05:45

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od „nepřátelské politiky“ vůči Severní Koreji.

Ozbrojenci ve velkém zasahují u synagogy v Německu. Hrozí útok, varuje hagenská policie

15. září 2021 00:12

Německá policie ve středu večer oznámila, že obdržela informace o možné hrozbě týkající se synagogy ve městě Hagen na západě země a přijala kvůli tomu „příslušná opatření“. Synagogu chrání obrovské množství ozbrojených policistů, napsala agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že ve středu začal významný židovský svátek Jom kipur (Den smíření).

Musk nám přidělává práci. Snahu změnit dráhu planetky Bennu vítám, říká astronom Grygar

9. září 2021 20:44

Existuje možnost, že by astronomové mohli přehlédnout planetku řítící se k Zemi, protože si ji spletou s družicí firmy Elona Muska, řekl v pořadu CNN Prima NEWS Interview astronom a astrofyzik Jiří Grygar, spoluzakladatel společnosti skeptiků Sisyfos. Jako kapacita ve svém oboru pochválil snahu Číny, která by chtěla změnit dráhu planetky Bennu.

Hned opusťte prostor u letiště, varují američtí diplomaté v Kábulu. Hrozí další útok

29. srpna 2021 05:15

Americké velvyslanectví v Afghánistánu upozornilo občany USA na fakt, že má k dispozici důvěryhodné informace o hrozbě dalšího teroristického útoku u letiště v Kábulu, a důrazně jim proto doporučilo, aby tuto oblast okamžitě opustili. Diplomaté ve svém varování hovoří o „specifické hrozbě“ a jejich výzva k opatrnosti je tak podle agentury DPA ještě naléhavější, než sobotní vyjádření amerického prezidenta Joea Bidena. Ten řekl, že další útok je během následujících 24 až 36 hodin „velmi pravděpodobný“.

Na letišti hrozí teroristický útok, utečte. USA i Británie rozhánějí v Kábulu davy

26. srpna 2021 14:38

Do konce evakuací západních mocností z Kábulu sice zbývá ještě týden, operace na letišti se ale komplikují kvůli horšící se bezpečnostní situaci. USA, Velká Británie a Austrálie shodně vydaly varování, že kolem ranveje hrozí teroristický útok. Občané, kteří ještě čekají na evakuaci, by proto měli místo urychleně opustit.

reklama