CNN Prima News hrozba

hrozba

Výpis příspěvků ke štítku „hrozba“

Třetí světová válka už začala, řekl poradce Zelenského. NATO podle něj hraje mrtvého brouka

Současný konflikt na východě Evropy se netýká jen Ukrajinců a Rusů, ale všech. Třetí světová válka už začala a nyní probíhá její aktivní fáze. To na Kyjevském bezpečnostním fóru prohlásil Oleksij Danilov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, který je zároveň poradcem prezidenta Volodymyra Zelenského. Informoval o tom ukrajinský časopis Focus.

Petr Pavel v NATO: Česko chce na Slovensku posílit bojové síly. Rusko není jediná hrozba

Prezident Petr Pavel, který je hlavní tváří tuzemské delegace na aktuálně probíhajícím summitu NATO v litevském Vilniusu, prohlásil, že Česká republika se bude významně podílet na posílení bojových sil na Slovensku. Právě u našich sousedů se nachází část východního křídla NATO. Hlava státu zároveň varovala nejen před Ruskem, ale konkrétně jmenovala i Čínu, Írán, KLDR a také africké diktátorské státy jako potenciální hrozby.

Umělá inteligence může ohrozit volby v USA, tvrdí experti. Popsali možnosti jejího zneužití

Umělá inteligence představuje vážné riziko pro nadcházející prezidentské volby plánované v USA na rok 2024. Obavy dle expertů oslovených zpravodajskou agenturou AP panují především ohledně zneužití chytrého softwaru k manipulaci a klamání voličů. Za problematickou odborníci označují například schopnost počítačových programů rychle vytvářet falešný obsah v podobě hyperrealistických obrázků, videí nebo zvukových nahrávek, a to s minimálními náklady.

Mexický vulkán se probudil k životu. Záběry ukazují mocné výbuchy Popocatépetlu

Mexický vulkán Popocatépetl se hlásí o slovo. Americká stanice CNN zveřejnila ohromující záběry, na nichž lze vidět sérii erupcí. Majestátní sopka se opět probudila k životu před několika dny – vyvrhla obrovská mračna popela, kvůli nimž muselo 11 vesnic v okolí zrušit školní vyučování. Sopečný kužel převyšující okolní krajinu pozorují desítky vědců pomocí sítě čidel, kamer a dalšího výkonného vybavení, píše agentura AP.

TikTok je bezpečnostní hrozba, varoval NÚKIB. Dejte si pozor, co na něm sdílíte, zdůraznil

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal varování před instalací a používáním čínské aplikace TikTok na zařízeních s přístupem k systémům spadajícím do kritické informační infrastruktury a dalším významným informačním systémům. Úřad ve středu sdělil, že aplikace představuje bezpečnostní hrozbu. Zvážit její používání i to, co skrze ni lidé sdílí, doporučuje úřad i široké veřejnosti.

ČTYŘI DNY DO INVAZE: Rusko zaútočí na Kyjev, věštil Johnson. Na poplach bilo i Česko

Redakce CNN Prima NEWS přináší před výročím začátku války článkový speciál Pár dní do invaze, který připomíná události, jež předcházely ruskému vpádu na Ukrajinu. Přesně před rokem – 20. února 2022 – někdejší premiér Velké Británie Boris Johnson přesně předpověděl, jak děsivá válka v Evropě bude. I v Česku už tušili, co se chystá. Praha posílala Kyjevu munici i zdravotnické vybavení.

Putin šokoval Macrona výroky o Hirošimě. Popsal, jak může jaderný útok ukončit válku

Nejmenované diplomatické zdroje měly sdělit pro britský list Daily Mail, že se Vladimir Putin při hovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem zmínil o jaderném útoku na japonská města Hirošima a Nagasaki. Podle šéfa Moskvy americký nukleární nálet prý ukázal, že fatální útok nemusí směřovat na hlavní město, a přesto může způsobit konec války.

Válka ve vesmíru? Rusko vyhrožuje, že sestřelí americké satelity včetně těch Muskových

Rusko se směrem k OSN rozčílilo nad tím, že se komerční vesmírné satelity využívají při vojenských operacích. Moskva pohrozila, že pokud americké družice prokazatelně pomohou Ukrajině, může na ně cílit odvetný útok. Rusko tím s největší pravděpodobností naráželo na satelity Starlink, které patří americké společnosti SpaceX Elona Muska a díky kterým mají ukrajinští vojáci přístup k internetu i v problematických oblastech.