reklama

Hrozí nejhorší měsíc od začátku pandemie. Počet úmrtí na koronavirus atakuje pět tisíc

Hrozí, že v česku zemře v březnu v souvislosti s prokázanou nákazou koronavirem více než pět tisíc osob.
Zdroj: Patrik Uhlíř

Od začátku epidemie koronaviru zemřelo v Česku 25 760 lidí s prokázanou nákazou, tento měsíc eviduje ministerstvo zdravotnictví prozatím 4 959 úmrtí. Letošní březen tak brzy překoná dosud nejtragičtější loňský listopad, kdy si epidemie vyžádala 4 974 lidských životů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

První případy nákazy novým typem koronaviru se v ČR potvrdily 1. března 2020. Tři týdny poté byl ohlášen první mrtvý, u kterého testy potvrdily přítomnost koronaviru.

Počet mrtvých s potvrzenou nákazou koronavirem začal výrazně růst na podzim loňského roku, do té doby přitom patřila Česká republika v mezinárodním srovnání podle počtu zemřelých k nejméně zasaženým zemím. V současnosti roste počet obětí o tisícovku za necelý týden.

Umírá 200 lidí denně

Letošní březen se stal nejhorším měsícem celé epidemie koronaviru, v průměru umírá skoro 200 lidí denně. Podle absolutního počtu mrtvých zatím zůstává nejhorší loňský listopad se 4 974 zemřelými s prokázaným covidem, denní průměr byl ale tehdy výrazně nižší, a to 166 mrtvých.

Hrozí, že v česku zemře v březnu v souvislosti s nákazou koronavirem více než pět tisíc osob.
Hrozí, že v česku zemře v březnu v souvislosti s nákazou koronavirem více než pět tisíc osob.
Zdroj: Patrik Uhlíř

Zpomalit vysokou úmrtnost a omezit vážné průběhy nemoci má očkování proti covidu, které v Česku začalo přesně před čtvrt rokem. K pátečnímu večeru mělo aspoň jednu dávku vakcíny 1 111 820 lidí, obě potřebné dávky má v zemi s 10,7 milionu obyvatel 435 497 z nich.

Očkování stále zpomaluje

V pátek zdravotníci podali 39 445 dávek, o téměř 7 500 méně než ve stejný den předchozího týdne. I v dalších dnech tohoto týdne se denní počty pohybovaly kolem 40 tisíc a v mezitýdenním srovnání se propadaly. Ministerstvo přitom předpokládalo, že se tento týden podá až 60 tisíc dávek denně.

K tématu

Tagy: pandemie březen počet úmrtí Ministerstvo zdravotnictví koronavirus COVID-19 nejhorší měsíc
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Praha

Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze

Stovka demonstrantů se v neděli sešla před budovou ruské ambasády v Praze a provolávala Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti. K setkání před ambasádou vyzval předseda hnutí Milion chvilek Benjamin Roll prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Příznivců Ruska a odpůrců vyhoštění 18 ruských diplomatů se před ambasádou sešlo krátce po 14. hodině asi deset.

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Desítky střeleb za jediný měsíc. V USA umírají lidé na večírcích i v obchodech
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Další články
reklama
reklama