reklama
CNN Prima News počet úmrtí

počet úmrtí

Výpis příspěvků ke štítku „počet úmrtí“

Epidemie koronaviru v Česku zpomaluje: Laboratoře odhalily 252 nakažených

Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje, v úterý laboratoře odhalily 252 nakažených, což je o 49 méně než před týdnem. Denní počty pozitivních testů klesají v mezitýdenním srovnání deset dní v řadě. Reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie, je na nejnižší úrovni od konce června, nyní dosahuje 0,86. Pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie, se drží deset dní. Dál klesá i takzvané incidenční číslo, tedy počet potvrzených případů za posledních sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, ke středě je to necelých 12 případů.

Čeští lékaři už aplikovali přes 10 milionů dávek očkování proti covidu. Čísla klesají

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění COVID-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10 064 380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,6 milionu lidí. V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí. Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní po sobě.

V sobotu přibylo 159 případů covidu. Reprodukční číslo je nejvyšší od začátku roku

V sobotu přibylo v Česku 159 případů nemoci COVID-19, to je o 35 víc než před týdnem. Pokračuje tak nárůst počtu nakažených v mezitýdenním srovnání. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie stouplo na téměř 1,35 a je nejvyšší od začátku roku. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, ale klesl. Ministerstvo zdravotnictví jich nyní podle údajů na webu eviduje 25, z toho tři ve vážném stavu. V pátek bylo hospitalizovaných pacientů s koronavirem 35, minulou sobotu 27. Za posledních šest dní statistiky dosud neregistrují žádné úmrtí s covidem, v předchozích dnech jen sporadicky.

Nakažených lidí covidem je stále více. Počet hospitalizovaných ale neroste

Testy v pátek odhalily v Česku 278 nových případů koronaviru, to je o 115 víc než ve stejný den minulého týdne. Všechny tři pracovní dny tohoto týdne se denní nárůst nakažených pohyboval nad dvě stovky. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, ale neroste. Ministerstvo zdravotnictví jich nyní podle údajů na webu eviduje 35, z toho čtyři ve vážném stavu, před týdnem bylo hospitalizovaných 38. Reprodukční číslo oproti předchozímu dni mírně vzrostlo na 1,27 z necelých 1,22. Nad hodnotou jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie, je od konce června.

Nakažených dál přibývá. Laboratoře odhalily 254 případů, o 90 více než před týdnem

V Česku ve čtvrtek přibylo 254 potvrzených případů koronaviru, zhruba o 90 víc než před týdnem. V porovnání se středou je denní nárůst asi o dvacítku nižší. Na 100 tisíc obyvatel připadá za poslední týden 11 nakažených. Nejhorší situace zůstává v Praze, kde incidenční číslo stouplo na 33, následuje Plzeňský kraj s 20 pozitivními za sedm dní na 100 tisíc obyvatel a Středočeský kraj se 14. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Za úterý přibylo 107 případů covidu, méně než před týdnem. Vliv měly státní svátky

V úterý přibylo v Česku 107 potvrzených případů covidu. Je to zhruba o 50 méně než minulý týden. Bilanci ale ovlivnil státní svátek, ve volných dnech se méně testuje. Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, kleslo na 1,08. Je nejnižší za osm dní. Na 100 tisíc obyvatel připadá za poslední týden méně než devět nakažených, číslo druhým dnem klesá. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V Česku přibylo v pondělí 126 nových případů covidu. Podobně jako v sobotu

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 126 případů koronaviru, podobný počet jako v sobotu. Ve volných dnech bývá případů nákazy méně, protože se obvykle méně testuje. V neděli laboratoře potvrdily 105 nakažených. Na 100 tisíc obyvatel stále připadá za poslední týden víc než devět nakažených, což je nejvíc od poloviny června. Reprodukční číslo mírně kleslo na 1,2, už týden ale zůstává nad hodnotou jedna, což znamená, že epidemie zrychluje. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Počet nakažených stále klesá. Česko je opět na nejnižší úrovni od loňského srpna

V úterý přibylo v Česku 213 případů nemoci COVID-19, což je zhruba o dvě pětiny méně než před týdnem. Počet pacientů s covidem po pondělním nárůstu zase klesl a dostal se tak znovu na nejnižší úroveň od konce loňského srpna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Vytrvale klesá i takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Ke středě činilo 11 případů, o den dříve 12. Tímto číslem se vláda řídí při určování protiepidemických opatření.

Nejmenší nárůst počtu nakažených od konce srpna. Ve čtvrtek přibylo jen 430 případů

Ve čtvrtek laboratoře v Česku potvrdily 430 případů koronaviru. Je to o 75 méně než před týdnem a zároveň nejmenší čtvrteční přírůstek od konce srpna. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví. Podle dat, která se ještě mohou časem měnit, v souvislosti s covidem ve čtvrtek nezemřel v Česku žádný člověk. To se stalo naposledy 2. září loni, tedy před devíti měsíci. Od půlnoci se k očkování proti covidu zatím registrovalo 77 427 lidí ve věku od 16 do 29 let. V pátek ráno to na Twitteru uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Počty nakažených jsou nejnižší od loňského srpna. Končí podpora pro podnikatele

V úterý přibylo v Česku 475 potvrzených případů koronaviru, o 183 méně než před týdnem. Je to nejnižší úterní nárůst od konce loňského srpna. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. V uplynulých sedmi dnech bylo v Česku 26 nových případů nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Po středeční ranní aktualizaci dat tak hodnota incidenčního čísla klesla ve srovnání s pondělím o dva. V úterý končí podpora pro podnikatele z programu COVID 2021.

reklama