Hrozivá nehoda v Bulharsku: Autobus s turisty vzplál, zemřelo 45 lidí včetně dětí

Nejméně 45 lidí, včetně 12 dětí, přišlo o život při nehodě autobusu ze Severní Makedonie, který v úterý časně ráno havaroval na dálnici na jihozápadě Bulharska. Autobus po nehodě, ke které došlo okolo 2:00 místního času, vzplál.

V autobusu se severomakedonskou registrací cestovalo celkem 52 lidí. Sedm přeživších –⁠ dvě ženy a pět mužů –⁠ převezli s popáleninami do nemocnice v Sofii. Podle informací reportéra televize bTV Ivana Georgieva jsou ve stabilizovaném stavu, mají však popáleniny v obličeji a na zbytku těla.

„Podařilo se jim prorazit okna a dostat se z autobusu. Ve voze cestovali zejména mladí turisté. Mnozí využili toho, že byl v Makedonii svátek,“ sdělil. Nehodu nepřežil ani řidič, uvedla na svém webu bulharská agentura BGNES, odvolávající se na záchranáře. Citovala také dopravní expertku, podle které je daný dálniční úsek problematický a celé léto se tu opravovaly díry ve vozovce.

Předseda severomakedonské vlády Zoran Zaev vyjádřil lítost nad neštěstím a soustrast pozůstalým s tím, že jej o nehodě informoval úřadující bulharský premiér Stefan Janev. Soustrast vyjádřil i bulharský prezident.

„Premiér a prezident Severní Makedonie dorazili do nemocnice a hovořili s přeživšími. Nadále není jasná příčina nehody. Možností může být například technická závada nebo lidská chyba ze strany řidiče,“ uvedl reportér. Dodal, že na místě probíhá vyšetřování.

Tagy: