reklama

Senior našel doma hroznýše omotaného okolo topení. K hadovi se zatím nikdo nehlásí

V Liberci řeší hadí záhadu. Hroznýš královský se objevil omotaný kolem topení v bytě v jednom z paneláků. Nikdo netuší, odkud se vzal. Plaza totiž nikdo nepostrádá. Zvíře je teď v záchranné stanici a čeká, až se vlastník přihlásí. V případě, že se tak nestane, hada se pravděpodobně ujme někdo jiný.

reklama

Hroznýš se zničehonic objevil v bytě seniora. Ten přivolal pracovnici útulku Nelu Novotnou, aby hada odchytila. „Plaz byl v obývacím pokoji namotaný na topení. Připadal mi vystresovaný a hladový,“ řekla CNN Prima NEWS Novotná.

Záhadou je, jak se zvíře v bytě vůbec ocitlo. Podle odborníků had nemusel patřit nikomu z vchodu seniora. Mohl přilézt z vedlejšího vchodu nebo z blízkého okolí.

„Vyleze třeba oknem a přeleze do jiného bytu. Když mu je zima, tak se jde schovat do tepla. Například kolegyně chytala hroznýše v motoru auta,“ vysvětlovala Novotná. Had mohl mezi byty prolézat i stoupačkami.

Majitel hroznýše má čtyři měsíce na to, aby se přihlásil. Bude muset uhradit náklady za odchyt a péči, ale postihu se bát nemusí. Had nikoho neohrožoval, a tak se policie případem nezabývá. Krajská veterinární správa podle jejího ředitele eviduje pouze jedovaté hady.

I kdyby o sobě nakonec původní majitel hroznýše nedal vědět, Novotná uvedla, že má útulek dva až tři zájemce. Potulný hroznýš se tak nemusí bát, že by v útulku skončil nadobro.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama