reklama

Senior našel doma hroznýše omotaného okolo topení. K hadovi se zatím nikdo nehlásí

V Liberci řeší hadí záhadu. Hroznýš královský se objevil omotaný kolem topení v bytě v jednom z paneláků. Nikdo netuší, odkud se vzal. Plaza totiž nikdo nepostrádá. Zvíře je teď v záchranné stanici a čeká, až se vlastník přihlásí. V případě, že se tak nestane, hada se pravděpodobně ujme někdo jiný.

reklama

Hroznýš se zničehonic objevil v bytě seniora. Ten přivolal pracovnici útulku Nelu Novotnou, aby hada odchytila. „Plaz byl v obývacím pokoji namotaný na topení. Připadal mi vystresovaný a hladový,“ řekla CNN Prima NEWS Novotná.

K tématu

Záhadou je, jak se zvíře v bytě vůbec ocitlo. Podle odborníků had nemusel patřit nikomu z vchodu seniora. Mohl přilézt z vedlejšího vchodu nebo z blízkého okolí.

„Vyleze třeba oknem a přeleze do jiného bytu. Když mu je zima, tak se jde schovat do tepla. Například kolegyně chytala hroznýše v motoru auta,“ vysvětlovala Novotná. Had mohl mezi byty prolézat i stoupačkami.

Majitel hroznýše má čtyři měsíce na to, aby se přihlásil. Bude muset uhradit náklady za odchyt a péči, ale postihu se bát nemusí. Had nikoho neohrožoval, a tak se policie případem nezabývá. Krajská veterinární správa podle jejího ředitele eviduje pouze jedovaté hady.

I kdyby o sobě nakonec původní majitel hroznýše nedal vědět, Novotná uvedla, že má útulek dva až tři zájemce. Potulný hroznýš se tak nemusí bát, že by v útulku skončil nadobro.

K tématu

Tagy: had zvířata hroznýš útulek Liberec krimi zvíře krimi zprávy plaz

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama