Hrůza: Lékaři mi po útoku předpovídali brutální následky. Zpěvák popsal své problémy

Už je to sedm let, co Michala Hrůzu surově zbili ve Stodolní ulici v Ostravě. Hudebník tehdy utrpěl těžké poranění mozku a dva týdny se nacházel v umělém spánku. Dnes už je Hrůza z nejhoršího venku, trvalé následky ho však po brutálním napadení trápí dodnes. Špatně slyší na pravé ucho a má problémy s krátkodobou pamětí. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Co se přesně tehdy v Ostravě odehrálo, si Hrůza dodnes přesně nevybavuje. „Dostal jsem se do situace, ze které jsem se hrabal 14 dní a vůbec jsem nevěděl o světě. Opravdu mi to z té hlavy vypadlo,“ popsal.

Poslední, co si hudebník z toho večera pamatuje, jsou chvíle před napadením. Ten den měli s kapelou koncert v Ostravě a další den je čekalo vystoupení na festivalu Colors of Ostrava. Proto se rozhodli ve městě přenocovat.

„Večer jsme si šli s kapelou sednout do baru a já se poté šel ještě projít. Na ulici se tehdy někdo pral a já jsem řekl něco ve smyslu, že se tady perou lidi, jezdí tu policie, tak proč nezasáhnou. Jenže kluci to brali tak, že se do nich montuju. Dál už nevím nic,“ vzpomínal na osudný den Hrůza. Ten večer ho záchranáři převezli do nemocnice s těžkým poraněním hlavy. Hudebník musel kvůli poranění mozku podstoupit operaci.

Co se přesně odehrálo, začal Hrůza vnímat až druhý měsíc po neštěstí. „Když jsem se probral, můj mozek zažíval stav, kdy začínal odznovu. Rád bych pojmenoval, jak to všechno bylo, ale fakt si to nepamatuji,“ doplnil.

Hrůza: Přibral jsem dvacet kilo

Na jeviště si muzikant opět stoupl až po osmi měsících od napadení. Docházel na rehabilitace a na jeho zdravotní stav dohlíželi lékaři. „Po třech letech od incidentu jsme hráli v Brně a přišla za mnou holka, která se o mě měla starat v ostravské nemocnici. Říkala mi, že se tehdy stal opravdu zázrak. Že ani lékaři nevěřili, že se z toho mohu dostat a nemít brutální následky. Že jsem pro ně malý zázrak,“ popsal hudebník.

Přestože se už dnes těší plnému zdraví, trvalé následky ho bohužel stále trápí. „Přibral jsem dvacet kilo a špatně slyším na pravé ucho. S tím jsem se ale už naučil pracovat. Naštěstí žiju, dýchám a opět skládám,“ svěřil se v pořadu Povídej Radce Červinkové.

Hrůzu trápí hlavně problémy s krátkodobou pamětí. S tím mu během koncertů pomáhá čtečka. „Když hrajeme písničky, které jsem napsal před deseti lety, tak je to v pohodě. Ale když hrajeme skladby z posledního alba, tak mám pod rukou čtečku. Není to tak, že bych četl text jako básničku. Ale občas mi vypadne slovo a díky čtečce mám možnost se chytit dál,“ uzavřel Hrůza.

Tagy: