reklama

Hrůza: Lékaři mi po útoku předpovídali brutální následky. Zpěvák popsal své problémy

Už je to sedm let, co Michala Hrůzu surově zbili ve Stodolní ulici v Ostravě. Hudebník tehdy utrpěl těžké poranění mozku a dva týdny se nacházel v umělém spánku. Dnes už je Hrůza z nejhoršího venku, trvalé následky ho však po brutálním napadení trápí dodnes. Špatně slyší na pravé ucho a má problémy s krátkodobou pamětí. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Co se přesně tehdy v Ostravě odehrálo, si Hrůza dodnes přesně nevybavuje. „Dostal jsem se do situace, ze které jsem se hrabal 14 dní a vůbec jsem nevěděl o světě. Opravdu mi to z té hlavy vypadlo,“ popsal.

Poslední, co si hudebník z toho večera pamatuje, jsou chvíle před napadením. Ten den měli s kapelou koncert v Ostravě a další den je čekalo vystoupení na festivalu Colors of Ostrava. Proto se rozhodli ve městě přenocovat.

„Večer jsme si šli s kapelou sednout do baru a já se poté šel ještě projít. Na ulici se tehdy někdo pral a já jsem řekl něco ve smyslu, že se tady perou lidi, jezdí tu policie, tak proč nezasáhnou. Jenže kluci to brali tak, že se do nich montuju. Dál už nevím nic,“ vzpomínal na osudný den Hrůza. Ten večer ho záchranáři převezli do nemocnice s těžkým poraněním hlavy. Hudebník musel kvůli poranění mozku podstoupit operaci.

Co se přesně odehrálo, začal Hrůza vnímat až druhý měsíc po neštěstí. „Když jsem se probral, můj mozek zažíval stav, kdy začínal odznovu. Rád bych pojmenoval, jak to všechno bylo, ale fakt si to nepamatuji,“ doplnil.

Hrůza: Přibral jsem dvacet kilo

Na jeviště si muzikant opět stoupl až po osmi měsících od napadení. Docházel na rehabilitace a na jeho zdravotní stav dohlíželi lékaři. „Po třech letech od incidentu jsme hráli v Brně a přišla za mnou holka, která se o mě měla starat v ostravské nemocnici. Říkala mi, že se tehdy stal opravdu zázrak. Že ani lékaři nevěřili, že se z toho mohu dostat a nemít brutální následky. Že jsem pro ně malý zázrak,“ popsal hudebník.

Přestože se už dnes těší plnému zdraví, trvalé následky ho bohužel stále trápí. „Přibral jsem dvacet kilo a špatně slyším na pravé ucho. S tím jsem se ale už naučil pracovat. Naštěstí žiju, dýchám a opět skládám,“ svěřil se v pořadu Povídej Radce Červinkové.

Hrůzu trápí hlavně problémy s krátkodobou pamětí. S tím mu během koncertů pomáhá čtečka. „Když hrajeme písničky, které jsem napsal před deseti lety, tak je to v pohodě. Ale když hrajeme skladby z posledního alba, tak mám pod rukou čtečku. Není to tak, že bych četl text jako básničku. Ale občas mi vypadne slovo a díky čtečce mám možnost se chytit dál,“ uzavřel Hrůza.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik
Politika

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Stejné oblečení i chybějící datum: Lidé spekulují o věrohodnosti videa se Zemanem
Miloš Zeman

Stejné oblečení i chybějící datum: Lidé spekulují o věrohodnosti videa se Zemanem

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek zveřejnil videozáznam z nedávné schůzky v ÚVN, kde prezidenta Miloše Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Někteří lidé na sociálních sítích začali pochybovat o tom, zda byly záběry pořízené skutečně 14. října. Podezření vyvolává fakt, že Mynář i Vondráček během 21. října vystoupili ve veřejném prostoru s úplně stejným oblečením, které měli na sobě i před týdnem.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Další brutální vražda ve Francii. Vrah seniorovi usekl hlavu a pak ho vykuchal

Francií otřásla další brutální vražda, která se stala ve městečku Bollène na jihu země. Dvě zdravotní sestry šly za 80letým důchodcem na rutinní návštěvu, v jeho bytě ale našly už jen zohavené tělo bez hlavy a vnitřností. Hlavním podezřelým je vnuk oběti, policie ho již zadržela. Brutalitou je vražda podobná té z minulého týdne, kdy pachatel své oběti také uřízl hlavu. K hrůznému činu došlo rovněž na jihu Francie.

Šejkovské kostýmy nechte doma. Newcastle prosí žertující fanoušky o změnu outfitu

Jakmile převzal Newcastle United Veřejný investiční fond Saúdské Arábie, zavládla u fanoušků tradiční anglické fotbalové značky velká radost. Vidinu obrovských financí a potenciálního vzestupu Newcastlu oslavili i tak, že na první zápas pod novými majiteli vyrazili mnozí příznivci v improvizovaném oblečení šejků. To se ale klubu nelíbí a mluví o kulturně nevhodném kroku. Vedení žádá fanoušky o „anglický“ outfit.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?

Kvůli rapidně se zhoršující epidemické situaci v Česku vláda přikročila ke zpřísnění koronavirových opatření. Nově bude muset personál restaurací a dalších podniků kontrolovat certifikáty svých hostů. Dále skončí pojišťovnou hrazené testování na COVID-19 pro dospělé, zkrátí se platnost provedených testů i doba karantény a v neposlední řadě se obnoví povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorech. Přinášíme vám přehled nově schválených vládních restrikcí.

Testy kontrolovat nechceme, brání se hospodští. Někteří budou nová nařízení bojkotovat

Majitelé restaurací se obávají, že jim kvůli novým proticovidovým opatřením, která začnou platit od 1. listopadu, klesnou tržby. Pracovníci stravovacích podniků totiž nově budou muset kontrolovat hosty, zda mají bezinfekčnost. Skončí také proplácení testů na koronavirus pro dospělé. Ministerstvo zdravotnictví chce novými restrikcemi donutit k vakcinaci dosud neočkované, kterým přitom v očkování nic nebrání.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

reklama