reklama

Frühlingová o panickém záchvatu: Chci ten zážitek vymazat, bylo to hnusné. Co jí pomohlo?

Zpěvačka Iva Frühlingová zažila úspěchy doma i v zahraničí. Prosadila se ve světě modelingu i na hudební scéně. Vše ale změnila panická ataka, která ji na pět let stáhla do ústraní. „Ten zážitek bych nejraději vymazala, bylo to skutečně hnusné. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Díky tomu jsem si ale ujasnila, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala,“ prozradila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Život se zpěvačce změnil v době těhotenství a mateřství. „Otěhotněla jsem a chtěla být doma s rodinou, dát si od všeho pokoj. Problém ale byl, že když jsem šla například pro rohlíky, lidé mě poznávali a volali na mě. Cítila jsem, že těhotenství je natolik osobní věc, že chci být jen doma, v ‚obyčejnství‘, a ne v práci,“ vzpomínala. Nikoho v té době nechtěla vidět, jenže začala pociťovat, že to není dobře.

„Zavánělo to sociální fobií. Proto jsem se chtěla sejít s psycholožkou nebo někým, kdo by mi pomohl,“ pokračovala. Na doporučení kamarádky šla k ženě, která však nebyla vystudovaná specialistka. „Trochu jsme se v tom babraly. Seděla jsem u ní zhruba tři hodiny a ona dělala nějakou hypnózu. Když jsem ale odcházela, cítila jsem se unavená a motala se mi hlava,“ popisuje první problémy.

Na druhý den ráno už měla pocit, že se jí rozskočí hlava, že je toho na ni moc. „Měli jsme jet s manželem a osmiměsíčním synem za tatínkem na sever a po cestě na teplické dálnici mě přepadla panická ataka,“ sdělila. Ta se u ní projevovala hrůzou z toho, že má infarkt a zemře. „Nejraději bych ten zážitek v danou chvíli vymazala. Bylo to skutečně hnusné,“ popsala své pocity.

Hypnóza byla katalyzátor

Její psychické zhroucení pravděpodobně spustila právě prodělaná hypnóza. „Myslím, že šlo o souhru více věcí. Byla jsem novopečená maminka, což je samo o sobě dost stresující. Dělali jsme pak rekonstrukci bytu a já do toho pracovala. Dělo se toho moc a hypnóza byla katalyzátor, který vše spustil,“ pokračovala.

„Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Když takové pocity přichází, umím s nimi pracovat. Na druhou stranu už vím, jaký jsem typ osoby,“ doplnila. Souhlasí s tím, že se jí naprosto změnil život a jinak nad ním uvažuje.

Díky práci s terapeutkou se naučila nad svým životem více přemýšlet a udělat si v něm pořádek. „Ujasnila jsem si, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala a dalo mi to větší sebejistotu,“ uzavřela.

Frühlingová se v rozhovoru rozpovídala i o svém vztahu s manželem, který mnozí označují za polyamorní (oba žijí v několika milostných vztazích) nebo o tom, jak ji ovlivnila práce ve Francii. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama