reklama

Frühlingová o panickém záchvatu: Chci ten zážitek vymazat, bylo to hnusné. Co jí pomohlo?

Zpěvačka Iva Frühlingová zažila úspěchy doma i v zahraničí. Prosadila se ve světě modelingu i na hudební scéně. Vše ale změnila panická ataka, která ji na pět let stáhla do ústraní. „Ten zážitek bych nejraději vymazala, bylo to skutečně hnusné. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Díky tomu jsem si ale ujasnila, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala,“ prozradila v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Život se zpěvačce změnil v době těhotenství a mateřství. „Otěhotněla jsem a chtěla být doma s rodinou, dát si od všeho pokoj. Problém ale byl, že když jsem šla například pro rohlíky, lidé mě poznávali a volali na mě. Cítila jsem, že těhotenství je natolik osobní věc, že chci být jen doma, v ‚obyčejnství‘, a ne v práci,“ vzpomínala. Nikoho v té době nechtěla vidět, jenže začala pociťovat, že to není dobře.

„Zavánělo to sociální fobií. Proto jsem se chtěla sejít s psycholožkou nebo někým, kdo by mi pomohl,“ pokračovala. Na doporučení kamarádky šla k ženě, která však nebyla vystudovaná specialistka. „Trochu jsme se v tom babraly. Seděla jsem u ní zhruba tři hodiny a ona dělala nějakou hypnózu. Když jsem ale odcházela, cítila jsem se unavená a motala se mi hlava,“ popisuje první problémy.

Na druhý den ráno už měla pocit, že se jí rozskočí hlava, že je toho na ni moc. „Měli jsme jet s manželem a osmiměsíčním synem za tatínkem na sever a po cestě na teplické dálnici mě přepadla panická ataka,“ sdělila. Ta se u ní projevovala hrůzou z toho, že má infarkt a zemře. „Nejraději bych ten zážitek v danou chvíli vymazala. Bylo to skutečně hnusné,“ popsala své pocity.

Hypnóza byla katalyzátor

Její psychické zhroucení pravděpodobně spustila právě prodělaná hypnóza. „Myslím, že šlo o souhru více věcí. Byla jsem novopečená maminka, což je samo o sobě dost stresující. Dělali jsme pak rekonstrukci bytu a já do toho pracovala. Dělo se toho moc a hypnóza byla katalyzátor, který vše spustil,“ pokračovala.

„Je to něco, z čeho se člověk úplně nedostane. Už funguji normálně, ale někdy cítím, že by to mohlo přijít. Když takové pocity přichází, umím s nimi pracovat. Na druhou stranu už vím, jaký jsem typ osoby,“ doplnila. Souhlasí s tím, že se jí naprosto změnil život a jinak nad ním uvažuje.

Díky práci s terapeutkou se naučila nad svým životem více přemýšlet a udělat si v něm pořádek. „Ujasnila jsem si, co jsem za typ člověka. Víc jsem se poznala a dalo mi to větší sebejistotu,“ uzavřela.

Frühlingová se v rozhovoru rozpovídala i o svém vztahu s manželem, který mnozí označují za polyamorní (oba žijí v několika milostných vztazích) nebo o tom, jak ji ovlivnila práce ve Francii. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama