reklama

Huawei spojuje síly s Czechitas: podpoří letní vzdělávací kempy a chce přivést do IT více žen

Technologická společnost Huawei rozšiřuje okruh svých vzdělávacích aktivit v Česku. Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zprostředkovat výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, finančně podpoří prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.

reklama

Vzdělávací program Letní škola IT je určena všem středoškolačkám se zájmem o digitální technologie. Týdenní školení provede studentky základy tvorby webu a programování, ale i úvodem do grafiky či robotiky. Jeho cílem je představit účastnicím kurzu příležitosti v oblasti IT a ukázat na jejich další studijní a profesní možnosti, které se dívkám nabízí po dokončení středoškolského studia. Celý program je zakončen hackatonem, kde studentky uplatní své nově nabyté dovednosti, a slavnostním gala večerem, během kterého prezentují své projekty. V letošním roce se Letní škola IT uskuteční ve čtyřech českých městech, společnost Huawei podpoří studentky v Praze a Ostravě.

„Nejcitlivější období pro dívky, kdy ztrácejí zájem o technologie a matematicko-vědní obory, je v průběhu vzdělávání na střední škole. Právě proto pro ně pořádáme Letní školu IT, kde si mohou vyzkoušet nanečisto, jaké to je studovat IT na vysoké škole. Díky naší dlouhodobé aktivitě a popularizaci se počet dívek na vysokých školách se zaměřením na IT pomalu zvyšuje,“ uvádí Věra Janičinová, šéfka partnerských spoluprací z Czechitas.

Šanci rozvíjet své digitální dovednosti získají díky projektu společenské odpovědnosti Huawei i vybrané dívky z dětských domovů, kterým se vlivem nepříznivých okolností nedostává mnoho možností k mimoškolnímu vzdělávání. „Už třetím rokem se v rámci projektu ‚1000 Dreams‘ zaměřujeme na pomoc dětem z dětských domovů, v nemocnicích či spolupráci s menšími neziskovými organizacemi. V letošním roce jsme se rozhodli, že vedle hraček a knížek chceme darovat především vzdělání, které je jednou z nejdůležitějších lidských hodnot a nabízí řadu příležitostí zejména těm, k nimž osud z nějakého důvodu nebyl zrovna příznivý,“ uvádí Dina Mašínová, vedoucí projektů společenské odpovědnosti ve společnosti Huawei. „Moc nás těší, že i v Čechách máme tu šanci pomoci zvyšovat digitální gramotnost a odolnost mladých lidí, a že zde vidíme také mezi dívkami spoustu nadaných a zapálených talentů.“

Týdenní kurzy programu Letní škola IT jsou organizovány již pátým rokem a jsou určeny pro zájemce bez předchozích zkušeností v oboru. Každého kurzu se obvykle zúčastní zhruba 30 – 35 studentek středních škol. Program u počítače je prokládán aktivitami, jako jsou jóga či běh, a kurz tak demonstruje i důležitost rovnováhy mezi digitálním životem a pohybem.

Tagy:
Huawei Czechitas.cz

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu
Sněmovna

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

 • Aktualizováno
 • Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

  Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

  Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

  Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

  Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

  Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  reklama