reklama

Huawei spojuje síly s Czechitas: podpoří letní vzdělávací kempy a chce přivést do IT více žen

Technologická společnost Huawei rozšiřuje okruh svých vzdělávacích aktivit v Česku. Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zprostředkovat výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, finančně podpoří prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.

reklama

Vzdělávací program Letní škola IT je určena všem středoškolačkám se zájmem o digitální technologie. Týdenní školení provede studentky základy tvorby webu a programování, ale i úvodem do grafiky či robotiky. Jeho cílem je představit účastnicím kurzu příležitosti v oblasti IT a ukázat na jejich další studijní a profesní možnosti, které se dívkám nabízí po dokončení středoškolského studia. Celý program je zakončen hackatonem, kde studentky uplatní své nově nabyté dovednosti, a slavnostním gala večerem, během kterého prezentují své projekty. V letošním roce se Letní škola IT uskuteční ve čtyřech českých městech, společnost Huawei podpoří studentky v Praze a Ostravě.

„Nejcitlivější období pro dívky, kdy ztrácejí zájem o technologie a matematicko-vědní obory, je v průběhu vzdělávání na střední škole. Právě proto pro ně pořádáme Letní školu IT, kde si mohou vyzkoušet nanečisto, jaké to je studovat IT na vysoké škole. Díky naší dlouhodobé aktivitě a popularizaci se počet dívek na vysokých školách se zaměřením na IT pomalu zvyšuje,“ uvádí Věra Janičinová, šéfka partnerských spoluprací z Czechitas.

Šanci rozvíjet své digitální dovednosti získají díky projektu společenské odpovědnosti Huawei i vybrané dívky z dětských domovů, kterým se vlivem nepříznivých okolností nedostává mnoho možností k mimoškolnímu vzdělávání. „Už třetím rokem se v rámci projektu ‚1000 Dreams‘ zaměřujeme na pomoc dětem z dětských domovů, v nemocnicích či spolupráci s menšími neziskovými organizacemi. V letošním roce jsme se rozhodli, že vedle hraček a knížek chceme darovat především vzdělání, které je jednou z nejdůležitějších lidských hodnot a nabízí řadu příležitostí zejména těm, k nimž osud z nějakého důvodu nebyl zrovna příznivý,“ uvádí Dina Mašínová, vedoucí projektů společenské odpovědnosti ve společnosti Huawei. „Moc nás těší, že i v Čechách máme tu šanci pomoci zvyšovat digitální gramotnost a odolnost mladých lidí, a že zde vidíme také mezi dívkami spoustu nadaných a zapálených talentů.“

Týdenní kurzy programu Letní škola IT jsou organizovány již pátým rokem a jsou určeny pro zájemce bez předchozích zkušeností v oboru. Každého kurzu se obvykle zúčastní zhruba 30 – 35 studentek středních škol. Program u počítače je prokládán aktivitami, jako jsou jóga či běh, a kurz tak demonstruje i důležitost rovnováhy mezi digitálním životem a pohybem.

Tagy:
Huawei Czechitas.cz

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama