CNN Prima News hubnutí

hubnutí

Výpis příspěvků ke štítku „hubnutí“

Když „ledňáčkům“ dochází motivace. Expertka radí, jak v předsevzetí zhubnout vytrvat

První měsíc roku 2024 se blíží ke konci, stejně jako motivace a odhodlání řady lidí, kteří si předsevzali, že letos začnou se cvičením. Takzvaní „ledňáčci“ tak mohou dojít do bodu, kdy budou ze svých výkonů natolik zklamaní, že v sebe přestanou věřit. Výživová poradkyně Pavla Pešková Gazdíková pro CNN Prima NEWS poradila, jak ve své snaze dosáhnout cíle vytrvat, a popsala i nejčastější chyby, kterých by se lidé měli vyvarovat.

Vánoce bez výčitek a kil navíc: Odborníci prozradili strategie, jak o svátcích zůstat fit

Vánoční svátky s sebou často přináší kromě radosti a pohody i výzvy v oblasti stravování. Cukroví, smažený kapr nebo bramborový salát – člověk marně odolává lákadlům v podobě lahodných svátečních pokrmů, což pak často skončí totálním přejídáním. Odborníci z AquaLife Institute i proto představili osvědčené strategie, jak si Vánoce v plné míře užít a neohrozit přitom svůj zdravý životní styl.

Léky na hubnutí pomohu předcházet nemocem, tvrdí expert. Pro postavu do plavek ale nebudou

V budoucnu pomohou medikamenty lidem s obezitou nejen shodit váhu, ale také předcházet infarktu či cévní mozkové příhodě, uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS diabetolog z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Martin Haluzík. Léky by podle něj neměly primárně sloužit těm, kteří „chtějí zhubnout tři kila či být dobře vyrýsovaní do plavek“. Expert popsal, za jakých podmínek je platí zdravotní pojišťovna.

Na trh se dostal padělaný lék, varuje ministerstvo. Přípravek může ohrozit život

Ministerstvo zdravotnictví (MZd) a Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varují před užíváním léku Ozempic získaného jinak než na předpis lékaře a vyzvednutého v lékárně, například koupeného přes internet. Může jít o padělek, jehož aplikace by mohla způsobit vážné zdravotní komplikace, a dokonce ohrožení života. Ministerstvo zdravotnictví o tom informovalo v tiskové zprávě. V Rakousku už několik lidí po aplikaci této látky skončilo v nemocnici. Mluvčí MZd Ondřej Jakob doplnil, že v ČR zatím nebyl žádný takový padělek zachycen a podle dostupných informací ani nikdo kvůli němu nebyl hospitalizován.

Proč Vémola hubne deset kilogramů za den? Jde o jojo efekt, oblbnu tím tělo, říká bojovník

V sobotu večer nastoupí do 43. MMA zápasu. Byť se souboj odehraje v polotěžké váze do devadesáti tří kilogramů, Karlos Vémola opět hubl deset kilogramů během posledního dne před vážením. A záměrně. „Tělo nestihne zeslábnout a zaregistrovat, že se něco takového stalo,“ řekl český Terminátor pro CNN Prima NEWS před soubojem se slovenským rivalem Pavolem Langerem na turnaji Oktagon 47.

Yvetta Kornová je nedoceněná herečka, říká Magnusek. Dal jí druhou šanci před kamerou

Tomáš Magnusek patří mezi režiséry, kteří rádi obsazují herecké legendy v seniorském věku a zapomenuté herce a herečky. Jednou z nich je i bývalá dětská hvězda, sestra zpěváka Jiřího Korna, Yvetta Kornová. Její nadějně rozjetou kariéru zastavila závislost na drogách a alkoholu. Byl to právě Magnusek, který jí dal druhou šanci před kamerou.