CNN Prima News Hurghada

Hurghada

Výpis příspěvků ke štítku „Hurghada“

Kam na dovolenou v březnu?

Vyrazit na dovolenou dopřát si chvilku uvolnění od každodenního shonu lze kdykoliv. Březen je ideálním měsícem pro dovolenou když nám počasí venku stále ještě nepřeje a hlavní dovolenková sezóna je teprve před námi. Dovolená začátkem jara má několik výhod. Můžete se těšit na příjemně strávenné chvíle ve dvou, s rodinou nebo přáteli v destinacích, kde se ohřejete a užijete si dny plné pohody. Inspirujte se u nás proč a kam cestovat na sklonku zimy.

Rušit dovolenou kvůli útoku žraloka? Zbytečné, storno ani není možné, shodují se cestovky

Pokud již máte zakoupenou dovolenou do egyptské Hurghady, ale rádi byste ji kvůli obavám z možného útoku žraloka zrušili, máte smůlu. Pojištění storna zájezdu se na takové události nevztahuje. Na dotaz CNN Prima NEWS to uvedli zástupci českých cestovních kanceláří a pojišťoven. Mimo jiné zdůraznili, že se lidé nemají čeho obávat. Pláže v hotelových resortech jsou hlídané plavčíky a většina také disponuje ochrannými sítěmi a bójkami. Důležité podle nich je dodržovat pravidla, která v daném letovisku platí.

Otřesný nález po útoku v Hurghadě: Ze žraloka vytáhli ostatky Rusa. Vědci promluvili o motivu

Ve vnitřnostech žraloka, který ve čtvrtek v egyptské Hurghadě smrtelně zaútočil na mladého Rusa, se našly lidské ostatky patřící nešťastníkovi. Krvežíznivou parybu odchytli rybáři chvíli po brutálním napadení. Mladík zoufale volal o pomoc svého otce, ale nikdo nebyl nablízku. Útok trval jen pár vteřin. Informaci o nálezu přinesl britský web Daily Mail. Tělo ubitého žraloka následně prošlo mumifikací a bude vystaveno v místním muzeu.

Rus roztrhaný žralokem prchal před válkou. Slovenka Martina plavala jen pár metrů od něj

Odpočinková idylka v egyptské Hurghadě se ve čtvrtek během pár minut proměnila v hororový zážitek. Jen pár metrů od místa, kde zaútočil žralok na plavce, se nacházela i Slovenka Martina. Ta se v osudný moment chystala jít do moře, popsala pro Tvnoviny.sk. Zahraniční média současně spekulují, že oběť žraloka, mladý Rus, prchnul do Egypta, aby se vyhnul mobilizaci a válce na Ukrajině.

Záběry z honu na žraloka: Rybáři ulovili zabijáka z Hurghady. Expert popsal možné důvody útoku

Egyptští rybáři zřejmě chytili žraloka, který ve čtvrtek v Hurghadě zabil turistu. Záběry z lovu kolují na internetu. Možné důvody krvavého řádění mořského predátora ve vysílání CNN Prima NEWS popsal odborník na podmořský život Steve Lichtag. Člověk podle něj musí při napadení žralokem sebrat odvahu, nepropadnout hysterii a parybě se postavit. Důvodem napadení mohl být dle experta nedostatek přirozené potravy, ale také vyhazování odpadků do moře.