CNN Prima News Hurghada

Hurghada

Výpis příspěvků ke štítku „Hurghada“

Jak bojovat se žralokem? Křik a plácání snižují šanci na přežití, varuje dokumentarista

16. července 2022 23:39

Co dělat v případě, že se k nám přibližuje žralok? Většina lidí by na takovém místě začala křičet a plácat sebou ve vodě, což ale snižuje jejich šanci na přežití. Ve vysílání pořadu K věci to řekl dokumentarista Steve Lichtag. Ten zároveň potvrzuje, že na žraloka platí úder do rypáku, který podle svých slov už použil mnohokrát při filmování. Publicista se zároveň vrátil k okolnostem nedávné smrti dvou turistek v egyptské Hurghadě, které setkání s tímto mořským predátorem nepřežily.

Svědectví z letoviska, kde zabíjel žralok. Slovák popsal zarážející chování místních

6. července 2022 16:49

V egyptském letovisku zabíjel žralok. O život přišly dvě ženy – jedna Rakušanka a jedna Rumunka. Pláž je v místě útoku nyní hlídaná a nikdo nesmí do vody. Místní ale prý i tak nabízejí výlety lodí spojené se šnorchlováním. Podle slovenského turisty, který momentálně v Hurghadě pobývá, se tamní lidé obávají, že přijdou o svůj byznys a na odmítání nabídky výletu reagují podrážděně.

Mrtví v Itálii a Egyptě? Takové události lidé neovlivní, budou cestovat dál, míní Papež

4. července 2022 23:35

Letní lavina v italských Dolomitech a útoky žraloka v Egyptě. Jen co se naplno rozběhla hlavní sezona letních dovolených, přicházejí ze zahraničí tragické zprávy. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže ale nemají tyto události na zájem Čechů cestovat žádný vliv. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS poznamenal, že počet mrtvých lidí v horách se v posledních letech zvyšuje.

V moři jsou žraloci, varovali turisté. Plavčíci se jim měli vysmát, pak přišel horor

4. července 2022 22:51

Hosté v egyptské dovolenkové destinaci upozornili plavčíky, že jsou v moři žraloci, a to jen pár minut před smrtelným útokem predátora. S tímto tvrzením přišli ruští turisté, kteří byli svědky komunikace dalších hostů s místními strážci pláží. Ti se jim prý ale vysmáli s tím, že zde žádní žraloci nejsou a nikdy nebyli, píše britský web Daily Mail.

Expert: Pokud žraloka v Hurghadě nezlikvidují, zaútočí zase. Co způsobilo jeho agresivitu?

4. července 2022 08:51

Je téměř jisté, že dvě oběti útoku v egyptské Hurghadě má na svědomí stejný žralok. Ve Zprávách CNN Prima NEWS to uvedl dokumentarista a odborník na žraloky Steve Lichtag. Zvíře prý mohlo k útoku vést hned několik důvodů. Pokud živočicha lidé nezlikvidují, je prý velmi pravděpodobné, že se do mělčin vrátí a napadne další turisty.

Papež: Lidé musí s živočichy v moři počítat. Kvůli útoku žraloka nárok na storno nemají

3. července 2022 21:51

Útok žraloka na člověka v egyptské Hurghadě vyvolal obavy nejen u českých turistů. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže se ale i s takovým rizikem při cestě k moři musí počítat. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že není důvod k panice. Češi, kteří se v letovisku nachází, ale nemají nárok na storno či odškodnění.

Sledujte Hlavní zprávy: Jak na útok žraloka v Hurghadě reagují čeští turisté?

3. července 2022 18:29

Po útoku žraloka, který v pátek u egyptského letoviska Hurghada smrtelně zranil 68letou Rakušanku, místní úřady zavřely část pobřeží Rudého moře. Nepřístupné bude tři dny. Egyptské úřady také v neděli oznámily, že při útoku žraloka v Hurghadě zemřela ještě další žena. V Hurghadě je nyní na dovolené několik set Čechů. Jak na útok reagují? Hostem Hlavních zpráv bude místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.