reklama

Hvězda NBA pomůže obětem střeleckého útoku. Do dražby jdou speciální tenisky

Basketbalista Stephen Curry se rozhodl finančně podpořit pozůstalé po střeleckém útoku v Atlantě. Hvězda Golden State Warriors dala do dražby pár svých speciálně designovaných tenisek. Celý výtěžek pak poputuje rodinám, které během masakru přišly o své blízké.

reklama

Tenisky, které Curry dává do dražby, se rozhodně nedají označit za obyčejné. Navrženy byly ve spolupráci s Nadací Bruce Leeho a sám legendární herec je na nich vyobrazen spolu se svým slavným citátem „Pod nebesy je jen jedna rodina“. „Myslím si, že Stephenovo gesto je krásným příkladem spojenectví a solidarity,“ pochvaluje si Shannon Leeová, předsedkyně nadace a jediný potomek legendy akčních filmů.

Osobnost Bruce Leeho nebyla vybrána náhodně. Šest z celkových osmi obětí střelce z Atlanty totiž tvořily ženy asijského původu. Tragédie, která se odehrála 16. března, tak rozdmýchala debatu o útocích na Asiaty, kterých v USA podle stanice CNN v souvislosti s pandemií koronaviru přibývá.

Sám Curry po nedělním zápase v Atlantě prohlásil, že je znechucen a rozhněván tím, co se v USA aktuálně děje. „Po tom všem, čím jsme si minulý rok prošli, se lidé stále potýkají se zbytečnými tragédiemi a bojí se o život. Musíme se polepšit,“ řekl afroamerický basketbalista.

Tagy:
Bartošek: Babiš dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi BIS politikum
360°

Bartošek: Babiš dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi BIS politikum

Premiér Andrej Babiš (ANO) dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) politické téma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen sněmovního bezpečnostního výboru a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Řediteli BIS Michalu Koudelkovi vyprší mandát za pouhých deset dní. Stále ale není jasné, zda resort povede i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

reklama