reklama

Hvězda NBA pomůže obětem střeleckého útoku. Do dražby jdou speciální tenisky

/ fotografií

Basketbalista Stephen Curry se rozhodl finančně podpořit pozůstalé po střeleckém útoku v Atlantě. Hvězda Golden State Warriors dala do dražby pár svých speciálně designovaných tenisek. Celý výtěžek pak poputuje rodinám, které během masakru přišly o své blízké.

reklama

Tenisky, které Curry dává do dražby, se rozhodně nedají označit za obyčejné. Navrženy byly ve spolupráci s Nadací Bruce Leeho a sám legendární herec je na nich vyobrazen spolu se svým slavným citátem „Pod nebesy je jen jedna rodina“. „Myslím si, že Stephenovo gesto je krásným příkladem spojenectví a solidarity,“ pochvaluje si Shannon Leeová, předsedkyně nadace a jediný potomek legendy akčních filmů.

Stephen Curry v zápase proti týmu Atlanta Hawks
Stephen Curry v zápase proti týmu Atlanta Hawks
Zdroj: Profimedia.cz

Osobnost Bruce Leeho nebyla vybrána náhodně. Šest z celkových osmi obětí střelce z Atlanty totiž tvořily ženy asijského původu. Tragédie, která se odehrála 16. března, tak rozdmýchala debatu o útocích na Asiaty, kterých v USA podle stanice CNN v souvislosti s pandemií koronaviru přibývá.

Sám Curry po nedělním zápase v Atlantě prohlásil, že je znechucen a rozhněván tím, co se v USA aktuálně děje. „Po tom všem, čím jsme si minulý rok prošli, se lidé stále potýkají se zbytečnými tragédiemi a bojí se o život. Musíme se polepšit,“ řekl afroamerický basketbalista.

K tématu

Tagy: útok střelba boty dražba Atlanta pomoc oběti NBA basketbal tenisky Stephen Curry Bruce Lee
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

Romana nemohla ovládat tělo. V 38 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama