Hvězda Primy prodává svatební šaty. Chce pomoci dětem a maminkám prchajícím z Ukrajiny

Moderátorka televize Prima Sandra Pospíšilová, která si nyní užívá mateřskou dovolenou, učinila krásné gesto. Rozhodla se vzdát svých svatebních šatů a vybrané peníze poskytnout na pomoc dětem a maminkám prchajícím z Ukrajiny.

S nápadem na prodej šatů přišla její kamarádka a návrhářka Hermine Khalaf Pogosyan, která sice pochází z Arménie, její rodina však žije na Ukrajině. „S mým andělem Hermínkou jsme se domluvily, že nabídneme moje svatební šaty k prodeji a veškerý výtěžek půjde na vybavení dětského domova pro děti a maminky z Ukrajiny,“ uvedla Pospíšilová na svém instagramovém profilu s tím, že cena je symbolických 23 tisíc korun.

„I když jsou tyto šaty pro mě absolutně srdeční záležitostí, tak jsem s prodejem samozřejmě souhlasila, protože mi přijde skvělé, že dokážou ještě pomoci. Prodávají se opravdu za symbolickou cenu, protože byla mnohonásobně vyšší,“ řekla pro web Prima ženy krásná moderátorka, dříve známá pod jménem Parmová.

Šaty jsou ušité z luxusní italské krajky, ručně vyšívané korálky a peříčky. Velikost je xs nebo s. „Mají odepínací sukni, takže vám na večer zůstanou krásné korzetové koktejlky,“ popsala Pospíšilová.

Podle ní je skvělé, že šaty potěší hned několik lidí. „Zrovna včera jsem Hermíně psala, že šaty budou mít úžasnou karmu. Protože já jsem z nich měla velkou radost, mně přišly nejoriginálnější a nejkrásnější. No a teď, když vidím, jakou má radost ona, že mohou pomoci dál,“ popsala.

Pomoci můžete i vy

Návrhářka Pogosyan má na Ukrajině rodiče, její bratr s rodinou žijí v Oděse, další příbuzní v Mariupolu a Kyjevě. Příbuzným i dalším rodinám chce pomoci i jiným způsobem. „Jelikož značná část značky HKP zaměstnává ukrajinské švadleny, rozhodli jsme se pro absolutní vyprodání celé tvorby, kterou máme, abychom poslali prostředky právě pro ně a jejich rodiny,“ napsala Pogosyan na Instagramu v den, kdy ruská armáda vtrhla na Ukrajinu.

Podpořit děti na Ukrajině můžete i vy, skupina Prima pod hlavičkou CNN Prima NEWS ve spolupráci s Českým červeným křížem se rozhodla založit sbírku na Pomoc dětem z Ukrajiny. Získané finanční prostředky budou použity na zakoupení nového přístrojového vybavení a zdravotnického materiálu do dětských oddělení na Ukrajině. Benefiční Koncert dětem Ukrajiny můžete sledovat již tuto neděli 6. března ve 20:15 na hlavním kanále TV Prima.

Tagy: