reklama

S nočním klubem Techtle Mechtle souvisí už 109 nakažených koronavirem

Hlavní město hlásí největší přírůstky počtu nakažených koronavirem od první půlky dubna. Ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová CNN Prima NEWS řekla, že jediným původcem byla party v pražském klubu Techtle Mechtle. Jiná ohniska neexistují, a proto není třeba přijímat tvrdá opatření.

reklama

„K dnešnímu datu máme nahlášeno 98 nakažených, z toho bylo 68 přímých účastníků akce v klubu a ostatní byli jejich kontakty, ať už rodina nebo přátelé,“ uvedla ve čtvrtek hygienička. V pátek podle jejích slov pro ČTK stoupl počet nakažených v souvislosti s party na 109. Jágrová předpokládá, že v průběhu příštího týdne hygienici zachytí všechny osoby, které v klubu Techtle Mechtle byly.

Jágrová také uvedla, že v Praze jiná ohniska nákazy momentálně nejsou: „Samozřejmě máme některé rodinné výskyty, ale nejde o hlášená koronavirová ohniska.“ Nárůst počtu potvrzených případů kvůli klubu je evidentní, ale stále se jedná jen o jedno lokalizované ohnisko. Podle Jágrové se tedy v Praze rozhodně nejedná o nějakou další koronavirovou vlnu.

Drastická opatření rozhodně nechystáme, slibuje Jágrová

Hygienická stanice hlavního města proto nechystá žádné drastické kroky. „Po včerejším jednání na magistrátu jsme se shodli, že zavedeme nošení roušek ve zdravotnických zařízeních. Jiná opatření hygienická stanice nechystá,“ slibovala Jágrová.

Zatím prý není ani jasné, kdy se nošení roušek ve zdravotnických zařízeních v Praze zavede. „Vše bude zavčasu oznámeno. Myslím, že to není nic dramatického, protože v lůžkových částech takové nařízení již platí, takže by se toto opatření pouze rozšířilo do ambulantních částí. Určitě k tomu ale bude tisková konference, na které magistrát uvede i termín, od kdy začne platit,“ dodala hygienička.

Roušky jsou v Praze nyní povinné v metru nebo například ve vnitřních prostorách, kde se pohybuje více než sto lidí naráz. V těchto případech by se žádné změny dělat neměly.

Tagy:

Hlavní zprávy

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici
Volby 2021

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama

Domácí zpravodajství

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama