reklama

S nočním klubem Techtle Mechtle souvisí už 109 nakažených koronavirem

Hlavní město hlásí největší přírůstky počtu nakažených koronavirem od první půlky dubna. Ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová CNN Prima NEWS řekla, že jediným původcem byla party v pražském klubu Techtle Mechtle. Jiná ohniska neexistují, a proto není třeba přijímat tvrdá opatření.

reklama

„K dnešnímu datu máme nahlášeno 98 nakažených, z toho bylo 68 přímých účastníků akce v klubu a ostatní byli jejich kontakty, ať už rodina nebo přátelé,“ uvedla ve čtvrtek hygienička. V pátek podle jejích slov pro ČTK stoupl počet nakažených v souvislosti s party na 109. Jágrová předpokládá, že v průběhu příštího týdne hygienici zachytí všechny osoby, které v klubu Techtle Mechtle byly.

Jágrová také uvedla, že v Praze jiná ohniska nákazy momentálně nejsou: „Samozřejmě máme některé rodinné výskyty, ale nejde o hlášená koronavirová ohniska.“ Nárůst počtu potvrzených případů kvůli klubu je evidentní, ale stále se jedná jen o jedno lokalizované ohnisko. Podle Jágrové se tedy v Praze rozhodně nejedná o nějakou další koronavirovou vlnu.

Drastická opatření rozhodně nechystáme, slibuje Jágrová

Hygienická stanice hlavního města proto nechystá žádné drastické kroky. „Po včerejším jednání na magistrátu jsme se shodli, že zavedeme nošení roušek ve zdravotnických zařízeních. Jiná opatření hygienická stanice nechystá,“ slibovala Jágrová.

Zatím prý není ani jasné, kdy se nošení roušek ve zdravotnických zařízeních v Praze zavede. „Vše bude zavčasu oznámeno. Myslím, že to není nic dramatického, protože v lůžkových částech takové nařízení již platí, takže by se toto opatření pouze rozšířilo do ambulantních částí. Určitě k tomu ale bude tisková konference, na které magistrát uvede i termín, od kdy začne platit,“ dodala hygienička.

Roušky jsou v Praze nyní povinné v metru nebo například ve vnitřních prostorách, kde se pohybuje více než sto lidí naráz. V těchto případech by se žádné změny dělat neměly.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama