reklama

S nočním klubem Techtle Mechtle souvisí už 109 nakažených koronavirem

Hlavní město hlásí největší přírůstky počtu nakažených koronavirem od první půlky dubna. Ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová CNN Prima NEWS řekla, že jediným původcem byla party v pražském klubu Techtle Mechtle. Jiná ohniska neexistují, a proto není třeba přijímat tvrdá opatření.

reklama

„K dnešnímu datu máme nahlášeno 98 nakažených, z toho bylo 68 přímých účastníků akce v klubu a ostatní byli jejich kontakty, ať už rodina nebo přátelé,“ uvedla ve čtvrtek hygienička. V pátek podle jejích slov pro ČTK stoupl počet nakažených v souvislosti s party na 109. Jágrová předpokládá, že v průběhu příštího týdne hygienici zachytí všechny osoby, které v klubu Techtle Mechtle byly.

Jágrová také uvedla, že v Praze jiná ohniska nákazy momentálně nejsou: „Samozřejmě máme některé rodinné výskyty, ale nejde o hlášená koronavirová ohniska.“ Nárůst počtu potvrzených případů kvůli klubu je evidentní, ale stále se jedná jen o jedno lokalizované ohnisko. Podle Jágrové se tedy v Praze rozhodně nejedná o nějakou další koronavirovou vlnu.

Drastická opatření rozhodně nechystáme, slibuje Jágrová

Hygienická stanice hlavního města proto nechystá žádné drastické kroky. „Po včerejším jednání na magistrátu jsme se shodli, že zavedeme nošení roušek ve zdravotnických zařízeních. Jiná opatření hygienická stanice nechystá,“ slibovala Jágrová.

K tématu

Zatím prý není ani jasné, kdy se nošení roušek ve zdravotnických zařízeních v Praze zavede. „Vše bude zavčasu oznámeno. Myslím, že to není nic dramatického, protože v lůžkových částech takové nařízení již platí, takže by se toto opatření pouze rozšířilo do ambulantních částí. Určitě k tomu ale bude tisková konference, na které magistrát uvede i termín, od kdy začne platit,“ dodala hygienička.

Roušky jsou v Praze nyní povinné v metru nebo například ve vnitřních prostorách, kde se pohybuje více než sto lidí naráz. V těchto případech by se žádné změny dělat neměly.

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama