reklama

S nočním klubem Techtle Mechtle souvisí už 109 nakažených koronavirem

Hlavní město hlásí největší přírůstky počtu nakažených koronavirem od první půlky dubna. Ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová CNN Prima NEWS řekla, že jediným původcem byla party v pražském klubu Techtle Mechtle. Jiná ohniska neexistují, a proto není třeba přijímat tvrdá opatření.

reklama

„K dnešnímu datu máme nahlášeno 98 nakažených, z toho bylo 68 přímých účastníků akce v klubu a ostatní byli jejich kontakty, ať už rodina nebo přátelé,“ uvedla ve čtvrtek hygienička. V pátek podle jejích slov pro ČTK stoupl počet nakažených v souvislosti s party na 109. Jágrová předpokládá, že v průběhu příštího týdne hygienici zachytí všechny osoby, které v klubu Techtle Mechtle byly.

Jágrová také uvedla, že v Praze jiná ohniska nákazy momentálně nejsou: „Samozřejmě máme některé rodinné výskyty, ale nejde o hlášená koronavirová ohniska.“ Nárůst počtu potvrzených případů kvůli klubu je evidentní, ale stále se jedná jen o jedno lokalizované ohnisko. Podle Jágrové se tedy v Praze rozhodně nejedná o nějakou další koronavirovou vlnu.

Drastická opatření rozhodně nechystáme, slibuje Jágrová

Hygienická stanice hlavního města proto nechystá žádné drastické kroky. „Po včerejším jednání na magistrátu jsme se shodli, že zavedeme nošení roušek ve zdravotnických zařízeních. Jiná opatření hygienická stanice nechystá,“ slibovala Jágrová.

K tématu

Zatím prý není ani jasné, kdy se nošení roušek ve zdravotnických zařízeních v Praze zavede. „Vše bude zavčasu oznámeno. Myslím, že to není nic dramatického, protože v lůžkových částech takové nařízení již platí, takže by se toto opatření pouze rozšířilo do ambulantních částí. Určitě k tomu ale bude tisková konference, na které magistrát uvede i termín, od kdy začne platit,“ dodala hygienička.

Roušky jsou v Praze nyní povinné v metru nebo například ve vnitřních prostorách, kde se pohybuje více než sto lidí naráz. V těchto případech by se žádné změny dělat neměly.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama