reklama
CNN Prima News změny

změny

Výpis příspěvků ke štítku „změny“

Zabili nám Velkou pardubickou. Úprava Taxisu znehodnotí závod, zlobí se odpůrci změny

„Tak nám zabili Velkou pardubickou...“ Touto formou začíná prohlášení, které vypustili do světa někteří bývalí vítězové slavného dostihu a trenéři koní. Nelíbí se jim, že legendární skok Velký Taxisův příkop – jenž stál život mnoha klisen, hřebců a valachů – má projít změnami, které ho udělají bezpečnější. Pardubická steeplechase podle odpůrců přijde dalším zásahem do obávané překážky o punc výjimečnosti.

Nový systém PES: Bez negativního testu si nezajdete do restaurace ani ke kadeřnici

Přepracovaný protiepidemický systém PES přinese řadu změn. Kdo nebude otestovaný, nejspíš se nebude moci zúčastnit sportovních a kulturních akcí, ubytovat se v hotelu nebo se najíst v restauraci. Test bude možná nutný i u návštěv sociálních zařízení. Na nezveřejněném materiálu, který získal iDNES.cz, se ale ještě nadále pracuje, a proto ještě může dojít ke změnám.

Trump propustil z poradního sboru Pentagonu českou rodačku Madeleine Albrightovou

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka. Byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001.

Pozor, trať Praha–Beroun čekají od pondělí změny tras vlaků. Mnohé přinutí přestupovat

„Od příštího pondělí dojde kvůli neúnosné situaci na trati Praha–Beroun k rozdělení linky S7,“ začíná zdůvodnění změn na oficiální informační stránce Pražské integrované dopravy (PID). Od 31. srpna se změní jízdní řády na linkách S7 a také S1 mezi Prahou a Berounem a Prahou a Kolínem. Důvodem jsou podle serveru zdopravy.cz problémy Správy železnic s dodržováním spolehlivosti provozu na trati z Prahy do Berouna. Drobné úpravy se týkají i linek z Prahy do Lysé nad Labem a Benešova.

Česká pošta mění otevírací dobu. V některých dnech se bude končit již v 16:00

Stovky poboček České pošty čeká velmi brzy důležitá změna v otevírací době. Hned 265 z nich totiž od 1. září bude otevřeno v jiných časech, než na které byli lidé dosud zvyklí. Vybrané pobočky by měly mít otevřeno maximálně do 18:00, a to navíc pouze v některých dnech. V jiných budou končit ještě dřív. Další pobočky čekají změny od října. Celkově by se změny měly dotknout až 1500 poboček, což je téměř polovina z celkového počtu.

Senátoři vrátili Sněmovně návrh na rychlejší výstavbu dálnic. Je špatně připravený, kritizovali

Vládní návrh, který má zrychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury, se po dnešku podle očekávání vrací ze Senátu do Sněmovny s pozměňovacími návrhy. Senátoři chtějí například usnadnit podmínky budování veřejně prospěšné infrastruktury na ochranu před účinky sucha i povodní. Požadují také, aby vlastníci rodinných a bytových domů v místech budování dopravní nebo energetické infrastruktury dostávali za své nemovitosti, pokud v nich bydlí, až dvojnásobek odhadní ceny. O pozměňovacích návrzích bude muset rozhodnout Sněmovna.

reklama