reklama
CNN Prima News změny

změny

Výpis příspěvků ke štítku „změny“

Zabili nám Velkou pardubickou. Úprava Taxisu znehodnotí závod, zlobí se odpůrci změny

26. dubna 2021 14:20

„Tak nám zabili Velkou pardubickou...“ Touto formou začíná prohlášení, které vypustili do světa někteří bývalí vítězové slavného dostihu a trenéři koní. Nelíbí se jim, že legendární skok Velký Taxisův příkop – jenž stál život mnoha klisen, hřebců a valachů – má projít změnami, které ho udělají bezpečnější. Pardubická steeplechase podle odpůrců přijde dalším zásahem do obávané překážky o punc výjimečnosti.

Nový systém PES: Bez negativního testu si nezajdete do restaurace ani ke kadeřnici

7. dubna 2021 21:14

Přepracovaný protiepidemický systém PES přinese řadu změn. Kdo nebude otestovaný, nejspíš se nebude moci zúčastnit sportovních a kulturních akcí, ubytovat se v hotelu nebo se najíst v restauraci. Test bude možná nutný i u návštěv sociálních zařízení. Na nezveřejněném materiálu, který získal iDNES.cz, se ale ještě nadále pracuje, a proto ještě může dojít ke změnám.

Trump propustil z poradního sboru Pentagonu českou rodačku Madeleine Albrightovou

27. listopadu 2020 00:06

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka. Byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001.

Trump čistí vedení armády. Po ministrovi obrany končí i další klíčoví muži

12. listopadu 2020 00:28

Americký prezident Donald Trump se zřejmě rozhodl ještě využít svých pravomocí před koncem ve funkci. Hned několik představitelů civilního vedení nahradil jeho tým lidmi, kteří jsou k němu, a potažmo k republikánům, loajální. Stalo se tak nejméně ve čtyřech případech, informoval web americké CNN. Jako první Trump odvolal ministra obrany Marka Espera.

Lukašenkův muž exkluzivně pro CNN Prima NEWS: Ruský zásah si nepřeji, sametové změny budou

8. září 2020 19:11

Měsíc žije Bělorusko protivládními protesty. Situace v zemi eskaluje. Nikoliv však směrem k sesazení Alexandra Lukašenka, který v zemi vládne 26 let a nechal se prohlásit za vítěze srpnových prezidentských voleb. Vládní režim ze země vypudil další představitele opoziční Koordinační rady. Vůdkyně protestu v Bělorusku Maryja Kalesnikavová zmizela.

Pozor, trať Praha–Beroun čekají od pondělí změny tras vlaků. Mnohé přinutí přestupovat

26. srpna 2020 21:43

„Od příštího pondělí dojde kvůli neúnosné situaci na trati Praha–Beroun k rozdělení linky S7,“ začíná zdůvodnění změn na oficiální informační stránce Pražské integrované dopravy (PID). Od 31. srpna se změní jízdní řády na linkách S7 a také S1 mezi Prahou a Berounem a Prahou a Kolínem. Důvodem jsou podle serveru zdopravy.cz problémy Správy železnic s dodržováním spolehlivosti provozu na trati z Prahy do Berouna. Drobné úpravy se týkají i linek z Prahy do Lysé nad Labem a Benešova.

Česká pošta mění otevírací dobu. V některých dnech se bude končit již v 16:00

25. srpna 2020 10:07

Stovky poboček České pošty čeká velmi brzy důležitá změna v otevírací době. Hned 265 z nich totiž od 1. září bude otevřeno v jiných časech, než na které byli lidé dosud zvyklí. Vybrané pobočky by měly mít otevřeno maximálně do 18:00, a to navíc pouze v některých dnech. V jiných budou končit ještě dřív. Další pobočky čekají změny od října. Celkově by se změny měly dotknout až 1500 poboček, což je téměř polovina z celkového počtu.

reklama