CNN Prima News změny

změny

Výpis příspěvků ke štítku „změny“

Dozná konsolidační balíček změn? Zástupci se na tripartitě dohodli na přípravě návrhu

Odboráři a zaměstnavatelé připraví společný návrh změn vládního konsolidačního balíčku. Předloží ho poté premiérovi a koalici. Na pondělním jednání tripartity se na tom dohodli zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů, uvedl mluvčí kabinetu Václav Smolka. Premiér Petr Fiala (ODS) na tiskové konferenci po tripartitním zasedání zopakoval, že koalice žádné zásadní změny ve svém ozdravném balíčku nechystá a nátlaku neustoupí, opraví ale případné chyby. Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly zůstávají odboráři zatím ve stávkové pohotovosti.

Britský král Karel III. chystá velké změny. Chce šetřit, krátká bude i jeho korunovace

Královská rodina čelí po smrti Alžběty II. velkým změnám. S nástupem nového krále Karla III. skončila řada dlouholetých tradic. Nová hlava státu chce šetřit a výrazně zlevnit chod monarchie. Podporu má i od královny manželky Camilly. Ta zrušila například posty dvorních dam, které pobíraly plat. Místo nich teď bude mít společnice a platit jim nebude nic.

Musk za týden překopal Twitter. Lidé jeho řádění srovnávají s krvavou Hrou o trůny

Jen o něco déle než týden vede nejbohatší muž planety Elon Musk populární sociální síť Twitter. Za tuto dobu ale stihl, co se mnohým ředitelům korporací nepodařilo za celý rok. Musk nastartoval kaskádu vyhazovů, začal pracovat na úpravě fungování celé platformy a naznačil i další změny, které v řadě uživatelů vzbuzují nejistotu.

Návrat Trumpa a odchod zaměstnanců. Musk se ujímá vlády nad Twitterem, co se změní?

Miliardář Elon Musk se po několikaměsíčních peripetiích konečně ujímá správy nad sociální sítí Twitter, v pátek dokončil akvizici za 44 miliard dolarů (jeden bilion korun). Příchod nového šéfa je spojený s řadou očekávání, Musk totiž v minulosti naznačil podobu řady změn, které by chtěl na síti provést a které by se zásadně dotkly uživatelů i zaměstnanců firmy.