CNN Prima News Zdeňka Jágrová

Zdeňka Jágrová

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeňka Jágrová“

Omikron se masivně šíří Českem, varuje Hřib kvůli číslům v Praze. Odborníci se přidávají

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se obává nové varianty koronaviru s názvem omikron. Ta se podle něj už v současnosti masivně šíří po celém Česku. Hřib je civilním povoláním lékař. Podobné obavy zmínil i předseda Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek či končící ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová. Odborníci lidem v reakci na omikron doporučují, aby ještě před začátkem silvestrovských oslav absolvovali PCR testování.

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví

V mateřských školách by se v okamžiku, kdy počet lidí s COVID-19 klesne pod 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel, mohlo přestat s plošným testováním. Na středečním jednání pražského magistrátního výboru pro zdravotnictví to řekla hlavní hygienička Prahy Zdeňka Jágrová. V základních školách podle ní testování v tomto školním roce bude pokračovat, dalo by se však uvažovat o zrušení rotační výuky.

Primátor Zdeněk Hřib pobíhá s košíčkem po městě a rozdává sladkosti i respirátory

Politici se snaží na lidi apelovat, aby dodržovali vládní opatření, a každý na to jde trochu jinak. Pražský primátor Zdeněk Hřib si vzal košíček, naplnil ho sladkostmi i respirátory a vyrazil do centra Prahy kontrolovat, jak to lidé dodržují. Těm, kteří respirátory měli, dal sladkou odměnu. Těm, kteří ne, respirátor nabídl nebo je vyzval, aby si ho nasadili.

Klaus vzdoruje i po nákaze koronavirem. Za porušení opatření mu hrozí další pokuta

Bývalý prezident Václav Klaus po vyhlášení uzávěry Trutnovska strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku Černý Důl. Hygienici to zjistili při trasování. Městskému úřadu v Trutnově pak dali podnět k prověření, zda Klaus neporušil vládní nařízení. Píše o tom web Seznam Zprávy na základě sdělení ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové.

Další smutný rekord. ČR má nejvyšší denní nárůst hospitalizovaných, za úterý 151

V úterý přibylo v Česku 151 hospitalizovaných s COVID-19, což je dosud nejvyšší nárůst za jeden den. Počet hospitalizovaných tak stoupl o pětinu na 976. Také v Praze, která měla v posledních dnech rekordní nárůsty nově nakažených, se opakuje nepříznivý vývoj. Přibylo 587 případů za posledních 24 hodin, to je o 181 víc než v úterý. Potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku v úterý přibylo 1964, méně než ve většině všedních dnů minulého týdne. Přidalo se i 17 úmrtí, což je druhý největší přírůstek za jeden den od začátku epidemie. Celkem bylo od začátku března zaznamenáno 655 úmrtí.