reklama
CNN Prima News Zdeňka Jágrová

Zdeňka Jágrová

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeňka Jágrová“

Omikron se masivně šíří Českem, varuje Hřib kvůli číslům v Praze. Odborníci se přidávají

26. prosince 2021 19:16

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se obává nové varianty koronaviru s názvem omikron. Ta se podle něj už v současnosti masivně šíří po celém Česku. Hřib je civilním povoláním lékař. Podobné obavy zmínil i předseda Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek či končící ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová. Odborníci lidem v reakci na omikron doporučují, aby ještě před začátkem silvestrovských oslav absolvovali PCR testování.

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

3. srpna 2021 15:53

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Covidová čísla rostou. Ministr zdravotnictví Vojtěch ale neví, kde se lidé nakazili

3. července 2021 05:37

V České republice pomalu rostou počty nakažených covidem. Hodnota reprodukčního čísla se dostala na 1,3. Situace se nejvíc zhoršuje v Praze. Počet pozitivně testovaných se ale zatím pohybuje na stovkách denně, a hygiena by tak měla mít dost prostoru, aby vytrasovala, kde se nakazilo nejvíce lidí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) to však neví.

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví

21. dubna 2021 18:34

V mateřských školách by se v okamžiku, kdy počet lidí s COVID-19 klesne pod 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel, mohlo přestat s plošným testováním. Na středečním jednání pražského magistrátního výboru pro zdravotnictví to řekla hlavní hygienička Prahy Zdeňka Jágrová. V základních školách podle ní testování v tomto školním roce bude pokračovat, dalo by se však uvažovat o zrušení rotační výuky.

Primátor Zdeněk Hřib pobíhá s košíčkem po městě a rozdává sladkosti i respirátory

13. března 2021 12:06

Politici se snaží na lidi apelovat, aby dodržovali vládní opatření, a každý na to jde trochu jinak. Pražský primátor Zdeněk Hřib si vzal košíček, naplnil ho sladkostmi i respirátory a vyrazil do centra Prahy kontrolovat, jak to lidé dodržují. Těm, kteří respirátory měli, dal sladkou odměnu. Těm, kteří ne, respirátor nabídl nebo je vyzval, aby si ho nasadili.

Klaus vzdoruje i po nákaze koronavirem. Za porušení opatření mu hrozí další pokuta

11. března 2021 11:05

Bývalý prezident Václav Klaus po vyhlášení uzávěry Trutnovska strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku Černý Důl. Hygienici to zjistili při trasování. Městskému úřadu v Trutnově pak dali podnět k prověření, zda Klaus neporušil vládní nařízení. Píše o tom web Seznam Zprávy na základě sdělení ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové.

Dohledat nákazu mimo domov či pracoviště pražští hygienici neumějí, míní Jágrová

30. září 2020 15:17

V Praze se nedaří dohledávat místa nákazy novým typem koronaviru, pokud jím není domácnost nebo zaměstnání. Ve středu to řekla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Na obvolávání nakažených se podílí 130 zaměstnanců a 200 až 300 dalších lidí volá kontaktům. Nedaří se nakažené kontaktovat do 48 hodin, dodala Jágrová.

V Praze za den přibylo rekordních 221 nakažených. Hygienici zvažují další opatření

8. září 2020 18:18

Za posledních 24 hodin přibylo v Praze 221 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je dosud nejvíc od vypuknutí epidemie. Od středy se ve městě zpřísňují některá opatření a hygienici už jednají o zavedení dalších. V poslední době denní nárůst pravidelně překračoval stovku, nyní poprvé překonal dvojnásobnou hranici. Dosud se nakazilo 6 208 lidí z Prahy.

Babiš se hádá s WHO, zda zvládáme koronavirus. Hamáček chce, aby trasovala policie

8. září 2020 14:49
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš v pondělí sdělil, že hygienické stanice uvažují o trasování pouze vážných případů COVID-19. Česká pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) na to reagovala prohlášením, že řešením není zastavit trasování, ale zvýšit kapacity. To ale premiéra rozzlobilo. WHO by podle něj měla mlčet, protože Česká republika situaci zvládá. Ministr Hamáček vzápětí uvedl, že by se do trasování mohli zapojit příslušníci policie.

Jágrová: Mladé z trasování vynecháme. Lidé s respirátorem nemusí do izolace od března

7. září 2020 23:08

Hygienici, nyní zejména ti pražští, nestíhají trasovat kontakty všech nově nakažených nemocí COVID-19. Hygienické stanice proto uvažují o tom, že budou trasovat jen závažné případy, informoval v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vládu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to potvrdila šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

reklama