reklama

Hyperkorektnost v USA: Z černocha se stal Černoch, běloch zůstává bělochem

Ilustrační foto
Foto: Profimedia.cz

Některá přední americká média jako deníky USA Today či The Los Angeles Times začaly psát slovo ČERNOCH s velkým písmenem Č. Na druhou stranu BĚLOCHOVI stále zůstává malé b. Vydavatelé argumentují, že reagují na žádosti čtenářů i vlastních zaměstnanců.

reklama

V USA i v mnoha dalších zemích celého světa pokračují protesty proti rasové brutalitě. Mísí se pak spolu na jedné straně pokojné demonstrace a na straně druhé násilné projevy, ať už jde o zapalování aut, rabování obchodů, strhávání historických soch či útoky na policisty.

K tématu

Americká média jako USA Today, The Los Angeles Times, NBC News nebo BuzzFeed tak v rámci „korektnosti“ začala psát slovo ČERNOCH s velkým Č. Výraz BĚLOCH zůstává s malým b.

Vydavatelé argumentují tím, že změnu provedli na přání mnoha čtenářů i zaměstnanců. Velké Č má afroamerické komunitě zprostředkovat stejnou důležitost jako jakékoliv jiné.

Profesorka žurnalistiky na Temple University Lori Tharpsová změnu vysvětluje tak, že černá s velkým písmenem označuje lid africké diaspory, zatímco malá černá je prostě barva. Potom se nabízí otázka, proč se BĚLOCH píše stále s malým b. I když někteří vydavatelé nad velkým B uvažují, zatím se tak nikde nestalo.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Školy musí být připravené učit on-line. Jak bude vypadat školní rok, se dozví v pondělí
Evropo, drž se. Americká ekonomika míří do katastrofy, varuje šéf pobočky Fedu
reklama
reklama
Za poslední týden se nakazilo v Chorvatsku víc Čechů než za celé prázdniny

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Babiš je pro zkrácení povinné karantény ze dvou týdnů na deset dní
Další články
reklama
reklama