reklama
CNN Prima News černoši

černoši

Výpis příspěvků ke štítku „černoši“

Tomský: Anna Boleynová jako černoška? Zbláznili se. Je to rasismus naruby

Černoška v roli anglické královny Anny Boleynové nedává v historickém kontextu smysl, tvůrci se museli zbláznit, hodnotí obsazení britského seriálu stanice Channel 5 politolog a publicista Alexander Tomský. Podobně to vidí i herec Michal Jagelka. „Miluju historii a je mi jasné, že Anna Boleynová jako černoška je prostě nesmysl,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Biden v rámci „rasového účtování“ uctil památku obětí masakru černochů v Tulse

Americký prezident Joe Biden v úterý jako první úřadující prezident v dějinách Spojených států ve městě Tulsa v Oklahomě uctil památku obětí rasového masakru, který se tam odehrál přesně před sto lety. Nenávist bílého obyvatelstva se tehdy obrátila proti místním a stále emancipovanějším černochům, kteří žili na prosperujícím předměstí s názvem Greenwood. Při jednom z nejhorších případů rasového násilí v americké historii přišly o život až tři stovky lidí. Jejich přesný počet ale nebyl nikdy potvrzen. Biden v projevu zdůraznil, že násilnosti nebyly vzpourou, nýbrž masakrem. Poznamenal rovněž, že tuto kapitolu amerických dějin nelze smazat.

KOMENTÁŘ: Krev, emoce, rasismus, odporná Slavia… Už toho nechte, ubrečení Skotové

Byla to jedna z těch vzácných chvil, kdy je celá rodina pohromadě a hezky spolu… se kouká na Slavii. Shaolin Football v podání Glasgow Rangers v osmifinále Evropské ligy totiž zaujal i moji drahou polovičku a dceru. To se nestává. Zakryté oči. Výkřiky. A nekonečné otázky: „Jak je tohle možný? Proč to dělají? Vždyť má úplně rozseknutou hlavu!“ A do tohoto krvavého brutálu přicházejí uplakaní Skotové s jakýmsi obviněním Ondřeje Kúdely z rasismu.

Komentátorka: Meghan s Harrym manipuluje. Své problémy svádí na rasismus, odporné

Meghan Markleová není černá ani ze čtvrtiny, přesto své problémy svádí na rasismus. To jsou slova americké konzervativní komentátorky Candace Owensové. Afroameričanka ostře zkritizovala slova vévodkyně ze Sussexu i prince Harryho, který podle ní neodpustitelně ublížil své rodině. A nit suchou nenechala ani na moderátorce Oprah Winfreyové, která kontroverzní rozhovor vedla.

Pokleknout před zápasem je ponižující, stěžuje si hvězdný fotbalista černé pleti

Do ostré kritiky současné podoby boje proti rasismu v anglické Premier League se pustil fotbalový útočník Wilfried Zaha. Kanonýr londýnského týmu Crystal palace, který je sám černé pleti, označil pokleknutí hráčů před zápasem za „ponižující“. Nelíbí se mu ani fakt, že musí na dresu nosit nápis Black Lives Matter. Podle rodáka z Pobřeží slonoviny by se proti rasismu mělo bojovat úplně jinak.

Manažer prodejny zavolal na černošské zloděje policii. Schytal to od aktivistky BLM

Nechtěnou hvězdou sociálních sítí se stal manažer amerického obchodu s farmaceutickými prostředky ve Washingtonu, D. C. Zavolal totiž na dva Afroameričany, kteří v obchodě evidentně kradli zboží, policii. Aktivistka hnutí Black Lives Matter (BLM) jej obvinila z nadřazování majetku nad člověka a dala incident do souvislosti s násilnou smrtí George Floyda. Na událost jako první upozornil server News.com.au.

Policie v USA zastřelila černošského cyklistu, jeho smrt rozpoutala demonstrace

Policisté v Los Angeles zastřelili v pondělí černošského cyklistu. Muže původně zastavili kvůli dopravnímu přestupku, on se poté dal na útěk, a když byl dostižen, jednoho z příslušníků policie udeřil, napsala v úterý agentura AP. K incidentu došlo v době, kdy se po několika úmrtích a zraněních černochů při zásazích bezpečnostních sil ve Spojených státech znovu rozproudila debata o rasismu a policejním násilí.

reklama