reklama

Nákaza v domově důchodců na Jablonecku: Pozitivní jsou další dva senioři

Čtvrteční PCR testování šedesáti vytipovaných osob v Domově důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku odhalilo COVID-19 u dalších dvou seniorů. Stejně jako muž, který s koronavirem zemřel, byli i oni očkovaní.

reklama

„Jde o manželský pár, u kterého jsme pozitivní PCR test předpokládali, protože pozitivně vyšli už při našem vlastním antigenním testování. Ostatní klienti a zaměstnanci měli PCR test negativní,“ sdělil Právu ředitel domova Čestmír Skrbek s tím, že manželé mají velmi mírný průběh nemoci. „Kdybychom je netestovali, nebyl by vůbec důvod myslet si, že jsou nemocní,“ dodal Skrbek.

V domově důchodců se tak celkem nakazili tři klienti a jedna zaměstnankyně. I přesto, že byl proti covidu očkovaný, zemřel pětaosmdesátiletý senior. „Víme, že zkolaboval a byl převezen do nemocnice. Předtím prodělal vážné onemocnění, které mohlo mít výrazný vliv na jeho imunitu,“ řekl CNN Prima NEWS náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí Petr Tulpa.

Nakazila seniory zaměstnankyně?

Domov důchodců ve Velkých Hamrech patří se 130 klienty k velkým zařízením sociálních služeb v Libereckém kraji. „Všichni naši klienti jsou proti koronaviru očkováni a také většina zaměstnanců, z 90 se jich očkovat nenechalo jen sedm. Udělal jsem všechno pro to, abych je k očkování přesvědčil, nutit je ale nemohu,“ uvedl Skrbek.

Zaměstnankyně, která pravděpodobně seniory nakazila, zůstává v domácí izolaci. Manželský pár se nachází v karanténním pokoji. „Dalších 26 lidí v domově seniorů je ještě také v karanténě,“ řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

Kvůli výskytu koronaviru byl od pondělí domov důchodců zcela uzavřen pro návštěvy. Vzhledem k tomu, že se u nikoho dalšího nákaza nepotvrdila, se v pondělí opět otevře.

Tagy:

Hlavní zprávy

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky
Středočeský kraj

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama