CNN Prima News nákaza

nákaza

Výpis příspěvků ke štítku „nákaza“

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

1. července 2022 14:35

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.

Hygienici v Praze potvrdili šestý případ opičích neštovic. Cizinec je v domácí izolaci

1. června 2022 17:20

V Praze byl potvrzen šestý případ opičích neštovic. Informoval o tom mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík. Osoba ve věku 34 let s občanstvím jedné ze zemí EU je podle něj po vyšetření na specializovaném oddělení nemocnice v domácí izolaci. První případ v ČR Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil před osmi dny. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.

Další případy opičích neštovic v Česku. Nákazu už lékaři potvrdili pěti lidem

26. května 2022 12:50

Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem jich je pět. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka. Informovala o tom mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá SZÚ informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření. Podle vyjádření hygieniků všechny nakažené osoby žijí v Praze.

Opičí neštovice jsou v Česku. Šéf infektologů potvrdil první případ

24. května 2022 13:19
Aktualizováno

V Česku se potvrdil první případ opičích neštovic. Webu Seznam Zprávy to řekl Pavel Dlouhý, předseda společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Nákazu podle něj potvrdil Státní zdravotní ústav (SZÚ), pacient je v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil nákazu u člověka, který pobýval na festivalu v Belgii. Zkoumal další dva vzorky, oba ale byly negativní.