reklama
CNN Prima News nákaza

nákaza

Výpis příspěvků ke štítku „nákaza“

Česko je opět best in covid. Ve srovnání s našimi sousedy máme nejvíce nakažených

27. listopadu 2021 11:11

Česká republika má za uplynulé dva týdny 2 081 nových případů nákazy novým typem koronaviru na 100 tisíc obyvatel (před týdnem 1 463 případů) a je na prvním místě mezi sousedními zeměmi, před týdnem byla třetí. Takřka stejně je na tom ze sousedních zemí Rakousko, kde evidují 2 067 nových případů, před týdnem bylo první s 1797 případy.

Pátečních 20 315 případů koronaviru bylo méně než před týdnem. Nemocnice se dál plní

27. listopadu 2021 05:56

Denní přírůstek případů koronaviru v ČR v mezitýdenním srovnání poprvé po dvou měsících klesl. Pátečních 20 315 bylo o desetinu méně než před týdnem. Méně se ale i testovalo, ubylo zejména antigenních testů. Hospitalizovaných s nemocí COVID-19 dál přibývá, k pátku jich bylo 6 169. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V Mostě přišli na trik, jak obejít nařízení. Vánoční trhy se proměnily na farmářské

26. listopadu 2021 18:03

Most upustil od pořádání vánočních trhů, vedení města je nahradilo zimními farmářskými trhy. Od pátečních 18 hodin vláda nařídila kvůli šíření koronaviru uzavření adventních trhů, farmářské trhy jsou však povoleny, jen tam není možné konzumovat alkohol a jídlo. Primátor Jan Paparega (PRO! Most) na stránkách města uvedl, že jde o hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu. Přišli ale na to, jak nařízení vlády obejít.

Vláda se snaží zastavit šíření mutací z JAR. Omezí cestování z osmi afrických zemí

26. listopadu 2021 10:18

Ministerstvo zdravotnictví chce v pátek představit kroky, které přijme pro zabránění šíření nové nebezpečné varianty koronaviru, která byla zachycena v Jihoafrické republice (JAR). Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) to napsal na Twitteru. Vláda také oznámila, že od soboty nebudou moci do ČR občané třetích zemí, kteří pobývali v osmi problematických afrických zemích. Zastavit lety z jihu Afriky navrhuje také Evropská komise.

Rekordní počet nakažených za středu. Hospitalizovaných s covidem je už skoro 6 tisíc

25. listopadu 2021 05:40

Testy ve středu potvrdily 18 004 případů onemocnění COVID-19 v Česku. Je to nejvyšší středeční hodnota od začátku epidemie. O týden dříve, ve státní svátek 17. listopadu, byl denní přírůstek nižší o 3 859 případů. V nemocnicích je podle posledních údajů 5 886 lidí s potvrzenou koronavirovou nákazou. Počet pacientů v těžkém stavu se blíží 850, což je nejvíc za posledních sedm měsíců. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Počet lůžek zvýšit lze. O covid pacienty ale bude pečovat sestra z urologie, říká primář

24. listopadu 2021 17:08

Rekordní přírůstky nakažených zatím nemocnice zvládají, brzy jim však dojde kapacita, sdělil CNN Prima NEWS primář kyjovského ARO oddělení Jiří Vyhnal. I když podle něj špitály dokážou reagovat na nárůsty počtu pacientů, kvalita péče o ně tím výrazně upadá. Upozornil, že jim akutně chybí proškolený personál.

Na večírek za nákazou. Italové pořádají covidové párty, dobrovolně se infikují

23. listopadu 2021 00:05

Prokuratura v italském Bolzanu se zabývá soukromými večírky, které lidé údajně navštěvují, aby se dobrovolně nakazili koronavirem. O fenoménu informovaly lékařské úřady v Jižním Tyrolsku, kde se těchto akcí podle nich účastní hlavně mladí lidé. Několik návštěvníků už skončilo v nemocnici a na jednotce intenzivní péče, uvedla stanice Sky.

reklama