Imola

Výpis příspěvků ke štítku „Imola“

Jeden ťukanec, nespočet vrásek a šedivých vlasů. Kolik stojí oprava vozu formule 1?

28. dubna 2021 15:28

Pravděpodobně nejvýraznějším okamžikem poslední velké ceny formule 1 na okruhu v italské Imole byl střet Valtteriho Bottase s Georgem Russellem. Zvláště vůz finského pilota měl po nehodě na první pohled k provozuschopnosti daleko. Mechanikům týmu Mercedes začala pořádná šichta a účet německé stáje zažil odchod nemalého množství peněz, což je v sezoně přiškrcených rozpočtů značná komplikace.

Drama v Imole. Při deštivé velké ceně F1 vlály červené vlajky, vyhrál Verstappen

18. dubna 2021 17:21

To, co neklaplo v Bahrajnu, vyšlo týmu Red Bull a Maxu Verstappenovi v Itálii při Velké ceně Emilie Romagny na okruhu v Imole. Deštivý závod formule 1 ovládl nizozemský pilot s velkým náskokem před suverénem posledních let Lewisem Hamiltonem z Mercedesu. Třetí skončil Lando Norris z McLarenu. Grand Prix musela být po odjetých 33 kolech přerušena kvůli dramatické nehodě Valtteriho Bottase (Mercedes) a George Russella (Williams).

Zlato z MS v cyklistice bere Alaphilippe. Je prvním francouzským vítězem od roku 1997

27. září 2020 17:05

Novým cyklistickým mistrem světa v silničním závodě se stal Francouz Julian Alaphilippe. Stal se tak po 23 letech prvním jezdcem své země, kterému se to povedlo. Z duhového trikotu tak vysvlékl loňského vítěze Matse Pedersena. V rámci světového šampionátu v Itálii získal své druhé stříbro Belgičan Wout van Aert – předtím na autodromu v Imole skončil druhý v časovce. Bronz bral Švýcar Marc Hirschi.