iPad

Výpis příspěvků ke štítku „iPad“

Zachránila ji hra. Unesenou dívku našli díky Nintendo Switch

Chytré technologie v současnosti ovlivňují náš život téměř ve všech oblastech, a často si ani neuvědomujeme, s čím vším nám každý den pomáhají. Ve Spojených státech amerických však nedávno došlo k velmi unikátní situaci, kdy dokázala elektronika zachránit i lidský život. K nalezení dívky, která byla unesena, totiž přispěla herní konzole Nintendo Switch. Jak se policii podařilo pachatele dopadnout?

CNN: Apple by rád opustil Čínu. Kvůli nestabilitě, politice nulového covidu i Tchaj-wanu

Společnost Apple a Čína jsou nerozlučně spjaty už téměř dvě desetiletí. Nejlidnatější země světa se podílí nejen na výrobě drtivé většiny produktů Applu, ale také na značné části prodeje. Pro technologického giganta ale začíná být setrvání v Číně čím dál tím méně výhodné. Poškozují ho čínské covidové restrikce i eskalace situace okolo Tchaj-wanu, informuje web CNN.

Není okay se trans lidí ptát, co mají mezi nohama, říká Lenka. Narodila se jako muž

Lenka Králová se narodila v mužském těle, už jako malé dítě ale měla holčičí fantazie. Většinu života však prožila jako muž. Má za sebou dvě manželství a osmiletého syna. K zásadní životní změně se rozhodla až ve svých 37 letech. „Pokračovat v mužském životě už jsem nedokázala. Měla jsem pocit, že bych se musela zabít,“ řekla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.