iPad

Výpis příspěvků ke štítku „iPad“

CNN: Apple by rád opustil Čínu. Kvůli nestabilitě, politice nulového covidu i Tchaj-wanu

31. července 2022 12:04

Společnost Apple a Čína jsou nerozlučně spjaty už téměř dvě desetiletí. Nejlidnatější země světa se podílí nejen na výrobě drtivé většiny produktů Applu, ale také na značné části prodeje. Pro technologického giganta ale začíná být setrvání v Číně čím dál tím méně výhodné. Poškozují ho čínské covidové restrikce i eskalace situace okolo Tchaj-wanu, informuje web CNN.

CNN: Osiřelá 12letá dívka z Ukrajiny hledala bezpečí, stala se loutkou ruské propagandy

29. dubna 2022 20:56

Dvanáctiletá dívenka Kira Obedinská z Ukrajiny přišla hned po narození o svou matku, nyní při ruském ostřelování o otce. Jako sirotek se snažila najít bezpečí, zraněná skončila v Ruskem ovládaném Doněcku. Ačkoliv jejich propaganda tvrdila, že se jí daří dobře, později vylíčila, že tomu bylo docela jinak. Mrazivou reportáž připravil Matt Rivers pro CNN.

Dvanáctiletý génius: V jednom týdnu dokončí střední i vysokou školu. Využil pandemie

2. května 2021 19:43

V době pandemie využil 12letý Mike Wimmer volného času a ve škole si vzal několik předmětů navíc. Nyní, o rok později, se mladý student ze Severní Karolíny připravuje na absolvování střední i vysoké školy, a to v jednom týdnu. Za jeden školní rok svou pílí zvládl dokončit čtyři roky studia – dva roky středoškolského a dva vysokoškolského.

Chyba u iPhonů a iPadů zřejmě umožňovala hackerům krást data

23. dubna 2020 11:26

Společnost Apple plánuje opravit chybu, která podle bezpečnostní firmy možná způsobila, že více než půl miliardy iPhonů se mohlo stát terčem hackerů. Chybu, která se objevila také u iPadů, objevila společnost ZecOps, když vyšetřovala sofistikovaný kybernetický útok na jejího klienta, který se uskutečnil koncem roku 2019, napsala agentura Reuters.