Izraelská modelka Bar Refaeliová nemusí do vězení, čeká ji devět měsíců prospěšných prací

Izraelská modelka Bar Refaeliová se sice vyhnula vězení za daňové podvody, ale přesto dalších devět měsíců nebude tak úplně na svobodě. Svůj prohřešek totiž musí odčinit veřejně prospěšnými pracemi.

Matka Tzipi (65), která modelce dělala manažerku, dostala od soudu v Tel Avivu trest 16 měsíců odnětí svobody. Obě ženy navíc musí společně zaplatit pokutu ve výši pěti milionů nových šekelů, v přepočtu 32 milionů korun. Informuje o tom německý deník Bild.

Soudce tak potvrdil předchozí dohodu s izraelskými orgány, na které se pětatřicetiletá modelka a její matka domluvily, aby se vyhnuly dlouholetému vězení. Bar Refaeliová by měla v sociálních službách začít pracovat 21. září, v ten samý den má její matka nastoupit do vězení.

Matka Tzipi vedla Bar Refaeliovou k modelingu a účinkování v reklamách od osmi měsíců věku, kdy se dívka poprvé v jedné takové představila. Ve svých patnácti letech se stala v Izraeli „Modelkou roku“. Později pózovala pro tradiční plavkové číslo amerického magazínu Sport Illustrated a stala se vítězkou hlasování časopisu Maxim a „Nejžhavější“ ženou roku 2012.

Bar Refaeliová se proslavila také milostným poměrem a čtyřletým soužitím s hollywoodským hercem Leonardem DiCapriem. V září 2015 se provdala za izraelského obchodníka, se kterým má dvě dcery a syna.

Tagy: