CNN Prima News Tel Aviv

Tel Aviv

Výpis příspěvků ke štítku „Tel Aviv“

GLOSA: Vlajky Palestiny na Pridu? Totální chucpe. Antisemitismus je ale „cool“ v každé době

No a co, že palestinská vlajka na duhových festivalech dává asi stejný smysl jako účast vegana v soutěži „Sněz tolik hovězích steaků, kolik dokážeš“. Nenávidění Židů je zkrátka „cool“ v každé době. Po německých nacistech, sovětských komunistech a neonacistech nyní převzala otěže část zástupců progresivní levice. Skoro to vypadá, jako by byl pro tuto skupinu antisemitismus společně s „rasismem naruby“ čím dál oblíbenější formou xenofobie.

Z Paříže zmizí všechny sdílené elektrokoloběžky. Bouři nevole u lidí vyvolaly časté nehody

Sdílené elektrické koloběžky musí do konce srpna zmizet z ulic francouzské metropole v souladu s nařízením vedení města. Jejich majitelé tak začali s přesunem 15 000 vozítek do jiných měst, kde tuto službu nadále provozují. Pařížské koloběžky budou nově sloužit v jiných francouzských městech nebo například v Kodani, Londýně či Tel Avivu, napsal deník Le Figaro.

Desetitisíce Izraelců opět vyrazily do ulic, aby protestovaly proti justiční reformě

Desetitisíce Izraelců v Tel Avivu a na dalších místech Izraele znovu vyrazily do ulic na protest proti kontroverzní justiční reformě, jejíž klíčovou část - omezení pravomocí nejvyššího soudu - parlament schválil začátkem tohoto týdne. V horkém večeru protestující v Tel Avivu tloukli do bubnů a troubili na trubky. Jen v Tel Avivu se sešlo na 160 tisíc lidí.

Teror v Tel Avivu: Řidič s nožem najel do chodců, zastřelil ho civilista. Hamás útok oslavuje

Při útoku v izraelském městě Tel Aviv bylo dnes zraněno sedm lidí, z toho tři vážně, píše zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na policii. Ta incident označila za teroristický útok, pachatel podle ní nejprve najížděl do chodců a poté z auta vystoupil a několik lidí pobodal. Následně útočníka zastřelil ozbrojený civilista, který na místě poskytoval první pomoc. Podle policejního ředitele byl útočníkem Palestinec ze Západního břehu Jordánu. Zdravotnický zdroj agentuře Reuters sdělil, že nejméně jeden člověk byl pobodán.

Bouře v Izraeli sílí. V ulicích Tel Avivu protestovalo proti reformě justice 200 tisíc lidí

V Izraeli v sobotu opět vyšly do ulic desetitisíce lidí demonstrovat proti justiční reformě prosazované vládou premiéra Benjamina Netanjahua. Podle odhadu místních médií se jen v Tel Avivu sešlo na 200 000 lidí. V tomto městě se protesty konají už 17. týden, tedy od začátku ledna. Proti sérii zákonů, které mají dát vládě větší pravomoc při jmenování soudců a omezit pravomoce nejvyššího soudu, podle serveru The Times of Israel protestovali Izraelci na 150 místech v zemi.

Hrůzný útok na promenádě v Tel Avivu: Atentátník najížděl autem do lidí, zemřel turista

Aktualizováno

Obětí pátečního útoku v Tel Avivu se stal třicetiletý italský turista, potvrdil Řím. Také sedm lidí, kteří utrpěli zranění, jsou podle agentury DPA turisté. Agentura AP píše o pěti zraněných turistech z Británie a Itálie. Útočníkem byl podle izraelských bezpečnostních zdrojů pětačtyřicetiletý izraelský arab, kterého policie zastřelila.

Záběry střelby v Hamburku: V kostele vraždil bývalý jehovista. Usmrtit měl i těhotnou ženu

V kostele svědků Jehovových v německém Hamburku ve čtvrtek večer vraždil bývalý člen této kongregace. Informují o tom německá média. Má se jednat o 35letého muže, který měl být z Jehovistů vyloučen zhruba před rokem a půl. Střelec podle policistů zabil sedm dalších lidí a nakonec zemřel i on sám. Jedna z jeho obětí měla být těhotná. Na sítích se později objevily záběry, které zachycovaly útočníka přímo při činu.