reklama
CNN Prima News Tel Aviv

Tel Aviv

Výpis příspěvků ke štítku „Tel Aviv“

Reportérka CNN ukazuje, co dokáže palestinská raketa. Dojde na pozemní invazi Izraelců?

Konflikt mezi Izraelci a Palestinci nadále nabírá na obrátkách. Z Pásma Gazy vylétlo na Izrael už okolo 1 600 raket, židovská země kontruje nálety na vybrané cíle. Počet obětí na obou stranách se dohromady blíží stovce. Podél hranic s Gazou se navíc soustřeďuje izraelská armáda a není vyloučena ani pozemní invaze. Násilnosti zachvátily i smíšená izraelská města, kde dochází ke střetům mezi Araby a Židy.

Sledujte přímý přenos z Gazy: Napětí eskaluje, Izraelci hodlají přitvrdit

Aktualizováno

V noci na čtvrtek zazněly poplašné sirény varující před dopadem raket poprvé také na severu Izraele. Dosud ostřelování z Pásma Gazy, ovládaného palestinskou skupinou Hamás, dosáhlo jen do jižní a střední části Izraele, informovala AFP. Podle reportéra agentury DPA byla slyšet nejméně jedna exploze také ve městě Tel Aviv. Izraelské letectvo celou noc pokračovalo v bombardování cílů v Pásmu Gazy, zničilo také místní velitelství Hamásu, píše list The Jerusalem Post (TJP).

Napětí v Izraeli stoupá. Tisíce lidí demonstrovaly proti Netanjahuovi, 12 bylo zatčeno

Tisíce demonstrantů se zúčastnily v sobotu večer na několika místech v Izraeli dalších protestů proti Benjaminu Netanjahuovi. Před premiérovu jeruzalémskou rezidenci přišlo 10 000 lidí a policie 12 osob zatkla. Demonstrace zaměřené na Netanjahuovy korupční skandály, postup jeho vlády v době epidemie koronaviru a údajnou policejní brutalitu proti demonstrujícím se konají několik týdnů a některé opět provázelo násilí.

reklama