reklama
CNN Prima News Tel Aviv

Tel Aviv

Výpis příspěvků ke štítku „Tel Aviv“

Reportérka CNN ukazuje, co dokáže palestinská raketa. Dojde na pozemní invazi Izraelců?

13. května 2021 15:33

Konflikt mezi Izraelci a Palestinci nadále nabírá na obrátkách. Z Pásma Gazy vylétlo na Izrael už okolo 1 600 raket, židovská země kontruje nálety na vybrané cíle. Počet obětí na obou stranách se dohromady blíží stovce. Podél hranic s Gazou se navíc soustřeďuje izraelská armáda a není vyloučena ani pozemní invaze. Násilnosti zachvátily i smíšená izraelská města, kde dochází ke střetům mezi Araby a Židy.

Češka žijící v Izraeli: Když zahouká siréna, musíme do krytů. Lidé jsou na válku zvyklí

12. května 2021 21:30

Konflikt mezi Izraelem a Palestinci znepokojuje celý svět. Některé země vyzývají ke snížení napětí, protože boje už mají na svědomí téměř 60 obětí. Podle Češky žijící v Tel Avivu Mileny Žampové jsou ale Izraelci nezvykle v klidu, protože věří své armádě a počítají s tím, že kdykoliv budou muset zaběhnout do svých krytů.

Sledujte přímý přenos z Gazy: Napětí eskaluje, Izraelci hodlají přitvrdit

12. května 2021 17:47
Aktualizováno

V noci na čtvrtek zazněly poplašné sirény varující před dopadem raket poprvé také na severu Izraele. Dosud ostřelování z Pásma Gazy, ovládaného palestinskou skupinou Hamás, dosáhlo jen do jižní a střední části Izraele, informovala AFP. Podle reportéra agentury DPA byla slyšet nejméně jedna exploze také ve městě Tel Aviv. Izraelské letectvo celou noc pokračovalo v bombardování cílů v Pásmu Gazy, zničilo také místní velitelství Hamásu, píše list The Jerusalem Post (TJP).

Napětí v Izraeli stoupá. Tisíce lidí demonstrovaly proti Netanjahuovi, 12 bylo zatčeno

2. srpna 2020 09:56

Tisíce demonstrantů se zúčastnily v sobotu večer na několika místech v Izraeli dalších protestů proti Benjaminu Netanjahuovi. Před premiérovu jeruzalémskou rezidenci přišlo 10 000 lidí a policie 12 osob zatkla. Demonstrace zaměřené na Netanjahuovy korupční skandály, postup jeho vlády v době epidemie koronaviru a údajnou policejní brutalitu proti demonstrujícím se konají několik týdnů a některé opět provázelo násilí.

reklama