CNN Prima News Tel Aviv

Tel Aviv

Výpis příspěvků ke štítku „Tel Aviv“

Babišovo eso v rukávu? Na prezidenta by za ANO mohl kandidovat Stropnický

8. října 2022 07:48

Expremiér Andrej Babiš (ANO) má podle všeho nového uchazeče pro boj o Pražský hrad. Na prezidenta by totiž s podporou jeho hnutí mohl kandidovat exministr obrany či zahraničí a nynější velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický. Informoval o tom web Echo24.cz. Podle něj se měl Stropnický již na resortu diplomacie vyptávat, zda by se v případě volebního neúspěchu mohl vrátit na post do Tel Avivu. O možnosti jeho kandidatury nedávno diskutovali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS i komentátor deníku Právo Thomas Kulidakis společně s analytičkou Týdeníku Echo Lenkou Zlámalovou. A hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák řekl, že na Stropnického začaly přicházet velmi zajímavé sázky.

Exkluzivní zpověď Žilkové: Manžel mi řekl, proč si našel milenku. Smála jsem se

19. dubna 2022 23:22

Už není důvod mlčet. Veroniku Žilkovou na milenku manžela upozorňovaly anonymové již dříve a herečka se s ní dokonce na ambasádě v Tel Avivu potkávala. Bohužel v úterý místo toho, aby s manželem slavila 15 let výročí svatby, řešila zveřejnění této velmi osobní informace od zdroje, který je se situací údajně dobře obeznámen. Prozradila i to, proč se Martin Stropnický uchýlil k nevěře.

Střelba v izraelském Tel Avivu si vyžádala už třetí obět. Palestinci útočníka oslavují

7. dubna 2022 22:06
Aktualizováno

Počet smrtelných obětí čtvrteční střelby v Tel Avivu v pátek vystoupil na tři poté, co vážným zraněním podlehl 35letý muž, informoval zpravodajský web The Times of Israel. Izraelská kontrašpionážní služba Šin Bet před tím uvedla, že bezpečnostní složky atentátníka zastřelily. Pravděpodobný pachatel byl dopaden v pátek ráno po devítihodinové pátrací operaci, které se účastnily stovky příslušníků bezpečnostních sborů, uvedla agentura DPA.

Vykradli jsme 30 trezorů. Exšéf Mosadu popsal sabotáže na nukleární základně v Íránu

12. června 2021 21:17

Yossi Cohen, bývalý velitel izraelské zpravodajské služby Mosad, v nedávném rozhovoru přiznal, že izraelští agenti stáli za opakovanými sabotážemi na íránské nukleární základně Natanz. Chtěli tak docílit toho, aby Írán nikdy nevyvinul jadernou zbraň. Cohen také nepřímo zmínil, že Izrael mohl stát i za vraždou íránského nukleárního vědce.

Tel Aviv zažil nejsilnější útok. Generální tajemník OSN je zděšen konfliktem v Gaze

16. května 2021 05:44

Generální tajemník OSN António Guterres je zděšen eskalací konfliktu v Gaze. Vyjadřuje také hluboké znepokojení nad zničením výškové budovy v Gaze, kde sídlila média a nacházely se v ní byty, při izraelském leteckém náletu. Izraelská armáda následně uvedla, že zaútočila na dům, v němž žije Jahjá Sinvár, šéf hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Podle armády se Sinvár zřejmě skrývá.

Reportérka CNN ukazuje, co dokáže palestinská raketa. Dojde na pozemní invazi Izraelců?

13. května 2021 15:33

Konflikt mezi Izraelci a Palestinci nadále nabírá na obrátkách. Z Pásma Gazy vylétlo na Izrael už okolo 1 600 raket, židovská země kontruje nálety na vybrané cíle. Počet obětí na obou stranách se dohromady blíží stovce. Podél hranic s Gazou se navíc soustřeďuje izraelská armáda a není vyloučena ani pozemní invaze. Násilnosti zachvátily i smíšená izraelská města, kde dochází ke střetům mezi Araby a Židy.