reklama

Jágr a jeho přítelkyně mohou, my ne? Fanoušci Dynama horlivě řešili návštěvu legendy

V Pardubicích se na hokej chodí ve velkém a je jedno, jestli se zrovna daří, nebo ne. Proto fanoušci tamního Dynama trpí ve chvíli, kdy kvůli vládním nařízením teď na stadion nemohou. Když v neděli východočeský tým přivítal pražskou Spartu, seděl na tribuně jako host Jaromír Jágr i se svojí přítelkyní Dominikou Branišovou.

reklama

Určitou část fanoušků rozezlila trojice fotografií na Facebooku, na kterých zápas hned vedle Jágra a jeho přítelkyně Dominiky Branišové sledoval majitel pardubického Dynama Petr Dědek.

„Dnes máme v Enteria areně příjemnou návštěvu,“ stálo u příspěvku na klubovém účtu. Jednu z fotografií sdílel na Twitteru také Dědek, k čemuž připojil: „Na dnešní zápas se přijel podívat Jarda Jágr. Máme spolu několik hokejových témat k projednání.“

V sekci komentářů na Facebooku bylo rychle poměrně živo. Někteří příznivci si mysleli, že by se mohlo schylovat k příchodu Jágra do Pardubic, aby jim pomohl utnout bídné výsledky ze začátku sezony. „Tak to je ten útočník, o kterém mluvil pan Dědek. To by byla pecka, kdyby to vyšlo,“ napsal jeden z diskutujících.

Jiní naráželi na nedávné události, kdy byl z kádru Dynama vyřazen útočník Robert Kousal, který podle policie v minulém týdnu řídil pod vlivem kokainu. „Přijel si pro matroš?“ ptal se v komentáři fanoušek k důvodu návštěvy legendární „osmašedesátky“.

Některé fanoušky ale pohoršilo, že se Jágr na tribuně i s doprovodem vůbec objevil: „V čem je prosím pan Jágr jiný než my, že může na hokej? Na rozdíl od nás.“ Jedna z odpovědí zněla takto: „Covid jde na lidi, Jarda je Bůh.“

V pondělí už bylo mnohem jasněji, proč se majitel prvoligového Kladna ocitl na pardubickém stadionu. Jágr totiž dotahoval příchod ruského útočníka Stěpana Zacharčuka ke svým Rytířům. Třiatřicetilletý útočník, který zatím v letošní extraligové sezoně odehrál za Pardubice pět utkání, míří do Kladna na hostování, aby se rozehrál a posléze vrátil do Dynama.

Příznivci východočeského klubu by byli rádi, aby co nejdříve nebyl jediným návštěvníkem zápasu Jágr s partnerkou. Speciálně v Pardubicích chodí na zápasy vysoké návštěvy, které se neohlížejí na to, jak (ne)úspěšní jsou místní hokejisté v posledních letech. V minulé sezoně měli druhý nejlepší průměr diváků na domácí zápas (7 852, pozn. red.) po Spartě Praha, která disponuje obří O2 arenou. A i v předchozích ročnících drželo Dynamo z hlediska návštěvnosti medailové příčky.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

Blažek poslal Farskému analýzu jak se vzdát mandátu v cizině. Zveřejnit ji ale nechce

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zaslal poslanci Janu Farskému (STAN) analýzu, jak řešit rezignaci na mandát zákonodárce, když je v cizině. Sám dokument zveřejnit nechce. Farský před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, po tlaku opozice a posléze i koalice se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat jen osobně, nebo formou notářského zápisu.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama