reklama

Lynč chápu, týmu jsem přidělal starosti. Názor ale nezměním, říká Hrachovina

Na Karjala Cupu si odbyl výtečnou premiéru v národním týmu. Proti Finsku hokejový brankář Dominik Hrachovina vychytal nulu, čímž si aspoň trochu spravil reputaci po svém kontroverzním vyjádření, které plnilo titulky novin a webů. Koronavirus označil za divadlo vymyšlené médii. „V tu chvíli jsem byl reprezentant a měl jsem se chovat jinak, nechal jsem se unést,“ řekl 26letý gólman v rozhovoru pro deník Sport. Mrzí ho forma podání, za názorem si však stojí.

reklama

Pro připomenutí – Hrachovina si minulý týden ve videorozhovoru z finských Helsinek s novináři z Česka nepočínal vyloženě profesionálně. Když se například mezi jednou z jeho odpovědí a následující otázkou žurnalisty vytvořila několikavteřinová prodleva, prohlásil: „Se klidně neptejte, mně je to u p**e.“ Nejvíce problematická ale byla pasáž, kdy odpovídal na dotaz ohledně koronavirových opatření.

„Denně se o tom mluví, o tom divadle vymyšleném vámi, médii! Ve Finsku je naštěstí situace normální, zaplaťpánbůh, že nejsem v České republice a nemusím řešit, co se děje tam,“ zaskočil všechny přítomné a posléze i čtenáře.

Jelikož kontroverzní slova pronesl při reprezentačním srazu, dostala situace jiný rozměr. Národní tým se za brankáře zanedlouho omluvil. Sám Hrachovina také vydal prohlášení, které ale bylo spíše nepřímou omluvou.

O celém incidentu se s odstupem několika dní rozpovídal více. Tvrdí, že s rozsáhlou kritikou veřejnosti si hlavu příliš nelámal. „Nechávám to plynout. To hlavní se dělo v Helsinkách a tam jsem se věcmi, které se kolem mě strhly, nerozptyloval. Soustředil jsem se na zápasy nároďáku a až po víkendu se do té názorové smrště na sítích trochu položil,“ zmínil v rozhovoru pro deník Sport.

Za toho čouda si můžu sám

Během samotného turnaje dokázal nenávistné komentáře odfiltrovat dokonale, když proti Finům nepustil gól a pomohl k výhře 2:0. Po skončení Karjala Cupu, který se hraje v rámci Euro Hockey Tour, se nad svým vyjádřením a způsobenými reakcemi zamyslel více.

„Doteď mě mrzí, jakou formou jsem na otázky o covidu odpovídal. Mrzí mě i ten vulgarismus. A do třetice mě mrzí, že jsem přidělal starosti realizačnímu týmu, který se tomu musel začít věnovat. Vadí mi, co jsem tím způsobil,“ lituje gólman, jenž působí ve finském týmu Tappara Tampere. Zároveň ale dodává: „Za tím názorem si stojím. Jen jsem ho mohl vyjádřit lépe. To je pravda.“

Hrachovina se prý nechal strhnout kvůli tomu, že ho rozčiluje, jakou formou se o koronaviru v médiích informuje. Zpětně si plně uvědomuje, že zvolený tón měl k ideálu daleko. „V tu chvíli jsem byl reprezentant a měl jsem se chovat jinak, nechal jsem se unést. Jestli se to posléze zveličilo, nebo ne, to je věc názoru každého. Rozumím tomu lynčování, za toho čouda si můžu sám. Ale klíčový názor na pojímání koronaviru v médiích a i společností nezměním nikdy,“ prohlásil.

Náš svět čeká něco drtivějšího

V zástupu lidí odsuzujících Hrachovinu se objevil také Tomáš Rolinek, bývalý reprezentační kapitán, který pomohl České republice k zatím poslední zlaté medaili z mistrovství světa v roce 2010. Hráč, jenž minulý týden ukončil kariéru, řekl, že někdo s takovými názory by neměl reprezentovat.

„Nečetl jsem to, ale neberu mu to. Má na to svůj názor a i pravdu v tom, že jsem to neřekl dobře. Jestliže tvrdí, že mě měli vyhodit z Karjaly, a stojí si za tím, v pořádku. Můj pohled může být zase jiný, osobně si nemyslím, že by se to mělo hnát do takových extrémů, ale jsem dalek toho, mu něco vyčítat,“ řekl Hrachovina s tím, že si Rolinka váží za to, co pro reprezentaci udělal.

V rozhovoru pro deník Sport také poupravil svá původní slova o tom, že koronavirus je divadlo vymyšlené médii. „Celé to považuji za přifouknuté médii. Virus tu je a bude. A kdo ví, jestli tu nebyl dokonce dříve, než se považuje oficiálně za dané. Rozumím tomu, že nákaza je riziková pro starší lidi, leckteří na tom dobře nejsou a bohužel i umírají. Já vůbec nenapadám lékaře a sestřičky, všichni, kdo s virem v první linii bojují, si zaslouží obdiv,“ uvedl.

K tomu ale doplnil, že oceňuje lidi, kteří se nesmiřují s informacemi z mainstreamových médií a pátrají dál po vlastní ose. „Jen chci říci, že za oponou se dějí věci, které my obyčejní lidé nevíme a neměli bychom vědět. Lidi mě budou mít za blázna, ale podle mého to přerostlo v něco, co je pouhou předehrou něčeho drtivějšího, co náš svět čeká,“ vydal se opět specifickým směrem Hrachovina.

„Svoboda lidí na planetě bude skomírat. Absolutně nerozumím lidem, kteří za tím vším stojí, kdo to řídí. Byznys v tom všem hraje obrovskou roli, zároveň je těžké to precizně rozklíčovat. Víc se do toho nechci takto veřejně pouštět, dokážu si představit vlnu reakcí na moje výroky. Nemá to smysl,“ uzavřel.

Tagy:
hokej sport koronavirus česká hokejová reprezentace Tomáš Rolinek Dominik Hrachovina Karjala Cup
Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul
Koronavirus

Noční můra, kritizují české děti karanténu na Maltě. Zbytečné emoce, mírní věc konzul

Nepříliš povedený výlet na Maltu zažili mladí Češi a Slováci. Na ostrov poblíž Itálie vyrazili na jazykový pobyt, ale kvůli nákaze koronavirem jedné ze studentek museli do karantény. Zde si děti a mladiství stěžovali na její podmínky. Tvrdili, že k jídlu dostávají syrové maso a další nekvalitní jídlo, nebo že jim místní personál neuklízí a v pokojích se tak hromadí odpadky. Český konzul na Maltě ovšem jejich vyjádření mírní a hlásí, že podmínky rozhodně nebyly tak dramatické.

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?
Cestování

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Olympiáda se do Japonska vrací počtvrté. Na prvních hrách zazářila Věra Čáslavská

Tokio, Sapporo, Nagano a letos opět Tokio. V zemi vycházejícího slunce již počtvrté vzplane olympijský plamen. První olympiáda v Japonsku se odehrála v roce 1964 a pro ostrovní císařství představovala zásadní historický milník. Japonci úspěšným uspořádáním letních her ukázali, že i na hlavu poražený národ dokáže znovu vstát z popela. Pro českou gymnastku Věru Čáslavskou znamenalo Tokio také start její zlaté olympijské kariéry.

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu

Není pravda, že by beachvolejbalistka a jedna z nakažených sportovkyň Markéta Nausch Sluková byla v nemocnici s těžkým průběhem nemoci COVID-19, jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sportovní agentura, která sportovkyni zastupuje, takovou informaci vyvrátila, to samé udělal Český olympijský výbor (ČOV). Zdrojem zmatku se nakonec stala nešikovně interpretovaná zpráva z rádia, ani tam ale nepadla žádná zmínka o tom, že by sportovkyni trápil těžký průběh covidu. Ministr tím nevědomky nahrál i odpůrcům vakcín.

Z internetu před domy odborníků. Popírači covidu hrozí i useknutím hlav dětem experta

Je hlavní tváří slovenského boje proti koronaviru. Infektolog Vladimír Krčméry je u našich východních sousedů nejvyhledávanějším odborníkem, který spolupracuje se slovenskou vládou. Stal se i prvním očkovaným člověkem na Slovensku, tudíž šel od začátku vakcinace příkladem. Jak ale nyní přiznává, kvůli jeho varováním a predikcím mu pravidelně chodí výhrůžky smrtí. Ty prý míří i na jeho děti.

Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně

„Delta varianta koronaviru je jedna z nejnakažlivějších respiračních onemocnění, se kterým jsme se kdy setkali,“ uvedla Rochelle Walenská, ředitelka amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). V současné době tvoří infekčnější kmen více než 83 procent sekvenovaných případů ve Spojených státech. Drtivá většina hospitalizovaných lidí s příznaky covidu nebyla očkována.

reklama

Domácí zpravodajství

PŘEHLEDNĚ: Španělsko je velmi rizikové. Co potřebujete pro návrat z jednotlivých zemí?

Nizozemsko, Španělsko a Baleárské ostrovy se v pondělí na takzvané mapě cestovatele, která stanovuje podmínky pro příjezd z dané země, přesunou do tmavě červených území s velmi vysokou mírou rizika nákazy koronavirem. Pohorší si i několik dalších států – Irsko, Řecko a Monako se posunou do červené a Estonsko do oranžové kategorie. V páteční zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

reklama