reklama

Lynč chápu, týmu jsem přidělal starosti. Názor ale nezměním, říká Hrachovina

Na Karjala Cupu si odbyl výtečnou premiéru v národním týmu. Proti Finsku hokejový brankář Dominik Hrachovina vychytal nulu, čímž si aspoň trochu spravil reputaci po svém kontroverzním vyjádření, které plnilo titulky novin a webů. Koronavirus označil za divadlo vymyšlené médii. „V tu chvíli jsem byl reprezentant a měl jsem se chovat jinak, nechal jsem se unést,“ řekl 26letý gólman v rozhovoru pro deník Sport. Mrzí ho forma podání, za názorem si však stojí.

reklama

Pro připomenutí – Hrachovina si minulý týden ve videorozhovoru z finských Helsinek s novináři z Česka nepočínal vyloženě profesionálně. Když se například mezi jednou z jeho odpovědí a následující otázkou žurnalisty vytvořila několikavteřinová prodleva, prohlásil: „Se klidně neptejte, mně je to u p**e.“ Nejvíce problematická ale byla pasáž, kdy odpovídal na dotaz ohledně koronavirových opatření.

„Denně se o tom mluví, o tom divadle vymyšleném vámi, médii! Ve Finsku je naštěstí situace normální, zaplaťpánbůh, že nejsem v České republice a nemusím řešit, co se děje tam,“ zaskočil všechny přítomné a posléze i čtenáře.

Jelikož kontroverzní slova pronesl při reprezentačním srazu, dostala situace jiný rozměr. Národní tým se za brankáře zanedlouho omluvil. Sám Hrachovina také vydal prohlášení, které ale bylo spíše nepřímou omluvou.

O celém incidentu se s odstupem několika dní rozpovídal více. Tvrdí, že s rozsáhlou kritikou veřejnosti si hlavu příliš nelámal. „Nechávám to plynout. To hlavní se dělo v Helsinkách a tam jsem se věcmi, které se kolem mě strhly, nerozptyloval. Soustředil jsem se na zápasy nároďáku a až po víkendu se do té názorové smrště na sítích trochu položil,“ zmínil v rozhovoru pro deník Sport.

Za toho čouda si můžu sám

Během samotného turnaje dokázal nenávistné komentáře odfiltrovat dokonale, když proti Finům nepustil gól a pomohl k výhře 2:0. Po skončení Karjala Cupu, který se hraje v rámci Euro Hockey Tour, se nad svým vyjádřením a způsobenými reakcemi zamyslel více.

„Doteď mě mrzí, jakou formou jsem na otázky o covidu odpovídal. Mrzí mě i ten vulgarismus. A do třetice mě mrzí, že jsem přidělal starosti realizačnímu týmu, který se tomu musel začít věnovat. Vadí mi, co jsem tím způsobil,“ lituje gólman, jenž působí ve finském týmu Tappara Tampere. Zároveň ale dodává: „Za tím názorem si stojím. Jen jsem ho mohl vyjádřit lépe. To je pravda.“

Hrachovina se prý nechal strhnout kvůli tomu, že ho rozčiluje, jakou formou se o koronaviru v médiích informuje. Zpětně si plně uvědomuje, že zvolený tón měl k ideálu daleko. „V tu chvíli jsem byl reprezentant a měl jsem se chovat jinak, nechal jsem se unést. Jestli se to posléze zveličilo, nebo ne, to je věc názoru každého. Rozumím tomu lynčování, za toho čouda si můžu sám. Ale klíčový názor na pojímání koronaviru v médiích a i společností nezměním nikdy,“ prohlásil.

Náš svět čeká něco drtivějšího

V zástupu lidí odsuzujících Hrachovinu se objevil také Tomáš Rolinek, bývalý reprezentační kapitán, který pomohl České republice k zatím poslední zlaté medaili z mistrovství světa v roce 2010. Hráč, jenž minulý týden ukončil kariéru, řekl, že někdo s takovými názory by neměl reprezentovat.

„Nečetl jsem to, ale neberu mu to. Má na to svůj názor a i pravdu v tom, že jsem to neřekl dobře. Jestliže tvrdí, že mě měli vyhodit z Karjaly, a stojí si za tím, v pořádku. Můj pohled může být zase jiný, osobně si nemyslím, že by se to mělo hnát do takových extrémů, ale jsem dalek toho, mu něco vyčítat,“ řekl Hrachovina s tím, že si Rolinka váží za to, co pro reprezentaci udělal.

V rozhovoru pro deník Sport také poupravil svá původní slova o tom, že koronavirus je divadlo vymyšlené médii. „Celé to považuji za přifouknuté médii. Virus tu je a bude. A kdo ví, jestli tu nebyl dokonce dříve, než se považuje oficiálně za dané. Rozumím tomu, že nákaza je riziková pro starší lidi, leckteří na tom dobře nejsou a bohužel i umírají. Já vůbec nenapadám lékaře a sestřičky, všichni, kdo s virem v první linii bojují, si zaslouží obdiv,“ uvedl.

K tomu ale doplnil, že oceňuje lidi, kteří se nesmiřují s informacemi z mainstreamových médií a pátrají dál po vlastní ose. „Jen chci říci, že za oponou se dějí věci, které my obyčejní lidé nevíme a neměli bychom vědět. Lidi mě budou mít za blázna, ale podle mého to přerostlo v něco, co je pouhou předehrou něčeho drtivějšího, co náš svět čeká,“ vydal se opět specifickým směrem Hrachovina.

„Svoboda lidí na planetě bude skomírat. Absolutně nerozumím lidem, kteří za tím vším stojí, kdo to řídí. Byznys v tom všem hraje obrovskou roli, zároveň je těžké to precizně rozklíčovat. Víc se do toho nechci takto veřejně pouštět, dokážu si představit vlnu reakcí na moje výroky. Nemá to smysl,“ uzavřel.

Tagy:
hokej sport koronavirus česká hokejová reprezentace Tomáš Rolinek Dominik Hrachovina Karjala Cup

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Jak budou probíhat kontroly v restauracích a kdo může na test zdarma?

Kvůli rapidně se zhoršující epidemické situaci v Česku vláda přikročila ke zpřísnění koronavirových opatření. Nově bude muset personál restaurací a dalších podniků kontrolovat certifikáty svých hostů. Dále skončí pojišťovnou hrazené testování na COVID-19 pro dospělé, zkrátí se platnost provedených testů i doba karantény a v neposlední řadě se obnoví povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorech. Přinášíme vám přehled nově schválených vládních restrikcí.

Babiš v případě aktivace článku 66 může zastavit své trestní stíhání. Mečiar to udělal
Andrej Babiš

Babiš v případě aktivace článku 66 může zastavit své trestní stíhání. Mečiar to udělal

Pokud by byl prezident Miloš Zeman zbaven svých pravomocí a ty by se rozdělily mezi premiéra a předsedu či předsedkyni Sněmovny, Andrej Babiš by mohl rozhodnout o zastavení svého vlastního trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. V minulosti se o to pokusil třeba slovenský premiér Vladimír Mečiar, a přestože to soud nakonec zrušil, získal tím odklad vyšetřování o více než deset let.

Zajistěte okna i okolí domu, na Česko se žene vichřice. Doprovodí ji přeháňky
Počasí

Zajistěte okna i okolí domu, na Česko se žene vichřice. Doprovodí ji přeháňky

Po několika slunečných dnech přijdou ve čtvrtek přeháňky nebo rovnou déšť. V platnosti je zejména výstraha před silným větrem. Ten bude dosahovat rychlosti až 125 km/h a meteorologové hlásí vysoký stupeň nebezpečí. Odborníci doporučují lidem, aby si zajistili okna i volně uložené věci v okolí domů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Konec v Červeném trpaslíkovi mě mrzel. Pak jsem ho nesledoval, přiznal představitel Hollyho

Je součástí jednoho z nejpopulárnějších sitcomů historie, který se od konce 80. let natáčí dodnes. Britský komediální sci-fi Červený trpaslík se vepsal do srdcí fanoušků po celém světě a velkou měrou k tomu přispěl i herec Norman Lovett. Ten v kultovním seriálu ztvárnil postavu lodního počítače Hollyho, který o sobě tvrdí, že má IQ 6 000, reálně se však příliš neprojevovalo. Lovett se účastnil letošního ročníku pražského Comic-Conu a při té příležitosti poskytl rozhovor CNN Prima NEWS.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Nacher: Máme 72 poslanců, dostat stejně lidí ve vedení Sněmovny jako Piráti je absurdní

Přestože má hnutí ANO 72 poslanců, nabízí mu ve vedení Sněmovny stejný počet lidí jako Pirátům se čtyřmi poslanci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to kritizoval poslanec Patrik Nacher z hnutí ANO. Reagoval tak na nápad, že by ANO mohlo podstoupit SPD jednu ze dvou pozic místopředsedy. Během diskuse s dalšími politiky se také řešilo postavení SPD ve Sněmovně.

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků

Pokud se bude vláda snažit motivovat lidi k očkování skrze restrikce, ničeho dobrého se nedobereme, řekl šéf lidoveckého klubu poslanců Marek Výborný. Určitý prostor vidí u praktických lékařů, kteří by pozitivní formou mohli motivovat dosud nevakcinované. Dosluhující kabinet Andreje Babiše (ANO) nemá připravenou žádnou strategii, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Vyznamenávání by se mělo odložit, řekl Babiš. Odmítl, že by se předávání zhostil Mynář

Předávání státních vyznamenání 28. října by se mělo odložit, pokud toho nebude schopen prezident Miloš Zeman. Redakci CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO), který ve středu také podepsal seznam oceněných. Možnost, že by se vyznamenávání ujal hradní kancléř Vratislav Mynář, předseda vlády odmítl. Pražský hrad se má k podobě ceremoniálu vyjádřit do konce týdne.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

reklama