reklama

Komiksové okénko Kláry Mayerové: Jak jsme málem nepřežili léto

Každý prožíváme údery, které planetě zasazuje rok 2020, jinak intenzivně. Já jsem si naivně myslela, že nic horšího než porod za nouzového stavu mě letos už nepotká. Moje zvířata ale mají na věci samozřejmě jiný názor. Místo toho, abych si po měsících strávených v karanténě plnými doušky užívala první léto na vsi, strávila jsem ho zabarikádovaná v domě se zataženými závěsy. Proč? Zeptejte se zvířecích expertů na ničení života.

reklama

Odstartoval to Pizzly. Devět let ho týráme panelákem a je zdravý. V okamžiku, kdy má konečně výběh na zahradě, diagnostikují mu autoimunitní chorobu, kvůli které nesmí ven bez opalováku, jinak mu hrozí, že bude muset denně užívat silné a nebezpečné léky. Zkoušeli jste někdy napatlat chlupatému psovi na uši, packy a čenich jakýkoli krém? Doporučuju, pak si můžete zabruslit v předsíni, kde se tu čuňu snaží otřít, a samozřejmě se rozlučte s tím, že od té mastnoty ještě někdy vyperete šaty nebo očistíte zeď.

Ke konci léta jsem rezignovala, strčila mu pelech ven pod vrbu a mažu ho tam. A nechávám ho venku, jenom párkrát denně reaplikuju nátěr. Z duše to nenávidí, takže přede mnou zdrhá po celé zahradě. Aspoň sportuju, že jo.

/ fotografií

Mumie je v letních teplotách velmi spokojená, konečně se jí prohřívají kosti a povoluje revma. Přestěhovali jsme jí proto ohrádku k balkonovému oknu a ona se tam vždycky k večeru, když tam začalo svítit slunce, blaženě rožnila. Až do chvíle, kdy se ze senility zapomněla napít a vysušila se tak, že se nám málem rozpadla v prach. Tak teď smrdí u televize. Doslova.

/ fotografií

A Vepřena. O Vepřeně mi ani nemluvte. Vepřena vynalezla, jak se vloupat do kuchyňského koše, což mi připadalo nemožné, protože i já mám co dělat, abych ten krám otevřela. Ještě předtím, než jsem ji při tom zhaftla a zatrhla to, se stačila vyžrat tak, že nechápu, že se pod ní nepodlomí ty její křivé množírnové hnáty. Vypadá jako balon s nožkama.

Asi tušíte, co udělá kombinace tropických teplot, obezity a zběsilého sprintování z místa na místo. A doktor prý že má být v klidu a držet dietu. Tak určitě. Leda že bych ji přivázala na tak krátkou šňůru, aby se na ní nemohla ani oběsit, a zalepila jí tlamu. Ovšem jak znám Vepřenu, brzy by se naučila jídlo šňupnout nebo vstřebat kůží. Tak jsem ji nechala být, odpadkový koš jsem zamkla do skříňky, dítěti jsem rázně přikázala, ať si hlídá veškerý proviant, a říkám si, že když Vepřenu definitivně jebne, aspoň umře šťastná.

/ fotografií

Hrdinou tohoto léta se stává Králík, která se domů chodí jen nažrat a jinak jsme o ní už měsíce neslyšeli… když nepočítám, jak si minulý týden sousedka stěžovala, že jí Králík pokousala kočku.

Chcete vidět celý komiks, který sám o sobě vydá za tisíc slov? Pak se podívejte SEM!

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka

Těhotenské vyšetření před nemocnicí. Byl to můj nápad, vysvětlila česká biatlonistka

Uživatele sociálních sítí rozvášnil způsob, jakým lékaři v Liberci vyšetřovali těhotnou ženu. Hojně sdílená fotografie ukazuje, že jí odhalené břicho zkoumali venku před nemocnicí, přímo ve večerním chladu a dešti. Nakonec však nejde o bezcitnou doktorskou zvůli. Nastávající rodičkou je bývalá slavná biatlonistka Veronika Vítková, která personál severočeské nemocnice vehementně obhajuje: „Venku mě vyšetřili na mou žádost.“

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jan Werich zemřel před 40 lety: Jeho život humorný nebyl, říká syn Jiří. S otcem se nepotkal
Hamáček: Babiš do opatření razantně vstupoval a rozhodoval, měla by to prošetřit komise
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nakazilo se už 10 tisíc zdravotníků, nemocnice nestíhají. Nejhůř jsou na tom čtyři kraje
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Další články
reklama
reklama