reklama

Jak si získat kočičí přízeň? Stačí prý vědět, jak na ni správně mrknout

Kočka se prý kamarádí jen s tím, s kým sama chce. Vědci ale zjistili, jak si přízeň zvířete získat. Prý pomocí úsměvů. Nejedná se o jen tak ledajaký úsměv, ale o speciální mimiku. Jestli studie funguje, si vyzkoušeli také redaktoři televize CNN Prima NEWS. V útulku si našli kočku, která na lidi zvyklá nebyla. A jak to dopadlo? Podívejte se ve videu.

reklama

Nejdříve je třeba přimhouřit oči, podobně jako když se člověk na někoho usmívá. A následně je na několik vteřin zase zavřít. Kočka by měla reagovat podobným způsobem.

Výzkumníci z univerzity v Sussexu a Portsmouthu experiment prováděli u 45 koček v jejich přirozeném domácím prostředí. A kočky prý na mimiku reagovaly, uvedl portál iDnes Premium.

Jakmile si s kočka s člověkem tzv. sedne, mohla by podle vědců začít předvádět i komplexnější kousky než jen pouhé mrknutí okem. „Především z vás kočka musí cítit lásku, aby se nebála. Sama si posoudí, co je pro ni nejlepší,“ sdělila televizi CNN Prima NEWS chovatelka koček Božena Procházková. Kočce je ale nutné věnovat čas.

Podle nové studie si navíc kočky rozumějí nejlépe s dětmi. Úsměv se spontánně přimhouřenýma očima jim totiž zvíře vykouzlí na tváři už jen tím, že je v jejich blízkosti.

K tématu

Tagy: kočka úsměv kočky studie mimika

Další hlavní zprávy

Prahu čeká bouřlivá neděle. Vzdor zákazům se chystají hned dvě demonstrace
Třetí den v Iráku: Papež František dorazil do Mosulu, pomodlil se za oběti války
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama