reklama

Jak si získat kočičí přízeň? Stačí prý vědět, jak na ni správně mrknout

Kočka se prý kamarádí jen s tím, s kým sama chce. Vědci ale zjistili, jak si přízeň zvířete získat. Prý pomocí úsměvů. Nejedná se o jen tak ledajaký úsměv, ale o speciální mimiku. Jestli studie funguje, si vyzkoušeli také redaktoři televize CNN Prima NEWS. V útulku si našli kočku, která na lidi zvyklá nebyla. A jak to dopadlo? Podívejte se ve videu.

reklama

Nejdříve je třeba přimhouřit oči, podobně jako když se člověk na někoho usmívá. A následně je na několik vteřin zase zavřít. Kočka by měla reagovat podobným způsobem.

Výzkumníci z univerzity v Sussexu a Portsmouthu experiment prováděli u 45 koček v jejich přirozeném domácím prostředí. A kočky prý na mimiku reagovaly, uvedl portál iDnes Premium.

Jakmile si s kočka s člověkem tzv. sedne, mohla by podle vědců začít předvádět i komplexnější kousky než jen pouhé mrknutí okem. „Především z vás kočka musí cítit lásku, aby se nebála. Sama si posoudí, co je pro ni nejlepší,“ sdělila televizi CNN Prima NEWS chovatelka koček Božena Procházková. Kočce je ale nutné věnovat čas.

Podle nové studie si navíc kočky rozumějí nejlépe s dětmi. Úsměv se spontánně přimhouřenýma očima jim totiž zvíře vykouzlí na tváři už jen tím, že je v jejich blízkosti.

K tématu

Tagy: kočka úsměv kočky studie mimika

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Už žádná „absurdní diskriminace“. Česko uzná občanům očkování provedené v zahraničí

Už žádná „absurdní diskriminace“. Česko uzná občanům očkování provedené v zahraničí

Česká republika začne uznávat očkování provedené v zahraničí. Podmínkou je vakcinace látkou, která byla schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA). Nová pravidla by měla začít platit od 1. července, rozhodla o tom v pondělí vláda. Doposud se na Čechy očkované například v USA nahlíželo jako na neočkované, při návratu do ČR by se tak nevyhnuli například testu na vlastní náklady nebo karanténě. Experti to označili za „absurdní dikriminaci“.

Bez roušek i rozestupů: Slavní Foo Fighters v New Yorku rozhicovali vyprodanou halu
Hnutí SPD je xenofobní, covid zastavil neonacisty. Vláda schválila zprávu o extremismu
EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?
reklama
reklama
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela

Počasí

Domácí zpravodajství

Škrtil ji a zmlátil, žena později zemřela. Vrah stráví za mřížemi 14 let
Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“
Další články
reklama
reklama