reklama
CNN Prima News studie

studie

Výpis příspěvků ke štítku „studie“

Anglie zažívá další covidovou vlnu. Davy fanoušků přesto bouřlivě slavily v ulicích

Postup Anglie do finále fotbalového Eura způsobil pravděpodobně v zemi nárůst počtu nakažených covidem. Nemoc se v posledních dvou týdnech rychleji šířila u mužů než u žen. Postup v ulicích oslavovaly davy fanoušků. V pátek bylo podle oficiálních statistik v zemi 35 tisíc nakažených. Britská vláda nicméně chce nadále protikoronavirová opatření rozvolňovat.

Koronavirus řádil už v pravěku, zjistili vědci. Apelují, aby se lidé nechali očkovat

Vědci z USA a Austrálie zjistili, že koronavirus řádil na naší planetě už v pravěku. Epidemie, se kterou se lidstvo poslední rok a půl potýká, prý vypukla před 20 tisíci lety v oblasti východní Asie. Jak na to odborníci přišli? Pandemie byla natolik ničivá, že u lidí, kteří v místě jejího řádění dnes žijí, zanechala evoluční otisk v jejich DNA. Současná populace by se tak měla nechat očkovat, aby předešla ještě větší katastrofě.

Až doživotní ochrana před covidem. Vakcíny mRNA účinkují řadu let, tvrdí vědci

Vakcíny využívající technologii takzvané mediátorové RNA (mRNA) poskytnou očkovaným lidem ochranu před vážnou formou onemocnění covidu řadu let. K takovému závěru dospěla nová studie amerických vědců, jež v pondělí vyšla v časopise Nature. Britští vědci pak zjistili, že další dávka vakcíny od společnosti AstraZeneca ještě posiluje odezvu imunitního systému u již plně naočkovaných osob.

Vegetariáni mají výrazně nižší riziko těžkého průběhu covidu. Vědci dumají nad příčinou

Vegetariánská a pescateriánská strava údajně významně snižují riziko středně těžkého a těžkého průběhu onemocnění COVID-19. U vegetariánské stravy se má jednat až o 73 procent, u pescateriánské (vegetariánská strava doplněná rybami a mořskými plody) o 59 procent nižší riziko oproti lidem, kteří jedí maso. Informoval o tom web Daily Mail.

reklama