reklama
CNN Prima News studie

studie

Výpis příspěvků ke štítku „studie“

Těhotné tvoří v Británii pětinu pacientů s těžkým covidem. Očkujte se, apelují experti

18. října 2021 21:53

Pětinu těžce nemocných pacientů s covidem tvoří neočkované těhotné ženy. Uvádí to nová studie z Velké Británie. Mnoho nastávajících maminek se kvůli obavám o zdraví své i svého potomka vyhnulo očkování. Britská Národní zdravotnická služba (NHS) je teď vyzývá, aby to napravily. Lůžek na intenzivní péči totiž rapidně ubývá.

Pro třetí dávku očkování není vědecký důvod, uvádí studie. Ani v případě mutací

15. října 2021 07:33

Prestižní medicínský časopis Lancet publikoval studii, jejíž autoři kritizují snahu vlád nabízet plošně třetí dávku očkování. Pro třetí, tzv. posilující, dávku vakcíny podle vědců v současnosti není důvod a celé téma tak zbytečně podrývá důvěru v očkování. Experti navíc dodávají, že ani klesající počet protilátek nemusí znamenat, že účinek vakcíny vyprchal.

Lidé s mutací alfa vydechují až stokrát víc viru. Delta je ještě horší, tvrdí vědci

14. října 2021 22:59

Vědci z Marylandské univerzity přišli s novými výsledky studie o šíření koronaviru. Zjistili, že člověk, který je nakažen variantou alfa vydechuje do ovzduší 43- až 100krát více viru než člověk, který se nakazil původním kmenem viru. Odborníci nyní předpokládají, že varianta delta je ještě nakažlivější. Vir se podle nich vyvíjí tak, aby se lépe přenášel vzduchem.

Interní data z Facebooku zveřejnila bývalá manažerka. Jde mu hlavně o peníze, tvrdí

4. října 2021 08:36

Bývalá zaměstnankyně společnosti Facebook Frances Haugenová v neděli přiznala, že stojí za únikem interních studií, které byly základem pro sérii investigativních článků listu The Wall Street Journal (WSJ). Společnost Facebook zároveň obvinila, že opakovaně upřednostňovala zisk místo toho, aby zakročila proti projevům nenávisti a dezinformacím.

Plně očkovaní lidé v Rakousku stále častěji končí na JIP. Experti se snaží zjistit proč

3. října 2021 15:02

V Rakousku stoupá počet plně očkovaných pacientů, kteří končí na jednotkách intenzivní péče (JIP). Vyplývá to z interního dokumentu komise epidemiologů, který má k dispozici agentura APA. Příčina nárůstu není zcela známá, spekuluje se například o menší účinnosti jednodávkové vakcíny. Podle zpravodajského webu Kurier se jedná o logický důsledek imunizace populace.

Výsledky studie o pilulce proti covidu: Molnupiravir snižuje riziko úmrtí o polovinu

2. října 2021 11:06

Americká farmaceutická společnost Merck vyvinula experimentální antivirotikum podávané v podobě pilulky, po jejímž podání hrozí podle předběžných studií poloviční riziko, že bude nakažený hospitalizován nebo zemře po nákaze koronavirem. Společnost se chystá v USA požádat o mimořádné schválení léčiva v příštích dvou týdnech.

Výzkum WHO o původu koronaviru byl zbrklý. Dokument CNN hledá zdroj pandemie

22. září 2021 05:53

Lidstvo přežilo už téměř dva roky koronavirové pandemie a vědci se stále nedokážou shodnout, odkud se virus vzal. Řada expertů nepovažuje výzkum Světové zdravotnické organizace ve Wu-chanu za kvalitní, a důležitá data tak stále chybí. V novém dokumentu CNN se experti celého světa snaží znovu najít to nejdůležitější – pravdu.

reklama