reklama
CNN Prima News Jakub Michálek

Jakub Michálek

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Michálek“

Interpelace se změnily v oslavu hnutí ANO. Babiš četl připravené odpovědi z papíru

Čtvrteční interpelace v Poslanecké sněmovně se proměnily v oslavu hnutí ANO. Poslanci vládního hnutí obsadili většinu času u řečnického pultíku a svými otázkami často nahrávali svému předsedovi a českému premiérovi Andreji Babišovi. Ten četl připravené odpovědi z papíru. Někteří vládní poslanci se dokonce interpelací zúčastnili poprvé od voleb v roce 2017.

Maláčová a Stropnický mají nejhrubší socialisticko-komunistický slovník, říká Kupka

Místopředseda ODS Martin Kupka zkritizoval předvolební klip ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (za ČSSD). Ti v záznamu tvrdě útočí zejména proti ODS a Pirátům. Představitel koalice Spolu v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že to, co dvojice kandidátů sociální demokracie předvedla, byl nejhrubší socialisticko-komunistický slovník a jejich výkon označil za absurdní drama.

Pirát Michálek: Nezdaníme vám domeček, o který se celý život staráte. Všechno jsou to lži

Za klesajícími preferencemi je špinavá kampaň, uvedl pirátský poslanec Jakub Michálek. Uznal, že se Piráti a STAN ohradili proti lžím pozdě. Není pravda, že by měli v plánu zdanit domeček, o který se lidé starají celý život, řekl v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Do vlády s hnutím ANO poslanecké kluby Pirátů a STAN podle něj nepůjdou, i kdyby byl premiér Andrej Babiš mimo kabinet.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Kupkou i Onderkou: Hrozí po volbách vznik menšinové vlády?

Do sněmovních voleb zbývá zhruba měsíc. V první části nedělní Partie Terezie Tománkové se střetnou předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) s prvním místopředsedou STAN Janem Farským. V druhé hodině se uskuteční politická debata dalších čtyř zástupců parlamentních stran. Pořad, který mimo jiné nabídne exkluzivní volební průzkum, můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Babiš opět útočí na Piráty: To je normálně zrada, chodíte si do Bruselu pro noty

Premiér Andrej Babiš (ANO) se během čtvrtečních sněmovních interpelací několikrát pustil do Pirátů. Po několika úvodních dotazech pirátských zákonodárců je obvinil z toho, že si chodí do Bruselu pro noty a chtějí rozvrátit zemi. Opoziční poslanci se zajímali o financování „kampaňového dopisu“ hnutím ANO a postoj ČR k evropskému prohlášení na podporu sexuálních menšin.

Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka

Koalice Pirátů a STAN ukazuje, že to s vládním angažmá myslí skutečně vážně. Strany už nyní společně představily 43 expertů, ze kterých se v budoucnu budou rekrutovat ministři, náměstci či odborní poradci do vlády. Jde o známá jména z řad poslanců i senátorů, jako jsou Marek Hilšer, Mikuláš Bek nebo šéf pirátských poslanců Jakub Michálek, ale i o řadu krajských politiků. Mezi nimi je například dlouholetý liberecký hejtman Martin Půta, který by měl zamířit na ministerstvo dopravy.

Další flákanec? Volný se snažil vyprovokovat Piráty a vyzýval je na bitku

Do křížku se ve Sněmovně dostali Piráti a nezařazený poslanec Lubomír Volný. Ten se snažil vyprovokovat poslance Pirátské strany tím, že o nich u řečnického pultíku prohlásil několik pomluv, které přinesla dezinformační média. Poslankyně Olga Richterová vystoupení Volného glosovala s úsměvem a se slovy, že by asi Volný potřeboval obejmout. „Jste fuj a hnůj,“ vmetla mu poslankyně STAN Věra Kovářová.

reklama