CNN Prima News Jakub Michálek

Jakub Michálek

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Michálek“

Sledujte Partii s Bartoškem i Kotenem. Lze s ruským agresorem vyjednat mír?

19. ledna 2023 23:14

Jedním z častých témat prezidentské kampaně je válka na Ukrajině a případné dosažení míru. I o tom v nedělní Partii diskutovali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a její předchůdce – poslanec Lubomír Metnar (za ANO). Ve druhé části se pak uskuteční tradiční velká debata čtyř politiků z různých parlamentních stran. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zakázat ohňostroje po celém Česku? Lidem dělají radost, šiřme radši osvětu, zní ze Sněmovny

29. prosince 2022 07:27

Ohňostroje po celém Česku zakázat ani omezit nechceme, shodují se poslanci napříč politickým spektrem. CNN Prima NEWS řekli, že je lepší ponechat stanovení pravidel na samosprávách. Lidem pyrotechnika prý dělá radost a radši by měli šířit osvětu. Reagovali tak na doporučení vědců z Akademie věd České republiky (AV ČR), kteří volají po zákazu nebo omezení. Ohňostroje podle nich vypouštějí do ovzduší řadu vysoce toxických látek nebezpečných pro člověka i pro životní prostředí.

Síkela není silný hráč, zaspal, šili politici do ministra. Ruce pryč od něj dal i Kuba z ODS

4. prosince 2022 21:59

Jozef Síkela (STAN) zaspal, není silný hráč, pustila se do ministra průmyslu a obchodu v nedělní Partii Terezie Tománkové místopředsedkyně Sněmovny za ANO Klára Dostálová. Podobně ministra ale kritizují za celoevropské řešení energetické krize i další politici. Ruce pryč od něj dal v pořadu i jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Zastal se ho ale zástupce Pirátů Jakub Michálek.

Zestátnit ČEZ? Zajímavé, ale může jít o obrovský problém, komentují politici návrh Kuby

4. prosince 2022 13:44

Zajímavý návrh, který ale může být obrovským právním problémem. Těmito slovy komentovali poslanci v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS návrh jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS), který uvedl, že by vláda měla dělat vše pro to, aby se výrobci energií zestátnili. Rovnou s ním souhlasili pouze zástupci opozičního hnutí SPD.

Stanjura omlouvá zmatky kolem windfall tax: Důležitý je výsledek, ale poučili jsme se

26. října 2022 15:41

Komunikace nebyla šťastná, nemáme z toho radost, ale je to poučení, omlouval na dotaz CNN Prima NEWS ve středu ve Sněmovně ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zmatky kolem windfall tax. Ty v posledním týdnu vyvolaly velké emoce na české politické scéně. Vládní pětikoalice se totiž nemohla shodnout, jestli bude nová daň platit už za rok 2022 nebo až od roku následujícího.

Piráti navrhují vyšší DPH na slazené nápoje. Hloupost jak u točeného piva, říká Kalousek

16. září 2022 11:14

Piráti se rozhodli bojovat proti inflaci zařazením zeleniny a ovoce do nižší sazby DPH a naopak zatížit vyšší daní slazené nápoje. Opatření by podle nich pomohlo pěstitelům ovoce a zeleniny, kterým kvůli vysokým cenám energií hrozí likvidace. Jejich návrh nenašel pochopení u někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska, podle kterého se jedná o populistické řešení.

Michálek: Lapsy koalic nejsou pro Piráty důvodem k odchodu z vlády. Za lidi se porveme

31. srpna 2022 10:21

Koaliční partnery Pirátů trápí řada problémů. Podle poslance Jakuba Michálka to ale není důvod k tomu, aby jeho strana opustila vládu. „Voličům jsme slíbili, že se za ně popereme,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. V kabinetu prý Piráti zůstanou, aby dohlédli, že se z kauz vyvodí důsledky. Krátce nato oznámil šéf civilní rozvědky Petr Mlejnek, že rezignuje na funkci.

Mrtvá pokojská, létání mezi ministerstvy nebo člověk z vesnice. Co padlo v Partii?

29. srpna 2022 05:54

V nedělní Partii hosté řešili štiplavé téma posledních týdnů – energetickou krizi. V první části pořadu spolu o řešení růstu cen elektřiny a plynu diskutovali ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a poslanec Karel Havlíček (ANO). V druhé části pak o energiích rokovali Jan Skopeček (ODS), Patrik Nacher (za ANO), Jakub Michálek (Piráti) a Radim Fiala (SPD). Jaké hlášky během diskuze padly?

Rozkol ve vládní koalici: Piráti chtějí odchod Mlejnka. Není důvěryhodný, říká Michálek

28. srpna 2022 23:02

Nový ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (zkráceně ÚZSI) Petr Mlejnek nedokázal dostatečně vysvětlit svůj kontakt s obviněným podnikatelem Michalem Redlem ani svoji roli v kauze Dozimetr, a tím pádem budou Piráti usilovat o jeho odvolání. CNN Prima NEWS o tom informoval předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) redakci v reakci sdělil, že se výzvou bude zabývat na osobním jednání právě s Piráty.