CNN Prima News Jakub Michálek

Jakub Michálek

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Michálek“

Spor v pětikoalici kvůli Izraeli. Vyjádření Pirátů mě upřímně děsí, vzkázal Kolář z TOP 09

V pětikoalici se rozhořel spor kvůli odlišným pohledům na rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu (ICC) zařadit některé izraelské členy vlády do jedné žádosti o mezinárodní zatykač spolu s lídry Hamásu. „Vyjádření Pirátské strany mě upřímně děsí,“ pustil se do koaličního partnera poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). „Kdo vám píše taková vyjádření? Někdo z PR týmu Vladimira Putina?“ reagoval europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti).

STAN „dostal čočku“ od všech. Na koaliční schůzi měli zuřit Pekarová i Stanjura, co zaznělo?

První dohodovací řízení vládní koalice vedené premiérem Petrem Fialou (ODS) se mělo podle zjištění Deníku N nést ve velmi vyhroceném duchu. Zástupci všech koaličních stran se měli opřít především do Starostů, a to kvůli obsazení pozice zmocněnce pro euro ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (za STAN). Podle svědectví zdroje Deníku N prý hnutí doslova „dostalo čočku“.

Piráti přiloží pod vládní kotel. Když se má řešit euro, nasvítí i porušení dohod ODS a lidovci

Piráti chtějí v dohodovacím řízení řešit i porušování koaliční dohody ze strany ODS a lidovců. V úterý to řekl předseda jejich poslanců Jakub Michálek. Zároveň s tím širší jednání podpořila také šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Premiér Petr Fiala (ODS) dohodovací řízení původně svolal kvůli jmenování ekonoma Petra Zahradníka zmocněncem pro euro, ke kterému přistoupil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

Speciální daň z cukru? Jsem pro, všichni zkrátka nejsou sportovci, říká Michálek

Jsem pro zavedení spotřební daně z cukru u slazených nápojů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Návrh by měl především pomoci českému zdravotnictví. Piráti podle Michálka chtěli vyšší zdanění nápojů s větším obsahem cukru dostat již do takzvaného konsolidačního balíčku. „Tehdy si ten návrh moc fanoušků nezískal. Zejména konzervativnější strany s tím měly problém,“ dodal člen nejmenší vládní strany.

Fiala a spol. slaví schválení korespondenční volby. Je to spravedlivé a správné, řekl

Schválení korespondenční volby v prvním čtení je podle Petra Fialy (ODS) spravedlivé a správné. Uvedl to poté, co Poslanecká sněmovna konečně po více než 60 hodinách odhlasovala většinou posun zákona do dalšího legislativního procesu. K Fialovi se připojil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který si rýpnul do tvrdých opozičních obstrukcí. ANO a SPD vzkazují, že proti volbě budou bojovat dál.

Chybějící plenta? S korespondenční volbou nebude hlasování tajné, připustil člen pětikoalice

V případě zavedení korespondenční volby už nebude hlasování tajné. Redakci CNN Prima NEWS to sdělil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Další oslovení zástupci pětikoalice naopak tvrdí, že hypotetické zavedení poštovní volby by tajnost hlasování neohrozilo. Absenci plenty nepovažují za problém. „Neobávám se, že by svéprávní lidé nezvládli sami ohlídat svou volbu,“ řekla pro CNN Prima NEWS šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Opozice se domnívá, že je projednávaná novela zákona protiústavní.

Zachová korespondenční volba tajnost hlasování? Půjde to i bez plenty, zní z pětikoalice

Debata o plánu pětikoalice zavést korespondenční volbu pro Čechy v zahraničí probouzí v naší společnosti velké vášně. Bude vůbec možné zachovat tajnost hlasování, kterou Čechům garantuje Ústava? Nebo bude třeba základní zákon České republiky přepsat? Redakce CNN Prima NEWS oslovila zástupce vládních stran, aby se vyjádřili k tomu, jak poštovní volbu a případné ohrožení tajnosti hlasování vnímají. Většina z nich nevidí v absenci volební plenty problém.