reklama
CNN Prima News Jakub Michálek

Jakub Michálek

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Michálek“

Odvolání Rakušana z funkce kvůli darům z Kypru se nekoná. Vysvětlení chce ale i Bartoš

13. ledna 2022 08:43
Aktualizováno

Opoziční hnutí SPD a ANO podle očekávání neprosadila ve čtvrtek schválení programu schůze, na níž chtěla vyzvat k odvolání předsedy Starostů Víta Rakušana z funkce ministra vnitra a vytvořit vyšetřovací komisi k financování STAN. Vládní koalice je nepodpořila. Přesto lídr Pirátů Ivan Bartoš po hnutí požaduje vysvětlení.

Michálek: Piráti nejsou strana spojená s komunismem. Z výroku Michailidu jsem zděšen

7. ledna 2022 21:24

Šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek ostře odsoudil vyjádření své spolustranice a kandidátky na post předsedkyně strany Jany Michailidu z minulého září. Politička tehdy mimo jiné otevřeně přiznala, že je přesvědčenou komunistkou, a své kolegy vybízela ke čtení marxistických děl. Podle Michálka chování Michailidu i europoslankyně Markéty Gregorové stranu silně poškodilo.

Pětikoalice odbývá dotazy na schůzku Fialy s Mynářem: Museli připravit jmenování vlády

14. prosince 2021 14:05

I když v minulosti politici pětikoalice kritizovali okolí prezidenta Miloše Zemana, neohlášená schůzka premiéra Petra Fialy (ODS) s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem jim nevadí. Na otázky novinářů odpovídali šéfové poslaneckých klubů stroze. Fiala se s Mynářem prý domlouval na pátečním jmenování vlády. Zajímavé však je, že tou dobou ještě Fiala s jistotou nemohl vědět, jestli ke jmenování kabinetu v pátek opravdu dojde.

Advokát a bývalý zastupitel Třebíče. Kdo je kandidát Pirátů na ministra pro legislativu?

23. listopadu 2021 13:21

Piráti v celostranickém hlasování jednoznačně schválili nominaci advokáta Michala Šalomouna do funkce ministra pro legislativu. Pro bylo 605 z 658 hlasujících. Kromě provozování advokátní praxe je nestranický kandidát Šalomoun také bývalým zastupitelem města Třebíč. Za Piráty už v minulosti neúspěšně kandidoval do Senátu i Evropského parlamentu.

reklama