reklama
CNN Prima News Jakub Voráček

Jakub Voráček

Výpis příspěvků ke štítku „Jakub Voráček“

Nejlépe placeným českým sportovcem zůstává Satoranský. Kdo z žebříčku naopak vypadl?

Nejlépe placeným českým sportovcem zůstává basketbalista Tomáš Satoranský. Podle specializovaného časopisu Forbes, který sportovcům sečetl za období od loňského července do letošního června hrubý plat v klubu, vyhrané prize money a peníze od sponzorů, si jediný Čech v NBA vydělal 218 milionů korun. Na dalších místech žebříčku jsou hokejisté David Krejčí a Jakub Voráček, následují fotbaloví reprezentanti Patrik Schick a Tomáš Souček. Kdo z něj naopak vypadl?

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Natěšení na vypuknutí světového šampionátu v Lotyšsku stoupá. Už jen dva týdny dělí hokejisty a fanoušky od vrcholné akce sezony. Česká reprezentace stejně jako každý rok bude usilovat o zisk některého z cenných kovů a doufá, že na rozdíl od sedmi předchozích pokusů přinese snaha výsledek. Pomalu se rýsuje sestava, kterou hlavní trenér Filip Pešán s sebou vezme do Rigy.

NHL postavila zeď mezi Kanadou a USA. Co byste měli vědět před startem zámořské ligy?

Ročník NHL s označením 2020–2021 začíná až ve středu a bude to pořádný sprint. Oproti obvyklým 82 zápasům čeká na týmy z nejlepší hokejové ligy světa „jen“ 56 utkání. A pak je tu další pikantnost. Kvůli pandemii vedení soutěže přerozdělilo divize tak, aby se kanadské celky během základní části vůbec nepotkaly s americkými. V článku naleznete nejdůležitější informace před startem zámořského kolotoče.

Retro v NHL: Kluby se s dresy vydávají do historie. Co obléknou Voráček a další?

Týmy nejlepší hokejové ligy světa NHL se rozhodly vydat proti proudu času. V další sezoně, která odstartuje 13. ledna, na sebe hráči ze zámoří několikrát obléknou retro dresy. Zatímco u některých klubů existujících takřka 100 let byla možnost pro inspiraci takřka nevyčerpatelná, jiné organizace měly značně omezenější výběr. Jak se s návratem do minulosti popasovali například lasvegaští Golden Knights, kteří vznikli v roce 2017? Podívejte se ve fotogalerii na všechny kousky, které brzy David Pastrňák a spol. příležitostně přetáhnou přes hlavu.

Rolinek skončil. A co zbytek zlaté party z MS 2010? Už tehdy nejstarší Jágr pokračuje

V květnu 2010 si dokráčela podceňovaná parta pro zlato ze světového hokejového šampionátu. Vítězství reprezentace na turnaji v Německu je doposud posledním zlatým českým úspěchem. Dveře za bohatou kariérou ve středu uzavřel jeden z hlavních strůjců dekády staré euforie – kapitán Tomáš Rolinek, střelec vítězného gólu ve finále proti Rusku. Teď už tak patří mezi přibližnou polovinu šampionů, kteří dali hokeji dobrovolně či nedobrovolně sbohem.

reklama