CNN Prima News Jan Grolich

Jan Grolich

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Grolich“

Populismus, asi má zbytečné peníze. Hejtmani se kvůli dávkám pustili do kolegy Kuby

19. srpna 2022 05:10

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) není pomoc státu lidem v krizi dostatečná. Je toho názoru, že by kraje měly svým občanům pomáhat více, sám chce jít příkladem a z regionálního rozpočtu obyvatele podpořit. Jeho kolegové Jan Grolich (KDU-ČSL) a Martin Netolický (ČSSD) však jeho přístup zpochybňují. Tvrdí, že všechny kraje nemají stejné finanční prostředky, a míní, že se ze strany Kuby jedná o populismus.

Uprchlíků přibývá. Na stavění táborů není místo ani materiál, shoduje se Hřib s hejtmany

11. března 2022 23:57

Česko přijalo od začátku ruské invaze na Ukrajinu už přes 200 tisíc uprchlíků. Toto číslo se pravděpodobně bude v budoucnu nadále zvyšovat. Hejtmani i pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přemýšlí o dalších alternativách vhodného přechodného ubytování. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se však shodli, že stavění velkých uprchlických táborů není hned z mnoha důvodů možné.

Sledujte ZÁZNAM Partie k povinnému očkování: Diskutují Dostál, Grolich, Špičák i Síla

3. prosince 2021 12:05

Je nová varianta koronaviru omikron hrozba, nebo spása? Diskutovat o tom budou náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková, epidemiolog Roman Prymula, předseda Asociace hejtmanů Martin Kuba a biochemik Zdeněk Hostomský. Sledujte pořad Partie Terezie Tománkové v neděli 5. prosince od 11 hodin na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Armáda začne převážet pacienty s covidem z Brna do Prahy. Grolich chce plošná opatření

24. listopadu 2021 17:33

Armáda ve čtvrtek převeze pacienty s koronavirem z fakultních nemocnic v Brně do Prahy. Bude jich až 19, oznámil to koordinátor intenzivní péče Vladimír Šrámek. Podle jihomoravského hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) potřebuje kraj plošná opatření. Situace na jižní Moravě je prý kritická a svou závažností přesahuje hranice kraje.

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

23. listopadu 2021 23:26

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Vláda přidá miliardu na opravy škod po tornádu. Pomůže jihu Moravy i Ústeckému kraji

23. srpna 2021 15:16

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) přidá další miliardu korun na kompenzaci škod po tornádu, které před několika týdny zasáhlo obce na jihu Moravy. Kromě této oblasti míří finanční pomoc i pro ty, které postihl downburst v Ústeckém kraji. Po pondělním jednání vlády to uvedla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Vrazím ti kudlu do zad, vyhrožují lidé starostce Mikulčic. Kvůli vyhnání dobrovolníků

28. července 2021 14:18

Drsná kritika se snesla na sociálních sítích na starostku Mikulčic Martu Otáhalovou (Nový směr). Lidem vadí její nevybíravé chování vůči dobrovolníkům, kteří pomáhají obci zasažené tornádem. Kvůli ní totiž přišli o nocleh ve sportovní hale. Kromě nenávistných komentářů jí začaly chodit i SMS zprávy. Lidé jí vyhrožují podpálením domu či smrtí.