reklama
CNN Prima News Jan Grolich

Jan Grolich

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Grolich“

Lidé s exekucí mají po tornádu problém. Nemusí dostat peníze ze sbírek ani od státu

Je to zločin a krádež peněz z veřejných sbírek. Takové reakce vyvolal záměr vlády krátit dvoumilionovou dotaci pro lidi postižené řáděním tornáda o dary ze sbírek. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v úterý nakonec slíbila, že se dotace krátit nebudou. Problém má ale až 450 lidí v exekuci. Těm totiž hrozí, že nemusí dostat vůbec žádné peníze, tedy ani ze sbírek, ani od státu.

Vládní pomoc na bydlení po tornádu není za co utratit. Chybí stavební materiály

Lidé, které postihlo tornádo na jižní Moravě, sice získají na opravu domu či nové bydlení až pět milionů korun, otázka ale je, jestli si za ně budou moct vůbec něco koupit. Stavebního materiálu je totiž v tuzemsku i kvůli pandemii dlouhodobě nedostatek – jeho cena za poslední půlrok vyletěla do astronomických výšek a v dohledné době se to nejspíše nezmění.

Sledujte 360° s Grolichem: Jak dlouho potrvá obnova jižní Moravy po tornádu?

Jak pokračuje obnova obcí a míst, které na jihu Moravy zasáhlo tornádo? Hostem pořadu 360° bude hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). Dalším tématem pondělního vydání pořadu budou výroky prezidenta Miloše Zemana. K otázce, zda jsou předvolební koalice podvod, odpoví právníci Zdeněk Koudelka s Janem Kudrnou. A co drsná slova Zemana na adresu transgender lidí? K tématu budou mluvit trans žena Lenka Králová a Jan Gregor z Aliance pro rodinu.

Schillerová přirovnala stav jižní Moravy k válce. Jak budou moci lidé čerpat peníze?

Lidé z postižených obcí tornádem mají můj respekt a obrovský obdiv, dá se to přirovnat k situaci, která mohla být za války, uvedla v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zároveň vyjmenovala, jaké dotační programy pro obyvatele postižených obcí bude vláda v pondělí schvalovat a jak budou lidé moci čerpat peníze od státu.

reklama