reklama
CNN Prima News Jan Grolich

Jan Grolich

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Grolich“

Sledujte ZÁZNAM Partie k povinnému očkování: Diskutují Dostál, Grolich, Špičák i Síla

3. prosince 2021 12:05

Je nová varianta koronaviru omikron hrozba, nebo spása? Diskutovat o tom budou náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková, epidemiolog Roman Prymula, předseda Asociace hejtmanů Martin Kuba a biochemik Zdeněk Hostomský. Sledujte pořad Partie Terezie Tománkové v neděli 5. prosince od 11 hodin na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

23. listopadu 2021 23:26

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Lidé s exekucí mají po tornádu problém. Nemusí dostat peníze ze sbírek ani od státu

7. července 2021 05:11

Je to zločin a krádež peněz z veřejných sbírek. Takové reakce vyvolal záměr vlády krátit dvoumilionovou dotaci pro lidi postižené řáděním tornáda o dary ze sbírek. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v úterý nakonec slíbila, že se dotace krátit nebudou. Problém má ale až 450 lidí v exekuci. Těm totiž hrozí, že nemusí dostat vůbec žádné peníze, tedy ani ze sbírek, ani od státu.

Vládní pomoc na bydlení po tornádu není za co utratit. Chybí stavební materiály

28. června 2021 21:11

Lidé, které postihlo tornádo na jižní Moravě, sice získají na opravu domu či nové bydlení až pět milionů korun, otázka ale je, jestli si za ně budou moct vůbec něco koupit. Stavebního materiálu je totiž v tuzemsku i kvůli pandemii dlouhodobě nedostatek – jeho cena za poslední půlrok vyletěla do astronomických výšek a v dohledné době se to nejspíše nezmění.

Sledujte 360° s Grolichem: Jak dlouho potrvá obnova jižní Moravy po tornádu?

28. června 2021 19:48

Jak pokračuje obnova obcí a míst, které na jihu Moravy zasáhlo tornádo? Hostem pořadu 360° bude hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). Dalším tématem pondělního vydání pořadu budou výroky prezidenta Miloše Zemana. K otázce, zda jsou předvolební koalice podvod, odpoví právníci Zdeněk Koudelka s Janem Kudrnou. A co drsná slova Zemana na adresu transgender lidí? K tématu budou mluvit trans žena Lenka Králová a Jan Gregor z Aliance pro rodinu.

Grolich: Že se Babiš na Moravě usmál? Kritika není fér. Je dobře, že politici přijeli

28. června 2021 11:45

Kabinet od pondělního rána jedná o pomoci obcím na jižní Moravě, které zničilo tornádo. Do Hrzánského paláce dorazil i jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Řekl, že celková škoda se vyšplhá k 15 miliardám. Zároveň se zastal politiků, kteří na jih Moravy dorazili. Podle něj je důležité, že situaci viděli na vlastní oči.

Schillerová přirovnala stav jižní Moravy k válce. Jak budou moci lidé čerpat peníze?

28. června 2021 09:12

Lidé z postižených obcí tornádem mají můj respekt a obrovský obdiv, dá se to přirovnat k situaci, která mohla být za války, uvedla v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zároveň vyjmenovala, jaké dotační programy pro obyvatele postižených obcí bude vláda v pondělí schvalovat a jak budou lidé moci čerpat peníze od státu.

reklama