reklama
CNN Prima News Jan Kubáček

Jan Kubáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Kubáček“

Hamáček neuspěje. ANO nabízí to samé jako ČSSD, ale v mnohem lepší verzi, říká analytička

O tom, že ČSSD ubývají voliči, mluví experti už dlouho. Podle analytičky Lenky Zlámalové lídr strany Jan Hamáček nabízí voličům stejný program jako hnutí ANO, avšak verze premiéra Andreje Babiše je mnohem lepší a luxusnější. Uvedla to v reakci na středeční velkou debatu politických jedniček na CNN Prima NEWS. Podle politologa Jana Kubáčka a komentátora Petra Koláře má ČSSD i přes nepříznivě vypadající výsledky předvolebních průzkumů šanci do Sněmovny proniknout.

Piráti a STAN zabojují o seniory. Jejich kampaň přišla pozdě, míní politolog Kubáček

Senioři nepatří mezi obvyklé příznivce Pirátů, přestože se najdou výjimky. O jejich podporu se naopak z velké části může opřít premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Zvrátit to má takzvaný Stříbrný program, kterým Piráti na starší populaci míří. Spoluautorkou je jedna z nich – Irena Koutská, ročník 1954. Podle politologa Jana Kubáčka Piráti potřebují seniory nutně oslovit, s programem však podle něj přišli příliš pozdě.

Politologové: Babiš si nechává koalici Spolu do finále. Piráty a STAN už si zpacifikoval

Zatímco doteď Andrej Babiš (ANO) se svým týmem soustředil většinu energie do ostřelování koalice Pirátů a STAN, útok na koalici Spolu (ODS, lidovci, TOP 09) podle politologů teprve přijde. Podle Ladislava Mrklase z CEVRO Institutu už si koalici Pirátů a STAN zpacifikoval a Spolu je pro něj nyní největším vyzyvatelem, a to i proto, že usilují o rozdílné voliče. Podle politologa Jana Kubáčka už Babiš „nakoupil“ voliče, které mohl právě u Pirátů a na konfrontační kampaň ze strany koalice Spolu odpoví až v samotném finále, tedy v posledních čtrnácti dnech před volbami.

Volby by dle průzkumu vyhrálo hnutí ANO. Bude se bojovat o každý hlas, říká politolog

Hnutí ANO by v parlamentních volbách porazilo koalici Pirátů a STAN. Na třetím místě by se potom umístila koalice Spolu, za ní hnutí SPD. Kolem pětiprocentní hranice vstupu do Parlamentu se pohybují sociální demokraté, komunisté a hnutí Přísaha. Vyplývá to z volebního modelu, který ve středu zveřejnil empirický výzkum pro demokracii STEM a který měla televize CNN Prima NEWS exkluzivně k dispozici.

Politolog: Téma migrace z volebních programů nezmizí. Babiš to moc dobře ví a těží z toho

Téma migrace z volebních programů jednotlivých stran jen tak nezmizí. Myslí si to politolog Lukáš Jelínek. Ten v pořadu 360° na CNN Prima NEWS dále poznamenal, že si to velmi dobře uvědomuje i premiér Andrej Babiš (ANO) a těží z toho. Mezi voliči navíc téma silně rezonuje, a proto sehraje roli i v nadcházejících říjnových volbách do Poslanecké sněmovny.

Okamura je buldozer. Svým voličům rozumí, ostatní přesvědčit nepotřebuje, říká politolog

Předseda SPD Tomio Okamura se chová jako buldozer, říká politolog Jan Kubáček. Zmíněný politik je podle jeho slov velmi výrazný a přesně ví, co si chce v předvolební debatě odehrát. Okamura svým vystoupením podle Kubáčka nepotřeboval zapůsobit na voliče jiných stran, ale naopak utvrdit ty své, poukázal Kubáček v odkazu na první předvolební debatu na CNN Prima NEWS.

Politolog Kubáček: Na kauze Čapí hnízdo je nové jen to, jak dlouho se táhne

Kauza Čapí hnízdo je stále se opakující otázka, kterou už všichni probrali ze všech stran. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Pokud opozice či Andrej Babiš sám nepřijdou s něčím novým, půjde jen o další „z plejády kauz související s horkou sněmovní kampaní“. Kubáček tak reagoval na pondělní návrh policie obžalovat v kauze Čapí hnízdo premiéra Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou.

reklama