CNN Prima News Jan Kubáček

Jan Kubáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Kubáček“

Kalousek se bez politiky neobejde. Dříve nebo později založí novou stranu, odhaduje expert

Miroslav Kalousek (TOP 09) se bez politiky neobejde. Myslím, že dříve nebo později vznikne jeho nová strana. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. O zmíněném scénáři se ve veřejném prostoru spekuluje dlouhé měsíce. Tyto „drby“ výrazně přiživují Kalouskovy neshody s některými jeho spolustraníky. Sám exministr financí se k věci nevyjadřuje. „Kalousek umí zaujmout veřejný prostor. Stále je atraktivní značkou,“ doplnil politolog Jan Kubáček.

ANALÝZA: Tahanice o pravicové voliče? Spolu ztrácí, Přísaha bojuje. Své může říct i Kalousek

Přísaha se pro evropské volby 2024 spojila s Motoristy sobě. Hnutí Roberta Šlachty začalo spolupracovat také s bývalým ministrem financí za ODS Vlastimilem Tlustým. Jde o pokus získat pravicové voliče, kteří jsou zklamáni z působení Spolu? A jak by českou politickou mapu překreslilo případné založení nové strany Miroslavem Kalouskem (TOP 09)? Redakce CNN Prima NEWS oslovila experty, aby popsali současné nálady pravicových voličů. Závěry si můžete přečíst v rozsáhlé analýze.

Kubáček: Rakušan zariskoval, video ze šatny funguje. Celé je to přizdihráčské, namítá Kolář

Videa ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) fungují. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Starostové jsou podle něj v kritickém bodě. „Představte si, že jste v autě, kde je pět spolucestujících, a vy víte, že začnou vyskakovat, a je to hra na mrkanou, kdo vyskočí první. Rakušan prostě zariskoval,“ nechal se slyšet Kubáček.

Politolog: Konec Babiše jako arciďábla by byl problém i pro Fialu. Šéf ANO premiérem nebude

Stáhnutí se šéfa hnutí ANO Andreje Babiše do pozadí může být pro premiéra Petra Fialu (ODS) problémem v budoucích volbách, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Dodal, že pokud hnutí bude více politicky sázet na dvojici Karla Havlíčka a Aleny Schillerové, skončí „velký terč arciďábel Babiš“, což by mohlo vést k oslabení předsedy vlády.

Politici mají dvojí slovník. Za sprostoty by se měli omlouvat unii dlaždičů, vyzval Kubáček

Krásně se ukazuje, že politici mají dvojí život – ujíždějí jim nervy a mají dvojí slovník. Když se vypnou kamery a mikrofony, tak by se leckterý dlaždič styděl. Politici by se proto neměli omlouvat české veřejnosti, ale spíše unii dlaždičů. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Reagoval tak na vulgarismy poslance Ondřeje Koláře (TOP 09), k nimž se uchýlil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je použil v e-mailové komunikaci, kterou omylem poslal jinam. Kubáček také zhodnotil, zda používání sprostých slov může politikům získat příznivce.

Co stojí za velkým úspěchem ANO v průzkumech? Arogantní vláda i TikTok, míní analytici

Arogantní a zbrklý kabinet, nenaplněné vládní sliby či aktivity Andreje Babiše nebo Aleny Schillerové na sociální síti TikTok. I tyto aspekty mohou podle analytiků stát za vysokými preferencemi ANO. Opoziční hnutí by podle posledního volebního průzkumu agentury Kantar pro ČT získalo 38,5 procenta hlasů. Co experti doporučují vládní pětikoalici, aby tento trend zvrátila?

Ministři za rady platí 145 milionů. Dvořák ze státních peněz financuje i správu svého webu

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) zaměstnává grafika, který mu za plat ze státních peněz spravuje soukromé webové stránky. Vyplývá to z dat zveřejněných Úřadem vlády a zjištění webu iDnes Premium. Celkem ministerstva včetně Úřadu vlády za druhou polovinu loňského roku za externí poradce a právní služby utratila asi 145 milionů korun.

Bude Babiš premiérem, pokud ANO vyhraje volby? Jaké jsou varianty vládních koalic

Průzkumům volebních preferencí dominuje delší dobu hnutí ANO. Pokud se po sněmovních volbách v roce 2025 stanou realitou, mělo by uskupení Andreje Babiše sestavovat příští vládu. Politologové upozorňují, že jednoduché to mít ANO nebude. Případnou koalicí s SPD by si totiž mohlo reputačně zavařit. Nabízí se proto spolupráce s ODS, tu však aktuálně oba subjekty odmítají. Ve hře jsou i jiné varianty, které by mohlo hnutí ANO zvolit.

Lítost nad zemědělci. Stal se z nich politický podvozek, Kubáček tvrdě kritizoval Vondru

Mnozí si ze zemědělců udělali politický podvozek, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. S komentátorem MF DNES Miroslavem Koreckým se shodl, že protesty byly slabým čajem oproti těm, které se konaly v zahraničí. Kubáček se také ohradil proti nedělnímu vystoupení europoslance Alexandra Vondry (ODS) v Partii Terezie Tomáškové. Podle něj to nebylo hodno takového politického matadora.