reklama
CNN Prima News Jan Kubáček

Jan Kubáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Kubáček“

Fiala, Válek i Bek budou vyučovat. Jedna z jejich funkcí bude trpět, varuje politolog

23. ledna 2022 19:53

Premiér Petr Fiala, ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ti všichni zůstanou v nadcházejícím semestru i na akademické půdě. Shodně tvrdí, že výkon jejich funkce to neovlivní. Informoval o tom web Idnes Premium. Podle politologa Jana Kubáčka však utrpí buď jejich politická, nebo akademická funkce.

Jsou jen špatná řešení. Bude platit vysokou daň, říká politolog o stáži poslance Farského

13. ledna 2022 21:04

Poslanec Jan Farský (STAN) získal prestižní stáž v USA. Voličům to ale před volbami nepřiznal a mandátu ve Sněmovně se vzdát nehodlá. Podle politologa Jana Kubáčka už proto existují jen špatná řešení situace, ve které se politik ocitl. Řekl to v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Podle hudebníka Františka Ringo Čecha bývalý předseda poslaneckého klubu Starostů sebe i své hnutí zesměšnil.

Sprostý Fiala? Uctivý profesor řekl, co si myslí. Polidšťuje ho to, chválí Ringo Čech

13. ledna 2022 19:45

Několikahodinové jednání poslanců před hlasováním o důvěře nové vládě bylo podle hudebníka a někdejšího poslance Františka Ringo Čecha spíše k smíchu než k pláči. Dění v Poslanecké sněmovně glosoval v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Premiéra Petra Fialu (ODS) pak nepřímo pochválil za vulgární výrok, který zachytily sněmovní mikrofony.

Babiš chce být tváří opozice. Jednání protahuje, aby získal rekord, míní komentátoři

13. ledna 2022 13:48

Prodlužující se jednání v Poslanecké sněmovně si expremiér Andrej Babiš (ANO) užívá. Hlasování o důvěře novému kabinetu Petra Fialy (ODS) protahuje ve snaze urvat pro sebe další rekord a pochválit se za své předchozí vládní období, zhodnotili komentátoři úterní dění v dolní komoře Parlamentu. Zároveň chce Babiš ukázat, že bude tváří opozice, v tom se ale přetahuje s hnutím SPD.

Zeman si vydupává politický prostor. Má kompetenční žaloba šanci na úspěch?

10. prosince 2021 17:33

Dva měsíce po sněmovních volbách se v těchto dnech rozjíždí zásadní politická partie, která rozhodne, zda bude mít Česko za týden novou vládu. Prezident Miloš Zeman potvrdil, co se od něj očekávalo, tedy, že se nechystá jmenovat pirátského kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského. Premiér Petr Fiala (ODS) proto zřejmě přistoupí ke kompetenční žalobě.

Kubáček: Zeman musí při jmenování Fialy ukázat akceschopnost, stále mu hrozí článek 66

27. listopadu 2021 14:23

Prezident Miloš Zeman si při nedělním jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem nesmí dovolit projevit nemohoucnost, naopak musí ukázat akceschopnost, řekl politolog Jan Kubáček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Připomněl, že poslanci a senátoři stále mohou vytáhnout článek 66 Ústavy, kterým by prezidenta ze zdravotních důvodů zbavili pravomocí.

Jak jmenovat Fialu premiérem? Za Zemanem může přijít i ve skafandru, říká Svoboda

27. listopadu 2021 07:55

Ještě v pátek ráno se zdálo, že slib do rukou prezidenta Zemana složí Petr Fiala (ODS) až za dva týdny, kdy by hlavě státu měla skončit izolace. Nakonec bude vše jinak. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že hlava státu nového premiéra jmenuje již v neděli, a to v Lánech. Vzhledem k Zemanově nákaze je však otázkou, jak Fialovo jmenování proběhne. Možné formy této akce se už staly terčem internetových vtipálků.

reklama