CNN Prima News Jan Kubáček

Jan Kubáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Kubáček“

Experti: Babiš v politice neskončí, bude to mučení nás všech. Čeká ho boxovaná s Okamurou

31. ledna 2023 09:20

Andrej Babiš (ANO) nevydrží stát stranou příliš dlouho, vrátí se s plnou parádou. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli politický marketér Karel Kreml, politolog Jan Kubáček a komentátor Viliam Buchert. Diskutuje se i o tom, zda se bývalý premiér po prohře v prezidentských volbách nevzdá poslaneckého mandátu. Experti se však shodli, že by Babiš udělal zásadní chybu. „Přenechal by kolbiště Tomiu Okamurovi,“ podotkl Kubáček a dodal, že pravděpodobně nakonec budeme svědky „boxované mezi Babišem, Okamurou a Fialou“.

Kdyby proti mně šel Putin, tak ho lidi volí, tvrdí Babiš. Loví hlasy u komunistů a Trikolory

26. ledna 2023 19:05

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) se před druhým kolem volby snaží shánět voliče, kdekoli to jen jde. Zúčastnil se proto videorozhovoru s komunistou Josefem Skálou a vystoupil ve studiu hnutí Trikolora, kde nešetřil kontroverzními výroky. Například prohlásil, že „kdyby na českého prezidenta kandidoval Putin a Babiš, tak všichni volí Putina“. Podle marketingového experta Oty Klempíře Babiš potřebuje každý hlas, a tak jeho vystoupení u těchto stran rozumí. Podobně to vidí i politolog Jan Kubáček.

Duel Pavla a Babiše? Souboj poštovní známky s kombajnem, říká Kubáček. Hotovo ještě není

24. ledna 2023 23:13

Prezidentské volby jdou do finále. V průzkumech má zatím jasně navrch generál Petr Pavel. Podle expertů ale zatím není výsledek vůbec jistý. „Je spousta voličů, kteří neříkají, koho budou volit,“ upozornil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček s tím, že se podle něj opakuje atmosféra sněmovních voleb z podzimu 2021. Experti také okomentovali výhrůžky, které má dostávat Andrej Babiš, a jeho reakci.

Babiš v roli oběti může aktivizovat voliče. Experti řekli, jak debata ovlivní mínění lidí

24. ledna 2023 21:42

Kontaktní kampaně prezidentských kandidátů končí. Zatímco generál ve výslužbě Petr Pavel velkou část programu zrušit kvůli zdraví, expremiér Andrej Babiš (ANO) z důvodu údajných výhrůžek. Ovlivnit občany se tak na poslední chvíli pokusí ještě v televizních debatách. Superdebata na CNN Prima NEWS se uskuteční již ve středu večer od 20:15.

Dobrý křesťan Babiš. Může jeho náboženské procitnutí oslovit věřící? Cíl je jiný, říká expert

20. ledna 2023 05:26

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO) se může ucházet o hlasy věřících. Zejména na Moravě je velký počet lidí, které by mohl mobilizovat z táborů neúspěšných kandidátů. Pro CNN Prima NEWS to řekl sociolog a ředitel agentury STEM Martin Buchtík. Politolog Jan Kubáček se ale domnívá, že náhlý příklon Andreje Babiše k náboženství nebude mít pro druhé kolo voleb větší vliv.

Fotkou s masovým vrahem Gerasimovem bych se nechlubil. Babiš se ostře pustil do Pavla

18. ledna 2023 10:28

Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel sdílel po výtkách šéfa hnutí ANO Andreje Babiše své fotky s vysokými představiteli jiných států. Mezi nimi i fotografii Valerije Gerasimova – náčelníka ruského generálního štábu a velitele okupačních vojsk nasazených na Ukrajině. „Fotkou s masovým vrahem bych se fakt nechlubil,“ prohlásil vzápětí expremiér, který přitom sám v poslední době mluví o tom, že je třeba s ruským agresorem vyjednávat o míru. Pavel následně na sociálních sítích uvedl, že jednání bylo potřeba, aby se dále neeskaloval konflikt mezi Ruskem a NATO.

Spolupráce Pavla s Nerudovou má šanci uspět. Politolog řekl, kde má generál slabé stránky

17. ledna 2023 18:02

Spolupráce Petra Pavla s Danuší Nerudovou má šanci na úspěch. Profesorka bývalému generálovi může pomoct v jeho slabších tématech, jakými jsou například ekonomika nebo sociální témata, myslí si politolog Jan Kubáček. Zároveň ale úzké spojení finalistů prezidentské volby není tak neobvyklé, jak oba kandidáti tvrdí.

Babiš ze sebe udělá oběť. Na Pavla zaútočí přes vládu, odhadují experti vývoj kampaně

15. ledna 2023 15:54

Jakou zvolí Andrej Babiš (ANO) před druhém kolem prezidentské volby strategii? Ve vysílání CNN Prima NEWS toto téma mimo jiné rozebrali politologové Lukáš Valeš a Jan Kubáček spolu s komentátorem Radko Kubičkem a analytikem Martinem Kratochvílem. Uvedli, že se Babiš může označovat za oběť nebo na Petra Pavla vytahovat vše možné. Stejně tak by ale mohl zvolit rafinovanější způsob.

Jak sněmovní bitva s vládou ovlivní prezidentskou volbu? Experti naznačili Babišův plán

12. ledna 2023 21:37

Česko čeká další velká politická bitva – hlasování o nedůvěře vládě. Jeho výsledek je sice předem jasný, protože vládní koalice disponuje pohodlnou většinou hlasů. Tradičně vyhrocené politické divadlo však může zasáhnout do prezidentských voleb. Podle expertů si od něj hnutí Andreje Babiše slibuje mimo jiné proměnu hradního klání v referendum o Fialově kabinetu. A nejen to.

Ve studiu se vznášel Babišův duch. Nerudová i Pavel se dopustili velké chyby, tvrdí experti

12. ledna 2023 12:47

Ačkoliv byl Andrej Babiš do předvolební debaty na CNN Prima NEWS pozván, nedorazil. Přesto se ve studiu vznášel jeho duch. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politický marketér Oto Klempíř. Politolog Jan Kubáček doplnil, že Petr Pavel s Danuší Nerudovou třetího favorita na Hrad neustále zhmotňovali, čímž podle něj opakovali chybu, kterou mohli voliči vidět v prezidentských volbách před pěti lety.

TV debaty měnily volby. Schwarzenberg, Drahoš i Nixon selhali, neúčast se může vymstít

11. ledna 2023 07:27

Prezidentské televizní debaty měly ambici ovlivňovat výsledky voleb již od svých prvopočátků. Zřejmým důkazem je často vzpomínaná první debata amerických kandidátů J. F. Kennedyho a Richarda Nixona v roce 1960. Česko však není výjimkou. Na své přešlapy z debat zřejmě neradi vzpomínají také Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš. Oba je porazil Miloš Zeman. Zda se bude historie opakovat, můžete sledovat ve středu od 20:15 na CNN Prima NEWS, kde se v superdebatě utkají favorité aktuální prezidentské volby.