CNN Prima News Jan Pirk

Jan Pirk

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Pirk“

Falešná videa zaplavují internet. Podvodníci k reklamě zneužili i značku CNN Prima NEWS

Ve světě nejmodernějších technologií je čím dál těžší rozpoznat sofistikovaný podvrh. Řádění podvodníků se nevyhnuli ani zaměstnanci stanice Prima spolu s hosty pozvanými do vysílání. Jejich tváře totiž byly využity k vytvoření takzvaného deep fakeu, tedy videa, které působí velmi autenticky. Podvodníci se tímto způsobem snaží nalákat k nákupu nejrůznějších výrobků nebo k investicím.

Exředitele IKEM obvinila policie z vydírání lékařů. Měl vyvíjet nátlak i na Pirka

Bývalého ředitele pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michala Stiborka obvinili detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) z vydírání. Informovala o tom Mladá fronta DNES. Spolu s ním je podle informací deníku obviněn také náměstek nemocnice Jiří Malý a šéf odboru informatiky IKEM Petr Raška. Případ se týká i nátlaku, který údajně Stiborek spolu s Malým vyvíjeli na kardiochirurga Jana Pirka.

Léčí Nejedlého, radí Fialovi. Kdo je kardiochirurg Netuka, který může stanout v čele IKEM?

Specializuje se na operace srdce, radí na Strakově akademii a společně s bratrem Davidem patří k váženým kapacitám českého zdravotnictví. Nyní je elitní kardiochirurg Ivan Netuka horkým adeptem na ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde probíhá zuřivý boj mezi několika lékařskými skupinami. Podle deníku MF DNES patří Netuka k blízkým kontaktům Martina Nejedlého, někdejšího poradce Miloše Zemana, kvůli kterému volala veřejnost po konci ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).

Přes 44 tisíc návštěvníků si vychutnalo paprsky malebného Mikulova

Šestasedmdesátý ročník tradičního Pálavského vinobraní je u konce. Třídenní akci plnou slunečních paprsků si dohromady nenechalo ujít na 44 tisíc návštěvníků, kteří navštívili bohatý program na náměstí, mikulovském zámku, ve vinařském městečku, na Kozím hrádku i amfiteátru. Hlavní dominantou celého víkendu bylo místní „tekuté zlato“ – víno.

Zásah v IKEM: Detektivové vyšetřují možné vydírání, terčem měl být i kardiochirurg Pirk

Příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) společně s policisty z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). S informací přišel v úterý ráno web Seznam Zprávy. Detektivové v nemocnici provádějí prohlídky a zajišťují dokumenty. Podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje nedošlo na místě k žádnému zatčení, cílem má být zajištění důkazů. Zásah by se měl s největší pravděpodobností týkat nyní již bývalého šéfa IKEM Michala Stiborka. Zatímco členové GIBS mají vyšetřovat podezření z nátlaku a vydírání, druhý útvar prověřuje možnou korupci, informuje ČT. Obětí těchto závažných činů měl být i kardiochirurg Jan Pirk. K akci elitních detektivů se vyjádřil na síti X kromě samotného vedení institutu také ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Pálavské vinobraní: Klenot jižní Moravy spojující víno, tradice a nezapomenutelné zážitky

Již po šestasedmdesáté se na jihu Moravy chystá jedinečná událost, která přivádí do malebného města Mikulov desítky tisíc nadšených návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Pálavské vinobraní se jako vždy uskuteční druhý zářijový víkend, tentokrát od 8. do 10. září. Třídenní festival vína nabídne v rámci bohatého programu také příjezd krále a královny, Národní soutěž vín Mikulovské podoblasti nebo koncerty nejznámějších českých a slovenských hvězd.

Mladí si v covidu zvykli být v posteli a nic nedělat, řekl Pirk. Poradil, jak začít sportovat

Mladým lidem jsme na dva roky zakázali sportovat. I proto si teď zvykli být v posteli a nic nedělat. To si o současné situaci mladých Čechů myslí kardiolog a senátor za koalici SPOLU Jan Pirk, který byl hostem pořadu Nový den. Běh, kterému se sám věnuje, považuje pro mladší ročníky za ideální možnost, jak si zlepšit zdraví a celkovou kondici. Těm, kteří nejsou zvyklí na delší sportovní aktivitu, by doporučil začít pravidelnou chůzí, třeba i s holemi, které se využívají během tzv. nordic walking.

Léků je dostatek, dušuje se Válek. Odborníci tvrzení rozporují, chybí i přípravek na cesty

Léky na střevní potíže, bolest nebo na rýmu a kašel. Těmito medikamenty byste se měli podle lékařů vybavit na dovolenou. Seženete je ale v lékárně? Podle resortu zdravotnictví jsou všechny léky včetně antibiotik dostupné. S ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) nesouhlasí opozice, ale hlavně ani některé lékárny a lékaři. Podle nich chybí základní lék na cesty k moři na průjmová onemocnění a také některá antibiotika.

Na dětech jsme za covidu spáchali zločin, míní Pirk. Následky zavírání škol řešíme doteď

Co jsme udělali na našich dětech během pandemie, je zločin. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl senátor a kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09). Kritizoval tím zavření škol i některé další restrikce, pro které se tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla. Zástupci hnutí ANO se hájí tím, že koronavirus byl bezprecedentním problémem, jenž vedl ke smrti tisíců Čechů.

Pirk opustil protivládní iniciativu kolem Rajchla. Z Ruska nic dobrého nepřišlo, vysvětlil

Senátor a lékař Jan Pirk (za TOP 09) požádal o výmaz svého podpisu z Charty 2022, informovaly Seznam Zprávy. Dokument, jehož hlavním představitelem je mimo jiné organizátor protivládních demonstrací Jindřich Rajchl, signoval kardiochirurg kvůli nesouhlasu s vládními covidovými opatřeními. Dnes však „hluboce nesouhlasí“ s tím, v co se charta vyvinula a ani s aktivitami Rajchla, uvedl pro CNN Prima NEWS.