reklama
CNN Prima News Jan Pirk

Jan Pirk

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Pirk“

Pirk o zachráněném fotbalistovi Eriksenovi: Ať ukončí kariéru, život máme jen jeden

Po fotbalovém Euru zůstanou v živé paměti fanoušků parádní góly Patrika Schicka, Andrije Jarmolenka nebo Xherdana Shaqiriho. Bohužel ale nikdo nezapomene ani na to, jak se dánský záložník Christian Eriksen v duelu s Finskem zničehonic kácí na zem, dostává masáž srdce, pak i šoky od defibrilátoru. Naštěstí vše mělo šťastný konec. Ale že by měl časem přijít velkolepý comeback na trávník? Slavný český kardiochirurg Jan Pirk si to neumí představit. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Hašek, Pirk či Porupková. Cyklistického závodu Prima CUP se zúčastnila řada osobností

Téma: Komerční sdělení

V sobotu 12. června pokračoval seriál Prima CUP závodem ŠKODA AUTO Sázava. Jednadvacátý ročník bikové klasiky si nenechala ujít řada známých osobností. Na startu se objevily známé tváře televize Prima jako Soňa Porupková, Karolina Hošek, Daniela Révai, Petr Vágner a Jiří Ježek. Na startu je také doplnili kardiochirurg Jan Pirk, olympijský vítěz Dominik Hašek či herec a zpěvák Jan Maxián.

Lidé se v respirátorech dusí. Co si myslí odborníci o jejich nošení v létě?

Ačkoli vláda v pondělí zrušila povinnost nosit respirátory ve většině škol či v kancelářích, na místech s velkou koncentrací lidí jsou stále povinné. Je to nezbytné? Nestačily by například chirurgické roušky, které jsou do jisté míry prodyšnější, nebo nebylo by možné roušky a respirátory odložit úplně, jako tomu bylo loni v létě? Oslovili jsme odborníky, aby CNN Prima NEWS sdělili svůj názor.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Odvolat profesora Pirka bylo složité, přiznává ředitel IKEM. Roli hrál věk a investice

Bylo to těžké rozhodnutí, pan profesor je nesmírný odborník a živá legenda, řekl ke konci Jana Pirka ve funkci přednosty Kardiocentra ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michal Stiborek. Jako důvod uvedl věk v kombinaci s potřebou mít někoho, kdo zastřeší investice, které centrum v dalších deseti až patnácti letech čekají. Pirk chtěl ve funkci ještě nějakou dobu zůstat, v institutu bude i nadále operovat.

Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně

Epidemie prostě končí, ať budou opatření jakákoliv, prohlásil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS přednosta Kardiocentra IKEM Jan Pirk. Podle něj se nařízení mění jako jarní počasí, některá chápe a některá ne. Například rotační výuku ve školách považuje za špatnou cestu. Lékař v pořadu zároveň upozornil, že se během pandemie objevily závažné komplikace infarktů, které dříve vymizely.

Neočkujme lidi, kteří prodělali covid. Zbyde více vakcíny pro ostatní, navrhuje Pirk

Neočkujme lidi, kteří nemoc COVID-19 prokazatelně prodělali, prohlásil kardiochirurg a přednosta IKEM Jan Pirk v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS. Podle něj mají tito lidé přirozenou imunitu a měli by mít stejné výhody jako očkovaní. Pirk zdůraznil, že nemoc ve skutečnosti prodělalo kolem 4,5 milionu lidí, ale netestují se. Nyní by tak měli motivaci. Navíc by pak zbyla vakcína pro ostatní. Kdyby ale obě tyto skupiny měli výhodu oproti ostatním, nechali by se podle matematika Reného Levínského nakazit schválně a hrozil by „covidový apartheid“.

reklama