reklama
CNN Prima News Jan Pirk

Jan Pirk

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Pirk“

Pirk: S operováním skončím, až se mi začnou třást ruce. Schody stále vybíhám

19. srpna 2021 19:13

Před necelými dvěma měsíci skončil Jan Pirk po 25 letech v čele kardiocentra pražského IKEM. I když ho odvolání z funkce trochu zaskočilo, s novou situací už se vyrovnal. V 73 letech tak stále operuje, na klinice mu zůstala stejná kancelář i sekretářka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS prozradil, že stále zvládá kolem 200 operací ročně. Skončí údajně, až se mu začnou třást ruce.

Pirk o zachráněném fotbalistovi Eriksenovi: Ať ukončí kariéru, život máme jen jeden

23. června 2021 15:01

Po fotbalovém Euru zůstanou v živé paměti fanoušků parádní góly Patrika Schicka, Andrije Jarmolenka nebo Xherdana Shaqiriho. Bohužel ale nikdo nezapomene ani na to, jak se dánský záložník Christian Eriksen v duelu s Finskem zničehonic kácí na zem, dostává masáž srdce, pak i šoky od defibrilátoru. Naštěstí vše mělo šťastný konec. Ale že by měl časem přijít velkolepý comeback na trávník? Slavný český kardiochirurg Jan Pirk si to neumí představit. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Hašek, Pirk či Porupková. Cyklistického závodu Prima CUP se zúčastnila řada osobností

Téma: Komerční sdělení
14. června 2021 12:59

V sobotu 12. června pokračoval seriál Prima CUP závodem ŠKODA AUTO Sázava. Jednadvacátý ročník bikové klasiky si nenechala ujít řada známých osobností. Na startu se objevily známé tváře televize Prima jako Soňa Porupková, Karolina Hošek, Daniela Révai, Petr Vágner a Jiří Ježek. Na startu je také doplnili kardiochirurg Jan Pirk, olympijský vítěz Dominik Hašek či herec a zpěvák Jan Maxián.

Lidé se v respirátorech dusí. Co si myslí odborníci o jejich nošení v létě?

8. června 2021 07:12

Ačkoli vláda v pondělí zrušila povinnost nosit respirátory ve většině škol či v kancelářích, na místech s velkou koncentrací lidí jsou stále povinné. Je to nezbytné? Nestačily by například chirurgické roušky, které jsou do jisté míry prodyšnější, nebo nebylo by možné roušky a respirátory odložit úplně, jako tomu bylo loni v létě? Oslovili jsme odborníky, aby CNN Prima NEWS sdělili svůj názor.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

7. května 2021 05:25

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Odvolat profesora Pirka bylo složité, přiznává ředitel IKEM. Roli hrál věk a investice

6. května 2021 21:13

Bylo to těžké rozhodnutí, pan profesor je nesmírný odborník a živá legenda, řekl ke konci Jana Pirka ve funkci přednosty Kardiocentra ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Michal Stiborek. Jako důvod uvedl věk v kombinaci s potřebou mít někoho, kdo zastřeší investice, které centrum v dalších deseti až patnácti letech čekají. Pirk chtěl ve funkci ještě nějakou dobu zůstat, v institutu bude i nadále operovat.

reklama