Jana Maláčová se rozvedla. Informovala o tom na sociální síti, připsala překvapivý vzkaz

Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD se rozvedla s vysokým státním úředníkem Alešem Chmelařem. Někdejší místopředsedkyně sociální demokracie to stručně oznámila na sociální síti Instagram a drobná zmínka se už objevila i na jejím profilu na Wikipedii.

„Tak na novou životní etapu,“ napsala Jana Maláčová na Instagramu. Zároveň k tomu připojila hashtag finally divorced, což česky znamená konečně rozvedená.

Velká životní změna se projevila i na profilu jedenačtyřicetileté političky na Wikipedii, kde už se o šest let mladším Chmelařovi píše jako o bývalém manželovi. To samé je v obráceném gardu na profilu Chmelaře. Rozvedený pár má spolu syna Gustava. Maláčová v SMS pro Prima Ženy informaci potvrdila, blíže však situaci nekomentovala.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel komunistický expremiér Štrougal. Stíhali ho za podíl na zabití lidí na hranicích

Maláčová bývala výraznou tváří sociální demokracie, v roce 2021 kandidovala i na předsedkyni strany. Na sjezdu si ale delegáti zvolili do čela Michala Šmardu.

Manželé se pro rozvod rozhodli už loni, jak napsaly Seznam Zprávy. V červenci totiž Chmelař odjel do Paříže na prestižní post stálého představitele ČR při Organizaci pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD). Maláčová ho do Francie nedoprovázela, začala pracovat pro Českomoravskou konfederaci odborových svazů (ČMKOS).

Jana Maláčová a Matěj Stropnický o vzniku „husté dvojky“ i spolupráci s Babišem (říjen 2021):

Tagy: