reklama

OECD

Výpis příspěvků ke štítku „OECD“

Měli jsme přijmout pár migrantů, Evropa by nás vnímala jinak, říká Vladimír Dlouhý

25. ledna 2021 19:34

„Kandidáti ze zemí střední Evropy nejsou nejspíš v takové funkci vítáni,“ komentoval prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý svou neúspěšnou kandidaturu na generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). „Během migrační krize z roku 2015 stačilo přijmout velmi omezené množství migrantů, země ze západní a jižní Evropy by nás poté vnímaly jinak,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS .

Ekonomka Švihlíková: Vláda nedrží volant, v rozpočtu nevidím pro ekonomiku žádný směr

6. prosince 2020 11:37

Ilona Švihlíková kritizuje vládu za rozsáhlé snížení daní, na kterém nejvíce vydělají vysokopříjmoví lidé. Podle ní by stát měl ekonomiku podporovat výlučně skrze výdajovou stránku rozpočtu. „Je nepřípustné, aby docházelo k tak rozsáhlému oslabení daňových příjmů státu,“ řekla v nedění Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

Dopad druhé vlny epidemie: Česká ekonomika má v příštím roce růst jen o 1,5 procenta

4. prosince 2020 12:36

Hrubý domácí produkt by se měl v příštím roce zvýšit jen o 1,5 procenta. V aktuální makroekonomické prognóze to uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Je tak pesimističtější než Česká národní banka, která pro příští rok očekává hospodářský růst ve výši 1,7 procenta. Jde o výrazně horší scénář, než s jakým se počítalo ještě v průběhu letních měsíců.

Čeští učitelé patří mezi nejstarší v EU. Berou skoro nejméně ze všech

6. října 2020 12:07

V Evropské unii pracuje přes pět milionů učitelů základních a středních škol. Necelé tři čtvrtiny z nich tvoří ženy. Dva z pěti učitelů už oslavili padesáté narozeniny. Nejstarší pedagogický sbor mají v Itálii, Litvě a Estonsku. Věkově nadprůměrní jsou také čeští učitelé. To se ale nedá říci o jejich výdělcích. V rámci zemí OECD jsou totiž třetí nejnižší. Méně kantoři vydělávají už jen v Maďarsku a na Slovensku.

Vladimír Dlouhý je oficiálním českým kandidátem do čela OECD. Mám na to, řekl

3. září 2020 15:31

Prezident Hospodářské komory se stal oficiálním kandidátem České republiky na post generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Oznámil to během čtvrtečního setkání s novináři v Černínském paláci. Podporu jeho kandidatuře vyjádřil také ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), jeho náměstek Martin Tlapa i stálý představitel Česka při OECD Petr Gandalovič, jenž Dlouhého přihlášku do čela organizace podal.

Maláčová se chlubí předčasně. Zpráva OECD o důchodech totiž není finální

9. června 2020 13:01

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) koncem minulého týdne oznámila, že do Česka dorazila analýza Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) k reformě českého důchodového systému. Zpráva udělala šéfce rezortu radost: „Potvrzuje naše závěry,“ uvedla spokojeně. Jenže její nadšení může být předčasné – zpráva OECD totiž není finální.

reklama