reklama

OECD

Výpis příspěvků ke štítku „OECD“

Měli jsme přijmout pár migrantů, Evropa by nás vnímala jinak, říká Vladimír Dlouhý

„Kandidáti ze zemí střední Evropy nejsou nejspíš v takové funkci vítáni,“ komentoval prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý svou neúspěšnou kandidaturu na generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). „Během migrační krize z roku 2015 stačilo přijmout velmi omezené množství migrantů, země ze západní a jižní Evropy by nás poté vnímaly jinak,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS .

Ekonomka Švihlíková: Vláda nedrží volant, v rozpočtu nevidím pro ekonomiku žádný směr

Ilona Švihlíková kritizuje vládu za rozsáhlé snížení daní, na kterém nejvíce vydělají vysokopříjmoví lidé. Podle ní by stát měl ekonomiku podporovat výlučně skrze výdajovou stránku rozpočtu. „Je nepřípustné, aby docházelo k tak rozsáhlému oslabení daňových příjmů státu,“ řekla v nedění Partii Terezie Tománkové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

Dopad druhé vlny epidemie: Česká ekonomika má v příštím roce růst jen o 1,5 procenta

Hrubý domácí produkt by se měl v příštím roce zvýšit jen o 1,5 procenta. V aktuální makroekonomické prognóze to uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Je tak pesimističtější než Česká národní banka, která pro příští rok očekává hospodářský růst ve výši 1,7 procenta. Jde o výrazně horší scénář, než s jakým se počítalo ještě v průběhu letních měsíců.

Čeští učitelé patří mezi nejstarší v EU. Berou skoro nejméně ze všech

V Evropské unii pracuje přes pět milionů učitelů základních a středních škol. Necelé tři čtvrtiny z nich tvoří ženy. Dva z pěti učitelů už oslavili padesáté narozeniny. Nejstarší pedagogický sbor mají v Itálii, Litvě a Estonsku. Věkově nadprůměrní jsou také čeští učitelé. To se ale nedá říci o jejich výdělcích. V rámci zemí OECD jsou totiž třetí nejnižší. Méně kantoři vydělávají už jen v Maďarsku a na Slovensku.

Vladimír Dlouhý je oficiálním českým kandidátem do čela OECD. Mám na to, řekl

Prezident Hospodářské komory se stal oficiálním kandidátem České republiky na post generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Oznámil to během čtvrtečního setkání s novináři v Černínském paláci. Podporu jeho kandidatuře vyjádřil také ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), jeho náměstek Martin Tlapa i stálý představitel Česka při OECD Petr Gandalovič, jenž Dlouhého přihlášku do čela organizace podal.

Maláčová se chlubí předčasně. Zpráva OECD o důchodech totiž není finální

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) koncem minulého týdne oznámila, že do Česka dorazila analýza Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) k reformě českého důchodového systému. Zpráva udělala šéfce rezortu radost: „Potvrzuje naše závěry,“ uvedla spokojeně. Jenže její nadšení může být předčasné – zpráva OECD totiž není finální.

reklama