reklama

Janeček oslavil 77. narozeniny ve velkém stylu. Dorazili Bohdalová i David

Oslava 77. narozenin hudebníka Františka Janečka proběhla ve velkém stylu. Popřát mu do luxusního hotelu na Smíchově přišly desítky známých osobností a jeho přátel. Nechyběla herečka Jiřina Bohdalová, zpěvák Michal David, hudební producent Karel Vágner ani zpěvák Petr Janda. František Ringo Čech si pak pro něj připravil originální dárek.

reklama

„Mám velkou radost z toho, že přišlo spoustu kamarádů a kamarádek, a to je nejvíc, co u takové příležitosti, zejména v dnešní době, můžeme očekávat,“ uvedl pro CNN Prima NEWS hudebník a oslavenec František Janeček.

Oslavy se zúčastnila také herečka Kateřina Brožová či zpěvák Michal David. „František mi trochu suploval tátu, protože já otce neměl, a když jsem k němu v sedmnácti letech nastoupil, hodně mi pomáhal i lidsky,“ popsal David.

Na oslavu dorazila i herečka Jiřina Bohdalová. „Na Frantovi mám ráda, že je pravdomluvný. Jak já říkám, on tu pravdu vezme a vrazí vám ji mezi oči. Takové lidi mám ráda. Franta je navíc velice slušný a vychovaný. Ví, kde je ta mez,“ řekla Bohdalová.

Janeček dostal spoustu dárků, mezi ty nejčastější patřil alkohol a nechyběl ani originální dárek od hudebníka a malíře Františka Ringo Čecha. „Frantovi rozhodně nelze upřít nesmírný vtip, protože pod tím obrazem, který je velmi jednoduchý, je kouzelný nápis: ‚Nikdy se nevrátí pohádka mládí,‘“ radoval se z dárku Janeček.

Hosté mu popřáli hlavně zdraví, štěstí a radost ze života. „Přál bych ti, abys tu byl déle než sto let,“ zněla slova Michala Davida. A s blahopřáním přispěchala i Bohdalová. „Popřála bych mu hlavně to zdraví, ale také aby měl spokojenost. Aby se mu dobře žilo v tomto moderním světě, protože nám starším se tu už nežije tak pěkně, ale přizpůsobujeme se  a to Franta umí,“ řekla oblíbená herečka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test
Koronavirus

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Česko v životní úrovni překonalo Španělsko. Má i nejnižší nezaměstnanost v EU

Životní úroveň v Česku se i přes pandemii koronaviru přiblížila loni průměrné úrovni zemí EU. Hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 % EU z předchozích 92 %. Česko je tak na úrovni Itálie a nad úrovní Portugalska (77 %) a Španělska (86 %). Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Nejnižší byla tato úroveň v Bulharsku, kde činila 55 % průměru EU. Nejvyšší úroveň pak má s 266 % Lucembursko.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama