reklama

V Japonsku se pochlubili 18metrovým robotem podle anime. Chodí, klečí, gestikuluje

V japonské Jokohamě otestovali obřího robota vyrobeného na základě inspirace postavou z japonského anime (kresleného seriálu) z roku 1970. Kolos měří na výšku téměř 18 metrů a váží 24 tun. Informoval o tom web CNN.

reklama

Gigantický humanoid připomíná robota z kresleného seriálu Mobile Suit Gundam z konce 70. let. Na videu zveřejněném začátkem tohoto týdne na Twitteru je robot zachycen při nejrůznějších pohybech: při chůzi, pokleku nebo různé gestikulaci.

K tématu

Robot, který funguje už od roku 2014, je vyroben z více než dvou stovek součástek. Ty jsou ze směsi oceli a speciálního plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny, uvádí výrobce.

Kvůli koronaviru si zájemci musí na robota počkat

Nová atrakce jokohamské Gundam Factory má fanouškům umožnit bližší seznámení s technologiemi a přiblížení procesu výroby. Veřejnosti měl být robot zpřístupněn v říjnu tohoto roku, ale kvůli koronavirové pandemii si budou muset zájemci počkat déle.

„Toto rozhodnutí bylo učiněno k zajištění zdraví a bezpečnosti našich fanoušků a zaměstnanců v odpovědi na celosvětové rozšíření COVID-19,“ uvedla v prohlášení společnost. „Omlouváme se všem fanouškům, kteří se těšili na naše slavnostní otevření a žádáme vás o pochopení,“ doplnila.

Tým předpokládá otevření továrny „během roku“, přičemž konkrétní detaily budou oznámeny na webových stránkách společnosti.

Anime vzniklo počátkem 20. století, kdy japonští umělci, například Oten Shimokawa, začali experimentovat metodou pokus-omyl v tvorbě animovaných filmů. Tehdy však byly japonské filmy zastíněny úspěchem Walta Disneye. Během druhé světové války se žánr rozšířil kvůli tomu, že japonská armáda nařídila animátorům tvorbu propagandistických filmů pro ovlivnění mas. V posledních letech pak komerční hity jako „Pokémon“ a „Dragon Ball Z“ přiblížily anime divákům po celém světě.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Hamáček k Prymulovi: Nemůže pokračovat jako ministr, je to neomluvitelné selhání
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
Další články
reklama
reklama