Je libo „artefakt“ od Ovčáčka? Mluvčí prezidenta draží věci z kanceláře na pomoc Ukrajině

S nečekanou nabídkou na svém Twitteru přišel mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Sledujícím nabízí „artefakty ze své kanceláře“. Jedná se zejména o loutky a postavičky, které mluvčího znázorňují, a dva retro psací stroje. Položky „draží“ na pomoc Ukrajině.

„Milí přátelé, nabízím pár artefaktů ze své kanceláře. Fotografie naleznete v připojených tweetech. Pokud máte zájem, pište mi do zpráv,“ napsal stručně Ovčáček ve čtvrtek dopoledne na Twitteru. Poslat mu tam zprávu však drtivá většina lidí více než hodinu nemohla. Mluvčí neměl zapnutou možnost, aby ho mohli takto kontaktovat i ti, které sám nesleduje. Po upozornění redakce CNN Prima NEWS Ovčáček chybu napravil a zasílání zpráv zpřístupnil všem.

Podmínkou k získání jednoho z pěti „artefaktů“ je zaslání finančního daru na libovolný účet na pomoc Ukrajině. „Kdo slíbí nejvyšší dar, artefakt obdrží. Čas je do pátku 12:00, kdy je ‚uzávěrka‘,“ dodal.

Lidé tak mohou v nezvyklé dražbě získat například podobiznu mluvčího jako trpaslíka – dar, který dostal Ovčáček od Tomáše Břínka, známého pod zkratkou TMBK – loutku šaška nebo ovečky. V nabídce jsou také dva psací stroje. Pod zveřejněnými snímky se již začínají množit reakce sledujících. Někteří projevují o nabízené položky zájem. „To jsou krásné kousky. Bral bych jeden psací stroj. Ozvu se,“ napsal jeden z uživatelů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Další detaily Pavlovy inaugurace: Zeman vynechá přípitek, na náměstích budou obří obrazovky

Ovčáček si však může přečíst také kritiku a vulgarismy. „Nacpi si je do pr**le, k**do,“ napsal nejmenovaný člověk. Objevují se také narážky na hradní spisy. „Pytel se skartovanými dokumenty by nebyl? Případně pracovní výkazy zaměstnanců hradu, abychom věděli, kolikrát se, i s příslušnou hradní výbavou, angažovali v Osvětimanech,“ zní další komentář.

K nečekanému kroku se Ovčáček rozhodl jen týden před inaugurací nového prezidenta Petra Pavla, který v úřadu 9. března vystřídá Miloše Zemana.

Tagy: