CNN Prima News trpaslík

trpaslík

Výpis příspěvků ke štítku „trpaslík“

Sny trpaslíků i moudra velryb: Oblíbená Trnkova zahrada se zhmotnila!

Jak nejlépe popsat oblíbené kratochvíle všech majitelů dětských duší, lhostejno kolik jim je v běžném lidském světě let? Třeba takhle – dobrodružství, překvapení a legrace. Všechno mohou zažít v Trnkově zahradě 2, což je místo, které lidem a človíčkům dovolí prožít oblíbený příběh malíře a filmaře Jiřího Trnky. Tady lze bez obav proniknout do trpasličí hlavy, zahrát si na štěkafon či nekonečně zírat do nebehledu. Na nic nečekejte, sbalte si, co potřebujete, a vyrazte do plzeňského DEPO2015.

Josef Dvořák si vydřel chaloupku jako z pohádky. Nahlédněte do jeho oázy klidu plné trpaslíků

Herec Josef Dvořák, jenž na jaře oslavil jednaosmdesáté narozeniny, každoročně tráví léto se svou milovanou manželkou Jarmilou, které neřekne jinak než Jája, na chalupě v Českém ráji. Jak prozradil redakci CNN Prima NEWS, oba se na ní nadřeli více než dost, ale na výsledek mohou být pyšní. Jak to v jejich prázdninovém království vypadá?

Trpaslíci ze Sněhurky, Aladin i Dumbo. Které další postavičky Disney čelí kritice?

Nově připravovaný remake Sněhurky od společnosti Disney přilákal velkou pozornost. Poté, co se do společnosti opřel americký herec Peter Dinklage s tím, že role trpaslíků považuje za urážlivé, zábavný gigant oznámil, že bude o sedmi trpaslících mluvit jen jako o „sedmi postavách“. Není to přitom poprvé, co se Disney potýká s kritikou. I další Disneyho postavičky byly v minulosti označeny za problematické nebo urážlivé.

Trpasličí herci nechápou, proč přišli o roli ve Sněhurce. Dinklage není náš král, zlobí se

Ostrá kritika společnosti Disney za nový remake Sněhurky pokračuje. A aby toho nebylo málo, několik herců se teď obulo i do herce Petera Dinklage, který zářil například v seriálu Hra o trůny, kvůli tomu, že označil role trpaslíků za urážlivé. Zábavní velikán totiž jeho kritiku vyslyšel a o sedmi trpaslících už mluví jako o „sedmi postavách“. Podle herců ale tímto výrokem připravil o práci mnoho lidí s oním onemocněním.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Otec elfů a hobitů Tolkien byl génius i podivín. Mordor vymyslel podle první světové války

Před 130 lety se narodil John R. R. Tolkien, autor dnes už klasických fantasy Hobit nebo Pán prstenů. Jeho fascinující svět Středozemě s elfy, trpaslíky, čarodějem Gandalfem či skřety zpopularizovaly veleúspěšné Jacksonovy filmy, baví lidi po celé planetě i půl století po Tolkienově smrti. Teolog Pavel Hošek napsal o anglickém jazykovědci knihu, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS s laskavou nadsázkou tvrdí, že Tolkien byl génius i podivín.

Konec v Červeném trpaslíkovi mě mrzel. Pak jsem ho nesledoval, přiznal představitel Hollyho

Je součástí jednoho z nejpopulárnějších sitcomů historie, který se od konce 80. let natáčí dodnes. Britský komediální sci-fi Červený trpaslík se vepsal do srdcí fanoušků po celém světě a velkou měrou k tomu přispěl i herec Norman Lovett. Ten v kultovním seriálu ztvárnil postavu lodního počítače Hollyho, který o sobě tvrdí, že má IQ 6 000, reálně se však příliš neprojevovalo. Lovett se účastnil letošního ročníku pražského Comic-Conu a při té příležitosti poskytl rozhovor CNN Prima NEWS.